Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Aksu23
12 yıl önce - Pts 04 Nis 2011, 17:29
Elazığ'daki Malatya Caddesi Hamza Yanılmaz Caddesi Olsun

Mart ayı içerisinde hakkın rahmetine kavuşan eski belediye başkanımız, 23. dönem milletvelimiz Hamza Yanılmaz'ın adı Malatya Caddesine verilmesini çok istiyorum.

1994 yılında belediye başkanı seçildiğinde 31 yaşındaydı, Türkiye'nin en genç belediye başkanı olarakta adını duyurmuştu. Elazığ'da gangrenleşen yol problemleri onun zamanında aşıldı,harput yolu onun zamanında yapıldı,Karaçalı membaa suyuyla elazığlılar onun sayesinde tanıştı. Elazığ'ın su sorununu 2023 yılına kadar çözümledi. Daha pek çok hizmeti yazılabilir bu başlığa. Bu hizmetleri yapmış belediye başkanımızın adı bu caddeye verilerek ismi sonsuza dek yaşatılmış olacak....

(+)

(+)

(+)

TARIKcan44

12 yıl önce - Pts 04 Nis 2011, 20:14

Güzel caddeymiş, bırakın Malatya caddesi olarak kalsın.Malatya daki cezmi kartay caddesinide Elazığ caddesi yapalım, jest olur karşılıklı

Aksu23
12 yıl önce - Sal 05 Nis 2011, 00:19

Elazığ'da gazi caddesindeki 100 vatandaşa sorsanız sanırım 80 i malatya caddesinin nerede olduğunu bilmiyor. malum caddeyi herkes malatya yolu olarak biliyor... Hamza Yanılmaz bu yolu bu şekilde olmasını hep hayal etti. Abdullahpaşada ki yeşil kuşak oluşumunu ilk o başlatmıştı. bir dönem daha seçilse bu caddeyi o inşaa edecekti. bu caddeye ismi verilecekse onun adı verilmeli.

erkanozkann

12 yıl önce - Sal 05 Nis 2011, 00:44

olabilir tabi,olursa da dedigim gibi üzülmem,sevdigimiz insanların isimleri verildigi için sevinirim,bence böyle bişey yapılacakta,bakalım nereye yapılacak.

umitcoskun
12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 05:31

Alıntı:
Elazığ'da gazi caddesindeki 100 vatandaşa sorsanız sanırım 80 i malatya caddesinin nerede olduğunu bilmiyor. malum caddeyi herkes malatya yolu olarak biliyor...

Ne kadar mantıklı değil mi Malatya yolunun şehir içine dahil olması Malatya caddesi olması anlamına gelir demek ki Elazığlı vatandaşlar o caddenin şehre dahil edilmesine alışamadılar ki hala Malatya yolu diyolar nasıl bildikleri çok önemli değil ama mantıklı olan Malatya caddesi olarak kalması.Malatyadaki Üniversite yoluna da Elazığ caddesi isminin verilmesi çok sağlıklı olur bence

Gürkan A

12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 08:26

Ben Tarık'a katılıyorum.

Mehmet!
12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 09:08

Şehrinizdeki bir caddenin isminin komşu bir ilin ismi olmasından neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ki? Aslında böyle olması çok güzel bir uygulama. Örneğin Kayseri'de meşhur bir Sivas caddesi var ki Kayseri'liler bu caddeyi çok severler ve hiç kimse rahatsız olmaz.

Hamza Yanılmaz'ın ismi bir caddeye verilecekse bu yeni açılan bir cadde olmalı. Örneğin Güney Çevreyoluna henüz bir isim verilmedi bildiğim kadarıyla, verin işte Hamza Yanılmaz ismini.

Tolga Dt
12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 09:13

Hocam o dediğiniz uygulama karşılıklı Sivas ta da Kayseri caddesi var. Keşke komşu şehir bunu düşünse.

Mehmet!
12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 09:20

Alıntı:
Hocam o dediğiniz uygulama karşılıklı Sivas ta da Kayseri caddesi var.

Kayseri'lilerin %95'i Sivas'ta "Kayseri Caddesi" olduğunu bilmez ve bilmedikleri halde Sivas caddesini benimsemişlerdir. Ben de Sivas'ta bir Kayseri caddesi olduğunu geçen yıl bu sitede öğrendim.

Aksu23
12 yıl önce - Prş 07 Nis 2011, 09:54

Alıntı:
Şehrinizdeki bir caddenin isminin komşu bir ilin ismi olmasından neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ki? Aslında böyle olması çok güzel bir uygulama

Aslında Malatya Caddesinin ismiyle alıp veremediğim bi şey yok. Bu cadde bu ismiyle de kalabilir. MAlatya caddesi belli bi kesimden sonra da olabilir. Hamza Yanılmaz'a vefa duygusu adına bu isim güzel olur diye düşünmüştüm. bu sadece wowturkey Elazığ üyelerinin isteği. Şehirde böyle bi çalışma da yok sanırım...

Malatya bir erivan değil.... yada bir telaviv değil. Malatya komşu ve kardeş şehrimiz. Bu sitede uçlarda dolaşan radikal malatyalı radikal elazığlı arkadaşlar dolayısıyla bu tarz tartışmalar yaşıyoruz.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET