Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tuncemre
6 yıl önce - Prş 04 Ağu 2011, 03:11

dostum izmirli yöneticiler kapı kapı dolaşıyolar yatırım toplamak icin bizim yöneticilerde gelenleri nerdeyse sopayla kovalıyacaklar,yüzlerce örnek var ama dünyada kolay kolay yatırım yapmayan VOLVO yu bile 2 kez kovdular bu şehirden.

tamam şehrin merkez ilçelerine ağır sanayiye bende karşıyım ama gemlik kemalpaşa gibi ilçelerimiz çok geri kaldıı, buralara hertürlü yatırım yapılabilinir bence.

mehmet sercan 5110
5 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 01:34

1 yıl geçti sonuç hala belli değil...

metehan88
5 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 12:20

Alıntı:
1 yıl geçti sonuç hala belli değil...

Bursa'ya veya Antalya'ya inşa edilecek. Diğer adaylar daha önce elendi. Yalnız bu yatırımın kesinlikle Bursa'ya yapılması lazım. Sonuçta ülkemizde üretilen her iki araçtan biri Bursa fabrikalarından çıkıyor. Renault ve Tofaş'ın her biri otomobillerin yurtdışında test edilmesi için, yılda yaklaşık 20'şer milyon harcıyorlarmış. Durum böyleyken bu yatırımı Bursa'ya yapmayıp, Antalya'yı tercih ederseler diyecek söz yok artık.

behlül41
5 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 12:52

Arkadaşlar bu iş bence şehir efsanesine döndü bende en son karar antalya olacak diye sanıyordum ama 4 gün önce kocaeli sanyi odası başkanı otomotiv test merkezi için yer bakıyoruz dedi demekki bu iş hala sonuçlanmamış tabi kocaelide bu iş için uygun bir arazi bulmanız çok zor kocaeli neredeyse yerleşim olabilecek arazilerinin tamamını doldurdu geri kalan bölgeler ya dağlık yada tepelik arazi oralarada bu tarz yatırımları yapamazsınız.

tuncemre
5 yıl önce - Pzr 30 Eyl 2012, 20:48

behlül doğru söylüyosun, bursada yer sıkıntısı yok ama yöneticilerde zihniyet sıkıntısı var, otomotiv sekterünün neredeyse tamamı istanbul bursa kocaeli üçgeninde olan bu kentlerden en uygunu bursa ama alakasız bi yer olan antalyaya yapılırsa hiç şaşırmam, burası türkiye.. ne doğru yere yapıldı ki??

erdinct
5 yıl önce - Prş 04 Ekm 2012, 23:28

bursaya yapılması da antalyaya da yapılması kadar saçma... balıkesire yapılsın... artık bursa kaldırmıyor....

Berktuğ
site denetçisi

5 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2012, 18:03

OTOMOTİV TEST MERKEZİ BURSA'YA KURULUYOR
Alıntı:
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) Bursa Valiliği’nden Yenişehir’deki 2 bin 600 dönümlük mera arazisini Otomotiv Test Merkezi kurmak için resmi yazıyla istediğini açıkladı.

Yalçın, “Bu yazıyla TSE, Otomotiv Test Merkezi’nin Bursa’ya kurulması konusundaki kararlılığını ortaya koymuş oldu. Bursa için hayırlı olsun” dedi.

Yalçın, TSE’nin tahsis talebini içeren yazının Bursa Valiliği’ne elden ulaştırıldığını bildirdi. Bu aşamadan sonra Bursa Valiliği’nin en kısa sürede söz konusu arazinin TSE’ye tahsis etmesinin beklendiğini aktaran Yalçın, şöyle konuştu:
“Daha önce Karacabey ilçemizde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (TİGEM) arazileri talep edilmişti. Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, Yenişehir’in daha uygun olacağı konusunda görüş bildirmişti. Yenişehir bölgesinde bulunan arazinin tahsisi şimdi TSE tarafından resmi olarak valilikten istendi. Başta bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile TSE Başkanı Hulusi Şentürk olmak üzere, bu yatırımın Bursa’ya kazandırılmasını sağlayan, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”
TSE’nin Yenişehir’e 150 milyon dolarlık bir harcamayla gerçekleştireceği Otomotiv Test Merkezi’nin Bursa’ya çok önemli bir katma değer sağlayacağını söyleyen Yalçın, “Öncelikle Türkiye’nin bu konuda her yıl harcadığı 15 milyon Euroluk kaynak ülkemizde kalacak. Tesiste önemli görev üstlenecek bir de AR-Ge merkezi bulunacak. Aynıca 700-800 kişilik bir istihdam sağlanacak. Bursa’ya hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: http://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa/otom ...13882.html

Hayırlı uğurlu olsun.

tuncemre
5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 01:11

kurmazlar, bu adamlar bursaya resmen ambargo koydu, arınç bursaya geldiğinden beri çivi çakılmadı olması kesinleşen yatırımlarıda ege bolgesine kaydırıyolar.

metehan88
5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 13:58

Umarım herhangi bir sorun çıkmaz ve Otomotiv Test Merkezi Bursa'ya kurulur. Ancak somut adım atılana kadar, yani inşaat başlayana kadar yapılacağı konusunda endişe taşıyacağım. Çünkü Bursa son senelerde sanayi yatırımlarını daha az almaya başladı. Bursa Valisi, turizm sevdalısı. Tabi turizm sektöründe de Bursa'nın büyük potansiyeli var ve bunu kullanmak lazım. Ancak sanayi ile turizmin birlikte gelişmesi mümkündür. Ama vali daha önce pek çok kez Bursa'nın sanayiya doyduğu konusunda açıklama yaptı ve ben bu tarz projelere çok sıcak baktığını sanmıyorum. Bursa'ya devlet desteği yok ne yazıkki. İşlerliği olan bir havaalanımız yok, belediye Araplarla Bursa Havayollarını kurmaya çalışıyor. Hızlı tren konusunda somut bir gelişme yok, daha istasyonlar nerede olucak, güzergah nasıl belli değil. Sadece İstanbul-İzmir Otoyolu konusunda gelişmeler var, o da zaten mecbur Bursa'dan geçecek. Başka bir alternatif olsa onu yapacaklardı herhalde. Sağlık kampüsü dediler, onun yeride belli değil. Oysa pek çok şehirde sağlık kampüsü tamamlandı veya inşaat halinde.Ben hükümetin Bursa'yı çok ihmal ettiğini düşünüyorum. Bursa'yı garanti olarak gördüklerinden önemsemiyorlar, büyük bir yatırım yapmıyorlar. Bursa metrosunu, stadını, havayolu taşımacılığını vs. hep kendi imkanlarıyla yapıyor, yapmaya çalışıyor. Gelişmiş olan bir sanayimiz vardı ama onda da durağanlık var. Belki ekonomik krizin olumsuz etkileride var ama aynı şey Avrupa'ya ihracat yapan diğer iller içinde geçerli. İstanbul'un, İzmir'in, Kocaeli'nin ihracatı artmaya devam ediyor, G.Antep uçtu zaten, ancak Bursa'da geçen seneye göre düşüş olacak. Ben bu konuda Bursa halkının çoğunun şikayeti olduğunu düşünüyorum. Umarım biraz bunun farkına varıp, Bursa'ya hakettiği değeri verirler.

erdinct
5 yıl önce - Pts 05 Ksm 2012, 19:22

ne kadar fabrika o kadar göç. artık bursa kaldırmıyor arkadaşlar. üretim sektöründen kurtulup hizmet sektörüne ağırlık verilmez ise 10 sene sonra bursa dev bir varoş-şehir olacak buraya yazıyorum

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet