Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Esra
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 21:06
Stoiber: “Türkiye’yi AB’ye sokmayacağız”

Alman Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi Genel Başkanı Edmund Stoiber, 2006 yılında iktidara geleceklerini ve Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne tam üye olmaması için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Alman ‘Bild am Sontag’ gazetesine verdiği demecinde, Alman Birlik partilerini Türkiye'nin Avrupa Birliği üyeliği konusunu iç politika malzemesi yapmakla eleştirmesi muhafazakar Alman politikacıların tepkisini çekti.

“Müzakerelerin ‘ucu açık’ olması için mücadele edeceğiz”
Alman Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi Genel Başkanı Edmund Stoiber, ''Bay Erdoğan, 17 aralıkta Brüksel'de Türkiye ile müzakerelere gerçek anlamda 'ucu açık' şekilde başlanması için benim ve Angela Merkel'in her türlü çabayı harcayacağımızı bilsin" dedi.

Stoiber, "Avrupa'yı zorlamamak için hedefimiz imtiyazlı ortaklık'' diye konuştu.
AB halkının yüzde 53’ü genişlemeden yana

Avrupa Komisyonu’nun yaptırdığı bir araştırmaya göre ise, AB üyesi halkların yüzde 53'ünün birliğin genişlemesinden yana olduğunu ortaya çıkardı.

Ancak genişlemeye destek Fransa’da yüzde 39 iken, Almanya'da yüzde 36'ya kadar düşüyor. Genişlemeye en az destek veren ülke ise yüzde 28'le Avusturya halkı oldu.

Esra
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 21:06

Ayyy cok korktuk !!

messiah_haktan

15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 21:09

2006 da müzakelerin ikinci yilina girmis olacaz.Düdüüüüükkkk!!!

Esra
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 21:10

Benim anlayamadigim,bu hristiyanlar klubu,Almanya'da ki Turk secmeni bu kadar mi kucumsuyor?!

Oguzhan
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 21:51

Galiba hollandadaki gibi bazii partiler sadece iktidarda kalmak istiyorlar, basbakanlikta gozleri yok, onun icin bazii fikirlerini ellerini kollarini sallayarak soyleyebiliyorlar. Yani Turk secmenlerden oy almis oy almamis degmez onlara, yeterki seslerini cikartabilecek kadar oy alsinlar, onuda biz kristianiz diye diye alabilirsiniz (bazen asirtici bile olabiliyor, neydi su bizim hocan ismi ).

Herneyse benim bakis acimdan boyle kuruluslar, partilerin var olmasi daha iyi oluyor, suan AB ile oyalanalim oynayalim, soyle 2010 yillarindan sonrada tekmeyi atip AB'ye hadin siz batak yola devam biz yolumuzu bulduk demesi. O zamana kadar AB aracimiz olsun (eksigimiz cok bunlarda yardima ihtiyacimiz var, hep biz kullanilacak degiliz, daha iyi gunlere vardigimiz zaman guzelce tesekkuru edip ozamanda onlar Turkiye AB'yi kullandi yazilarini yazsinlar, biz az cekmedik yani).

irfan x
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 22:00

Sevgili Esra, Almanya'da yaşayan arkadaşlar daha iyi anlatabilirler durumu ama, ben dilim döndüğünce, bildiğim kadarıyla anlatmaya çalışayım. Çünkü benim de orada epey bir eşim dostum var. Velhasıl, bizimkiler Alman pasaportu almaya pek hevesi değiller, bir kısım yurttaşımız, sanki Alman pasaprtu alırlarsa Türklüklerini kaybedecekmiş gibi düşünüyorlar. Almanya Türkler için özel bir yasa çıkardı; ya Alman pasaportu, ya Türk pasarportu taşıyabilirler. Alman pasaportu alan epey bir Türk de var. Ama bunlar ya seçimlerde oy kullanmıyor, ya da organize olamıyorlar. Yani "biz buradayız ha!" diyemiyorlar. İşte durum bu.

Bu Stoiber'e gelince. Kankası Angela'yla birlikte zaten hep böyle konuşup dururlar. Rasyonel düşünen kişiler değiller, tamamen duygusal ... Onların dinci tayfası işte. Sonuçta ya kendileri kaybeder, ya da koltuğa oturunca gerçekle yüzyüze gelirler...

Zaferr
15 yıl önce - Pzr 12 Arl 2004, 22:20

Kendileri acaba Hitlerin kaçıncı kuşaktan torunu merak ettim

Taha
15 yıl önce - Pts 13 Arl 2004, 01:30

Sanki bizim cok umrumuzdaydi sizin bizi birlige kabul etmeniz.

AydinE
14 yıl önce - Prş 16 Arl 2004, 03:53

buda binladin gibi irkci, asiri dinci bir adam, aradaki farki giyinisi saci basi ve goz rengi.

bu tipler hep ayni kafadan zaten..
almanya'in Erbakani...

VEYSEL

14 yıl önce - Prş 16 Arl 2004, 04:15

Avrupada ne kadar çok sivrisinek varmış vızır vızır bir huzur vermediler yahu

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET