Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Troleybüsleri
123 ... 484950   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
ŞAFAK
15 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 17:11
İzmir Troleybüsleri

(+)

Keşke o günler geri gelebilse tabi o zamanki yaşımız da

kurtural_35
15 yıl önce - Sal 14 Arl 2004, 18:40
Bu troleybüs ü hatırlayan var mı?

Ben hatirliyorum. Izmir Turk Kolejinde yedi senem gecti. Troleybusler yanilmiyorsam Italyan maliydi. Ama trafigi engelliyorlar diye bir zaman sonra (90'li yillar) ortadan kalktilar. Bir de Burhan Ozfatura'nin ilk devresinde Hacivat ve Karagoze boyanmis olanlari vardi.
SKK

ekin

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 01:51

Bende hayal meyal hatirliyorum kucuklugumden. Nedense aklimda troleybuslerin direksiyonu yoktu diye kalmis Benim istedigim sey istanbul'da beyoglu'nda nasil tramvay varsa izmir'de de boyle bir nostaljik birsey olmali. Cunki troleybusler izmirle simgelesmis bir ulasim araciydi.

Izmirlim35Onur
15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 07:39

ahh ahh keske o traleybus`lu gunlerm geri gelse o arac cok sesizdi hatirlayan varsa ve Ekin arkadas direksiyonlari vardi hemde tepsi gibi maasallah

ümit
15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 08:24

Evet, direksiyonu olmayanlar tramvaylar. Ekin onlarla karıştırmış olmalı.

ŞAFAK
15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 09:23

Benim en çok hoşuma giden o troleybüslerin boynuzlarıydı arada sırada yerinden (telden)çıkar şoför yolun ortasında yolcuları bırakıp iner gidip o boynuzu yerine takardı arkadaşlar biz bunları hatırlayıp iç çekmeye başladıysak dikkat edin yaşlanıyoruz galiba eskiden aynını büyüklerimiz yapardı.

Yücel

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 10:13

Ahhh troleybusler,bunlari motorsuz otobus sanardim bir zamanlar,nasil gittiklerini hep merak ederdim.
San Francisco'da 3,5 senedir yasiyorum ve belki inanmayacaksiniz ama burada da troleybusler kullaniliyor daha yeni modelleri tabiiki sessiz ve temiz oldugu icin.Safak'in dedigi gibi boynuzun telden cikmasi,soforun herkesi birakip boynuzu tele takmakla ugrasmasi burada hala yasaniyor...

teo

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 14:59

Bu fotoğrafı görünce çocukluk günlerim canlandı birden.

O günleri hatırlamamak mümkün mü? İnsanın "Hey gidi günler!" diyesi geliyor.

Bu troleybüslerin Amerik'da hala kullanılması da ilginç. Demek ki bazı yerlerde bazı şeyler teknolojinin kurbanı olmadan devamlılığını sürdürebiliyor.

ErayPasa

15 yıl önce - Çrş 15 Arl 2004, 15:41

Yanlis hatirlamiyorsam bir ara haftanin bir günü yeniden -sembolik olarak tabii- seferlere baslatildi troleybüsler, ama sonradan durduruldu.

ŞAFAK
15 yıl önce - Prş 16 Arl 2004, 14:19

Ekin ellerine sağlık çok güzeller yahu bunlara baktıkça hep o günlere dönüyorum seni kutlarım

(Bu arada troleybüslerde bişey dikkatimi çekiyor tabii ki istanbul dakilerde CINZANO diye bir reklam vardı bunda da gördüm nedir o reklamın içeriği o reklamın olduğu otobüsleri gördüm mü istanbulda olduğumu anlıyordum)

sayfa 1
123 ... 484950   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege