Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erkin

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 18:43
REUTERS - AFP - AP farki

Selam,

Bugunku Milliyet.com'da (15-12-2004) Avrupa'nin Turkiye'ye bakisi adli fotograflar yer almis.
3 kategori altinda bakabiliyorsunuz. Hicbiri en ufak bir modern yanimizi yansitmazken, AP bizi Iran gibi gostermek icin elinden geleni ardina koymamis. Lutfen vakit bulup bir bakin. Bu kadar yanli, bu kadar karanlik bir bakis acisinin ardinda ne oldugunu merak ettim. Hele bir de bu adamalarin gayet yaygin ve saygin!!! oldugunu dusununce insanin tepesi atiyor.
AFP biraz daha duzgun olmakla beraber gene gerici kisimlara agirlik vermis. Normalde bunlara dahi sinirlenmek geekirdi ama, AP'ninkiler yaninda hic kaliyor.

Reuters belliki etliye sutluye dokunmak istememis, daha cok panoramik ve fotograf sanati ile ilgilenen resimler ile duyurmus hadiseyi.

3 ayri kurumun bakisini gormek bundan sonra AP'yi nasil bilmek gerektigi konusunda bana bir fikir verdi. Sizlerle paylasmak ve yorumlarinizi almak istedim.

Ben karinca kararinca bir sikayet e-mail'i atiyorum AP'ye, baska bir protesto fikri olan varsa lutfen paylassin.

Erkin

Esra
15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 18:59

Bende goz atmistim.Soylediklerine katiliyorum ama ne yazik ki karede gozukenler yok degil ulkemizde .Tabii ki bu demek degil ki tamamimiz boyleyiz.Yanli politika izledikleri bariz.
AFP 'nin bazi fotograflarini begendim.Ozellikle de Ataturk maskeli cocuklar ..
Goruntulenen carsafli,cubbeli tipler fotograflarini Fatih civarinda filan cektiler herhalde )

Erkin

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 22:19

Esra,

Ben de ayni kanidayim. Tabii ki bu insanlar da ulkemizde yasiyor.Hatta sehirleri geri planda birakip kirsali dusunursek sayilari alisik oldugumuzdan cok daha fazla. Ancak, AP'nin yapmak istedigi sadece ve sadece "Turkiye gerici bir ocu" mesaji vermek. Vakti ve arastirma istegi olmayan yabanci da kanaatini bu tur ajanslarin haber/resimleri ile pekistiriyor.

Yoksa kirsalimiz, yada varoslarimizin modernligin ve laikligin bayraktarlari oldugunu ben de pek sanmiyorum...

Erkin

Burç

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 23:27

Asıl mesele bence bu "batı" medyasının kendini dev aynasında görmesi.
"3. dünya"yı küçümsemekle o kadar meşguller ki, kendi "gerçeklerini" nedense
hiç göstermiyorlar. Paris, New York deyince aklınıza ne geliyor?
Hiç mi başı örtülü, fakir fukara yok? Bunlar niye görünmüyor?

Esra
15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 23:30

Evet,NYC'de ne kadar cok evsiz var mesela.Bunu hic gostermezler medyada..

Bende bir fotograf vardi.Bir restaurantta yasli bir kadin,camin onunde yemek yiyiyor hemen karsisinda da bir evsiz dileniyordu yere oturmus,bir bulsabilsem..

Icim burkulmustu fotografa bakarken,gerci bizim de tinerci cocuklarimiz var...............

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET