Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

15 yıl önce - Cmt 11 Arl 2004, 11:08

Türkiye hakkında bir eleştiri yapılınca, Amerika'dan daha beteri örnekler veriyorum,
anında "anti-Amerikan" damgası yiyorum.
"Amerika'yı kötüleyerek Türkiye gerçeklerini değiştiremeyiz" deniliyor.

Ama Amerika'nın problemlerini yazınca, hemen Türkiye ile karşılaştırma yapılıyor.
Türkiye'nin ne kadar daha beter olduğunu yazan kimse de "anti-Türk" sayılmıyor.

Dikkatimi çekti de..

Mesut_istanblue
14 yıl önce - Pts 10 Oca 2005, 12:05

Eziklik halkımızın içine işletilmiş çünkü, çıkmıyor bir türlü.."onlar süperdir iyidir ama ya biz" düşüncesi benimsetilmiş. bir nebze düşünmüyoruz olaylar hakkında. sebebini de söyleyeyim: Lanet olası o filmler yüzünden
Amerika dünyanın öbür ucundaki Irak'a giriyor kimse bir şey dedirtmiyor. hatta iddia ediyorum halkımızın %70 inin bu konu hakkında bir fikri bile yoktur. adamların kafasında mükemmel bir amerika imajı var. nedenini onlar bile bilmiyor bilinçaltına işlenmiş konu amerikaya dokununca ister istemez savunma mekanizması devreye sokuluyor, farkında olmadan yapılıyor bunların hepsi. Burç abinin dediği gibi hemen damga yapıştırılıveriyor.
Ne yapmak gerek aslında sorun burada. halkı uyandırmak için ne yapmalı? halkımız kendi devletine milletine neden bu kadar yabancı? bunu nasıl değiştirebiliriz? sağda solda bağırmak çözüm değil. ne yapmalı, ne yapmalı..

Emre_Uzan
14 yıl önce - Pts 10 Oca 2005, 14:45

Burç patron, güzel Türkçemizde fevkalade güzel 2 söz var. Birincisi "Dinime küfreden müslüman olsa" diye. İkincisi ise "Türk'e Türk propagandası yapmak" diye. Şimdi bu sözleri gerekli yerine oturtursak bir sorun kalmaz. Ama yine de seni çok iyi anlıyorum, 4,5 senedir KKTC'de resmen Türk'e Türk propagandası yapar oldum. Kendimizi eleştirmemiz belki de biz Türklerin diğer ülkereler göre bir farkı olamaz mı? Özeleştiri yapmak her baba yiğidin harcı değildir unutmayalım. Ama lütfen şimdi altıma "Emrecan özeleştirininde sınırı var, kime göre neye göre" demeyin zaten biliyorum bunları. Bu sitede Anti-Amerikancı damgası yiyen kadar A-Be-De'ci damgası yiyen de çıktı karşımıza unutmayalım. Vice Versa

En son Emre_Uzan tarafından Pts 10 Oca 2005, 23:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Gokhan
14 yıl önce - Pts 10 Oca 2005, 16:28

Icimdeki sinir tam gecmemisken bu dosyayi gordugum iyi oldu..Dun aksam burada bir kitapciya gittik..Cafe-kitapci tarzi bir yer iste..Yanimizdaki masada bir cocuk telefonla konusuyordu kulak misafiri olunca Turkce konustugunu duydum.Karsisinda oturan kiz da Turkce konusuyordu.Daha sonra biz arkadaslarla bir konuda konusmaya basladik..O ana kadar Turkce konusan o cift bizim sesimizi duyunca kalkana kadar sadece ingilizce konustular (sanki ingilizceyi anlayamiyoruz)..Ve bunlar buradaki tek ornek degiller..Yani nedenini bilemiyorum ama sanirim fazlaca ozenti var milletimizde..

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET