Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Gaziantep Türkiye'nin 5. Büyük Şehri Olabilir mi?
« önceki   123 ... 117118119   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

geçer 32.5%  32.5%  [226]
geçemez 67.5%  67.5%  [470]
Toplam Oy : 696

hakan kütükçü
6 yıl önce - Prş 21 Nis 2011, 23:11

Gaziantep,Adana'yı geçecektir.Ama bu o kadar önemli mi?Bence önemli değil..Önemli olan siyaset,ekonomi,turizm,kültür,eğitim ve spordaki etkinizdir.Artık esas olan,büyük balık olmak değil; hızlı balık olmak.

can8989
6 yıl önce - Prş 21 Nis 2011, 23:16

Adanada sadece 2. Devlet Üniversitesinin açılması ile birlikte ögrencilerle çalışanları ve ailelerinide katarsan nerden baksan 50.000 e yakın nüfus artışı olur.Ayrıca 2 özel üniveristede açılacak ve havaokulu açılmasıda gündemde.2. OSB yi ve diger projeleri söylemiyorum bile

serkan çınar
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:10

Alıntı:
Kocaeliyi istisna olarak sayarsak istisna saymamıza bile gerek yok her yıl merkez nüfusuna 70-80 bin ilave eden Gaziantep'in

Gaziantep'in İzmit ilini geçme şansını ben göremiyorum.Gaziantep'te yapılacak her yatırımın en az 2 katı İzmit ilinde yapılacaktır.Zaten yapılıyorda Tüpraş,Ford,Hyundai gibi dev şirketler milyarlarca dolar yeni yatırım yapacak dünya devi Posco 350 milyon dolar başlangıçla yeni fabrika kuracak,Kandıra'da Türkiyenin ilk ve tek gıda organize sanayisi kurulacak,İstanbul'un tüm engellemelerine rağmen Havaalanımız nihayet açılıyor ve gebze bölgemize Bilişim vadisi kurulacak,Başiskele bölgemizde kaplıca Turizmi başlıyacak 3 tanesi okeylenmiş 5 yıldızlı oteller bu bölgede yapılmaya başlanıyor,Kartepe deseniz keza aynı Kayak turizm ve dağ turizmi hızlı bir şekilde gidiyor, bunlar sadece aklıma gelenler.Önümüzdeki 10 yıl içinde özellikle gebze bölgemiz nüfusunu 1 milyonlara çıkaracak yani Gaziantep büyüyecektir tamam ama İzmit daha fazla büyüyecek bunu zaten zaman içinde göreceksiniz.
Zaten ben her zaman bir şey söylüyorum büyüklük sadece kuru kalabalıkla olmaz ekonomi,ticaret vs. kriterler ile olur nedense bizim insanımızın aklına hep nüfus geliyor.Bu çok yanlış.

C A A
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:24

istisna derken kücültücü gülücük atarak neyi ima etmeye çalışılıyor anlamayorum nüfüs olarak geçebilirde yani biraz inceleyinde ona göre yorum yapın gaziantepin yarısı kadar toprağa bile sahip değil kocaeli şehri biraz mantık

M. Ali Özdoğan
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:24

oylama şıklarını olur olamaz diye yazsaydınız iyi olmazmıydı? Antep Türkiyenin 5. büyüğü olabilir mi onu önümüzdeki yüzyıllar gösterir..

terlemez31
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:32

Alıntı:
Sanmıyorum. Olacak olsa şimdiye kadar olurdu. şimdiden sonra imkansız diye düşünüyorum. Adana artık dibe çüktü ve ayakları yere basıyor. Müthiş bir sıçrayışla eskiden bulunduğu konuma gelecektir. Hatta geçecektir bile.

serkan çınar
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:33

Alıntı:
istisna derken kücültücü gülücük atarak neyi ima etmeye çalışılıyor anlamayorum nüfüs olarak geçebilirde yani biraz inceleyinde ona göre yorum yapın gaziantepin yarısı kadar toprağa bile sahip değil kocaeli şehri biraz mantık

O durum benimde dikkatimi çekti ama kasıt yoktur umuduyla pek üzerinde durmadım çünkü sonra bizler konuşmaya başlayınca kırıcı oluyormuşuz.
İzmit ilinin en büyük eksiği zaten bu toprak olarak ufak olması en büyük engeli bu 20-30 yıl sonra İzmit ilinde bırakın yatırım yapacak belkide ev yapacak toprak bile bulamayacağız.
Bir çok insan söz bulamayınca İzmit'in büyüklüğünü hemen yanınızda İstanbul var deyip ona bağlıyorlar ama hiçbiri kendine rakip gösterilen illerin toprak olarak İzmit'ten 2,3,4 hatta 10 kat fazla toprağından bahsetmiyorlar.Unutulmasınki il sınırları ne kadar büyük bir toprak büyüklüğüne sahipse o ilin avantajı o oranda büyüktür.Bu arada İstanbul'a yakın olmak inanın avantajından çok dezavantajı var İstanbul'a yakınlık öyle her ilin kaldıracağı bir yük değil.

iği_
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:37

İzmitlilere Gazianteplilerin daha önceden vermiş olduğu cevabı şimdi de ben vereyim.Ama bunun üzerinden tartışma başlatmayın zira önceki konulara bakıyorum da iş laf kavgasından başka bişeyle sonuçlanmamış.

Gebze yapısal olarak İstanbul'a bağlıdır.İzmit merkez nüfusu bir büyük şehir için oldukça azdır.
İzmit İstanbul olmasaydı tek kelimeyle sıradan bir ildi,belki de hiçti.İzmitlilerin bu devasa uluslararası yatırımları çekmek neler yaptıydı?
Neyse ki yüzölçümü az o yüzden bir İSTİSNA olarak şehre 40 km. uzaktaki yerleri bile büyükşehire bağladılar.İzmit bu ülkenin en istisna şehri.

Gaziantep'e yapılan haksızlık ise bu şehirdeki her bir yatırım Gaziantepliler tarafından yapılmıştır.Dışarıdan en az yardım gören il ile en çok yardım gören il çatışma içinde...

SERDARR1

6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:39

Alıntı:
İSTANBUL 13.120.597
ANKARA 4.431.719
İZMİR 3.354.936
BURSA 1.806.670
ADANA 1.592.518
KOCAELİ 1.459.772
GAZİANTEP 1.341.054

güzelde ben konyayı göremedim nıye sadece Merkez
nüfuslar alınmış ki

Alıntı:
2010 İLK ON ŞEHİR

1)İstanbul 13.255.685
2)Ankara 4.771.716
3)İzmir 3.948.848
4)Bursa 2.605.495
5)Adana 2.085.225
6)Konya 2.013.845
7)Antalya 1.978.333
8)G.Antep 1.700.763
9)Ş.Urfa 1.663.371
10)Mersin 1.647.899

Kaynak: http://www.tuik.gov.tr/adnksdagitapp/adnks.zul

Ümmühan Zeynep
6 yıl önce - Cum 22 Nis 2011, 12:41

Gaziantep'in gelişmesinin hızını bana göre Arap ülkeleri ve bizim bu ülkeler ile olan ilişkilerimizin düzeyi belirleyecektir en çok. Arap ülkeleri daha fazla huzur bulursa biizm bu ülkeler ile ticaretimiz artacak bu da en fazla Gaziantep ekonomisine yansıyacaktır.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 117118119   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET