Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Mahabat Bulvarı
« önceki   123 ... 929394   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
bilal21
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 12:42

Şehrin yeni gelişen yerleri çok güzel gelişiyor, yeşil alanlardan hiç taviz verilmiyor,yapılan parklar şehri çok güzel süslüyor. Ayrıca konutlarda taks kaks düzenlemesiyle yapı alanının yaklaşık 5 katı kadar yeşil alan zorunluluğu getirlmiş ve harfi harfine uyuluyor. iki blok üzerine inşa edilen bir site var örneğin, 20 bin metrekare yeşil alanı olacak. buna benzer birçok örnek var. Ayrıca sitelerde yaşayan insanların kendi alanlarında hapsolmamaları için çoğu yerde yürüyüş yolları ve parklar yapılıyor. Belediyenin bu konudaki çabaları alkış alacak cinsten.

neosphere

6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 13:39
Diyarbakır - Mahabat Bulvarı

Hakikaten takdire şayan uygulamalar. Zaten Doğumuzun parisi olan Diyarbakır'ımıza da bu tip yapılaşma yakışır. Umarım bu bağlamda devam edilir ve taviz verilmez.

nogin
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 14:34

bakıyorum diyarbakır malatyayala urfayla karşılaştırdığım zaman baya geride bide doğunun parisi diyarsunuz nerde yaeşil alan bakıyorum mahabat bulvarına kupkuru bir ağaç bile yok siz diyorsunuz mahabat bulvarının karşı tarafında şahirkeşme yonü oraya kaymiş google eart tab baktığım zaman oralar bomboş bir tane yapı bile yok ne iş anlamdım ayrıc adiyarbakırın kayapınar bolgesi gelişmiş düzenli onun haricinde şehirkeşme başka hiçbir yerde yok baktığım kadarıyla

tanmali

6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:01

nogin arkadaşım lafın ağzına tıkılacak kusura bakma ama öyle bilip bilmeden yorum yazdığın için bu olacak ...
senin gözlerin pek iyi görememiş galiba resimde hemen solda yapımı devam eden mahabat bulvarı var ve inşaatı bitmiş sitelerde sağ tarafta iyi bi bak belki görürsün belediyenin koyduğu yeşil alan zorunluluğu sonrasındaki görüntüyü...
  (+)

Romedi666
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:13

Alıntı:
google eart tab baktığım zaman oralar bomboş bir tane yapı bile yok ne iş anlamdım

çünkü google earthteki görüntü tarihi 2009'un ortalarına ait, d.bakırda yaşamadığın için sadece 1 yılda ne kadar inşaatın bittiğinden haberin yok, ayrıca tek apartmanlarda bile nerdeyse küçük bi park kadar yeşil alan bahçe var, d.bakırın gerisine gelecek olursak yer varmı ki yeşil alan oluşturulsun yürüyecek yer yok ağaç mı dikilecek ?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 929394   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler