Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SALTUK

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 19:35
AB Fonlarından Kaç Para Gelecek?

Son zamanlarda benim bildigimin aksine ab fonlarindan turkiyeye mali yardim yapacagi konusu fazlaca vurgulanmaya basladi oysa ben ab nin butcesinde turkiyeye yardim icin fon ayirmadigini okumustum ve diger yeni uyelerin aksine turkiye uye oldugunda bile bir cok fondan faydalanamayacagini soyluyorlardi.

Turkiye muzakereler suresince tam uyelige kabul edilene kadar hangi fondan kac para yardim alacak? ab fonlarindan faydalanacagiz diyen arkadaslar bilgilerini paylasirlarsa cok sevinirim.

Burç

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 20:45

AB fonlarından bize bir kuruş gelmeyecek.
AB bütçesi 2012 yılına kadar yapılmış ve Türkiye'ye ayrılmış hiç bir para yok.
Zaten AB'nin yıllık bütçesi de sadece 100 milyar euro.
Bütün bu bütçeyi kalkıp olduğu gibi Türkiye'ye verseler bile,
kişi başına gelirimiz 2500 dolar bile artmıyor.
Oysa bizden 18 bin dolara ulaşmamızı istiyorlar..

SALTUK

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 20:55

peki o zaman neden surekli bazilari bu fonlardan gelecek paradan bahsediyor anlamak mumkun degil.

Burç

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 20:56

Toplu hayal görme vakası...
Ayarlı medya sağolsun.

messiah_haktan

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 22:30

2014 yilina kadar AB'ye alinmayacagiz ama fonlardan bize de düsecek.En son gazetede ilk yil 600.000 milyon alacagimizi ve ücüncü yilda bu rakmamin 1.5 milyar $ olacagi yaziyordu.

SALTUK

14 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 22:44

Acikcasi ben ekonomiden fazla anlamam. Yani boyle kulaktan dolma degilde soyle hangi fondan ne kadar gelecegini gosteren bir dokuman falan yokmu? ben bakindim internette bulamadim. nerede bulabiliriz bir adres falan bilen varmi?

bazilari hic para almayacagiz diyor bazilari 10 milyar euro dan bahsediyor biraz karisik yani net birsey bilen yok mu?

Burç

14 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 00:38

AB bütçesinden "bize" ayrılan fon şu :
Kürt dilini koruma ve geliştirme procesi için ayrılmış para.
Azınlık vakıflarının mal mülk edinmesi için ayrılmış para.
Müslümanlık dışındaki dinler için ve Antalya'da kilise inşaatları için ayrılan para.
Misyonerlik ve bedava incil fonu.
Diyarbakırı geliştirme ve etnik kaşıma procesi.
Leyla Zana ve aslında bir çalgıcılar topluluğu olan PKK'yı koruma fonu.

SALTUK

14 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 01:17

Alıntı:
AB bütçesinden "bize" ayrılan fon şu :
Kürt dilini koruma ve geliştirme procesi için ayrılmış para.
Azınlık vakıflarının mal mülk edinmesi için ayrılmış para.
Müslümanlık dışındaki dinler için ve Antalya'da kilise inşaatları için ayrılan para.
Misyonerlik ve bedava incil fonu.
Diyarbakırı geliştirme ve etnik kaşıma procesi.
Leyla Zana ve aslında bir çalgıcılar topluluğu olan PKK'yı koruma fonu.

ilk uc satiri ciddiye aldim 4. satirda uyandim saka oldugunu vay be adamlar bizi baya bir alistirmislar

Oguzhan
14 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 02:22

Hic kimse hayal kurmasin, 2013'e (2014muydu yoksa??) Turkiye AB'den kendi cikarina bes kusur bile almayacak. Zira 17 aralik muzakereleri olumlu cikar ise, her yil birkac yuz milyon alir ama onlarda zaman icerisinde AB'nin kendi cikarina olan yatirimlar icin.

Tabiiki bu bir sorun degil bence, cunki elinde sonunda Turk milleti uyanip bize AB falan gerekmiyor diyecek, Uzan ayilesi gibi kazik ata ata meshur olmayalim. Sadece o gun gelene kadar AB'nin faydalarindan yararlanalim. (Ote yonu ise unanamassak buyuk hata yapmis oluruz AB'nin parasini o tarihlere kadar yememek ile...)

Taha
14 yıl önce - Cum 24 Arl 2004, 01:44

Alıntı:
AB fonlarından illere 142 milyon euroluk yardım

Alıntı:
Avrupa Birliği, 2005 yılında 10 il, 2006 yılında da 13 ile hibe yardımında bulunacak.
Önümüzdeki yıl AB fonlarından Samsun, Kastamonu ve Erzurum merkezli olmak üzere Amasya, Çorum, Tokat, Çankırı, Sinop, Bayburt, Erzincan illerine 52 milyon euroluk hibe yardımı yapılacak.
Bu 10 şehire yapılacak yardım en geç mart ayında, yine bu illerde duyurulacak. Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ile Devlet Planlama Teşkilatı ve Hazine uzmanları, şubat-mart aylarında bu hibelerden yararlanma koşulları konusunda detaylı bilgilendirme turları düzenleyecek.

Yardım nerede kullanılacak?

AB fonlarından yapılacak toplam 52 milyon euroluk hibe yardımı, küçük altyapı projeleri (örneğin beldelerin arıtma tesisi sistemleri gibi), küçük ve orta ölçekli şirketlerin, sivil toplum kuruluşlarının kaklkınmaya yönelik finansman ihtiyaçları ve yerel kalkınma projelerinde kullanılacak.
Bu hedeflere yönelik olarak başvuruda bulunmak isteyen şirket ve kuruluşların projeleri, önümüzdeki haziran ayına kadar değerlendirmeye alınacak. Başvuruları kabul edilenlere 30 kasım 2005'e kadar mali yardımlar kullandırılacak.

2006 yılında hibe yardımından faydalanabilecek iller

2006 yılında da Konya, Kayseri, Malatya ve Ağrı merkezli olmak üzere Karaman, Sivas, Yozgat, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Iğdır, Kars ve Ardahan hibe yardımından yararlanabilecek. Bu illere yaklaşık 90 milyon euronun üzerinde hibe yardımı yapılması tasarlanıyor.
AB yardımını kalkınma esas olmak üzere, KOBİ'ler, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimler kullanabilecek.

Hibe yardımı için iki şart

Hibe yardımından yararlanmak için iki temel koşul bulunduğunu belirten yetkililer, hibe yardımı rehberinde bulunan yeterlilik ile 'iyi ve kabul edilebilir' bir projenin hazırlanmasının gerekliliğine dikkat çektiler.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET