Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ali Ank06
9 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 08:40
Ankara Fatih Mahallesi Belören Dağı Mesire Alanı Oluyor


Alıntı:
İlçeye mesire alanı kazandırmak için çalışan Sincan Belediyesi, Belören Dağı’na yapılacak proje için çalışmalarına hız verdi. Fatih Mahallesi’ni çevreleyen ve yıllardır atıl durumda bulunan Belören Dağı, Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da tam desteği ile Başkente yakışır bir mesire alanı olacak.

Alana günü birlik gelecek ziyaretçilerin dinlenmelerini ve eğlendirici Rekreasyonel etkinlikleri yapmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan Belören Mesire Yeri projesinde yer alan cam sera yapımına da başlandı.

Belören dağı eteklerinde Çoban Çeşmesi Mevkiinde 40 dönüm alan üzerinde 1100 m2 kapalı cam sera yapımı için Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çalışmalara başladı. İçerisinde Lale bahçesi de bulunacak olan modern serada gül fidanları ile Leylandi, Mavi Selvi ve top akasya cinsi 4-5 metre boyunda ağaç dikim çalışmaları da hızla devam ediyor.

Bu alan üzerindeki çalışmaların Mayıs ayı sonunda tamamlanmış olacağını belirten yetkililer bu yıl Uluslar arası Lale Günlerinin de bu alanda yapılabileceğini bildirdiler.

Başkent’e yeni bir mesire alanı kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; Belören’in yalnızca Sincan’ın değil, Ankara’nın da gözde mesire yerlerinden olacağını belirterek, projeye tam destek veren Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na da teşekkür etti.
http://www.sincan.bel.tr/sdetay.asp?id=1507&did=280

Ali Ank06
9 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 16:35(+)

gerçekten çalışmalar hızla ilerliyor en solda geniş bi alana laler ekilmiş durumda en sağda ise cam seranın inşattı hızla yükseliyor


Ali Ank06
9 yıl önce - Prş 05 May 2011, 18:04


belören dağından lalelerin görüntüsü
http://www.sincan.bel.tr/sdetay.asp?id=1507&did=299Ali Ank06
9 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2011, 12:10(+)

(+)


cam seranın yapımı 120 gün iş günü olarak belirlenmiş çoğu tamamlanmış gibi çalışmalar hızla devam ediyor


Ali Ank06
8 yıl önce - Cum 22 Tem 2011, 12:40

Alıntı:
Bakan Eroğlu'ndan Sincan'a Kent Ormanı Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara'nın Sincan ilçesinde Kent Ormanı projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara'nın Sincan ilçesinde Kent Ormanı projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Eroğlu, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna'yı ziyaret etti. Bakan Eroğlu, belediye faaliyetleri hakkında başkandan bilgi aldı. Ankara çayındaki çalışmaların hızla ilerlediğini gören Bakan Eroğlu, "Ankara Çayı Sincan'da da kokuya sebep oluyordu. Çalışkan bir belediye başkanımız var Mustafa Tuna. Görüşmelerimizde 'Örnek bir çalışma yapalım' dedi. Bunu gerçekleştiriyoruz. " dedi. Ankara Çayı projesinin Sincan kısmının 11. 11. 2011 tarihinde tamamlanacağını aktaran Bakan Eroğlu, Ankara'ya dev bir rekreasyon alanı müjdesi verdi.

Sincan'da bulunan Belören dağının konumu itibariye çok güzel bir yerde olduğunu ifade eden Eroğlu, Belören kent ormanı ve mesire alanının Ankara'nın yeni cazibe merkezi olacağını söyledi. Eroğlu, "Belören muhteşem bir alan. Ankara, 'Sincan Belören kent ormanı ve mesirelik alanı'yla bambaşka olacak. Ankara dünyanın en güzel başkentlerinden biri haline gelecek. " dedi.
Cihan Haber Ajansı [2884341] Haber Yayın Tarihi : 22.07.2011 11:58
http://www.sondakika.com/haber-bakan-eroglu-ndan- ...i-2884341/
sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA