Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır - Mahabat Bulvarı
« önceki   1234 ... 929394   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
bilal21
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:35

diyarbakırı malatyayla urfayla kıyaslayan arkadaş herhalde gözleri görmediğinden öyle yorum yapıyor. Mahabat bulvarında refüj yeşillendirildi,elbetteki kaldırımlar da inşaatların bitmesiyle yeşillendirilecek, arkadaşımızın dediği gibi görüntü 2009 yılına ait olduğundan yeni yapılan konutlar görünmemektedir. Caddenin batı tarafı inşaatlarla dolu, yaklaşık 1 sene içinde o bölgede yeni yerleşimler kendini gösterecek. tüm caddeler geniş yeşil ve ferah. yeni gelişen şehirleri lütfen Diyarbakırla kıyaslamayın, Diyarbakır onların 10 sene ilerisinden yürüyor. Yeşil alan konusunda yanlış beyanda bulunan arkadaşa sormak istiyorum bahsettiğiniz kentlerin google görüntüsünde en büyük parklarını gösterebilir misiniz, biz de görelim ne kadar geliştiklerini.

erk00
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:41

urfada hatırı sayılır biçimde kalmış ve malatyada üniversite okumuş biri olarak söylüyorum şehirleşme açısından d.bakır çok ileride.sadece son yıllarda gelişmiş bölgeler açısından değil eski sayılabilecek yapıları bile karşılaştırdığımızda gerçekten bayağa bi fark var diye düşünüyorum.d.bakırda sadece bağların ve sur bölgesinin bi kesimi düzensiz.ofis gibi eski yerleşim yerlerinde bile alman mühensilerin çizdiği cadde projeleri sayesinde gayet düzenli yapılaşmalar söz konusu.nogin arkadaş neye göre yorum yapmış bilmiyorum ama bu şehre gelen malatyalı urfalı arkadaşların özellikle yeni yerleşim yerlerine hayran kaldıkları düşünülürse gerisi hikaye derim ben....

erk00
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:47

ayrıca yeşil alan demişken duyduğum bir haberi paylaşayım.bulvarın arıtma tesisi tarafında kalan kısmına çok büyük bir park yapılacakmış.şu an şehir dışında olduğumdan ayrıntılardan haberim yok.ayrıntı duyarsam yine paylaşırım..

bilal21
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:51

Bahsettiğiniz yer mezopotamya parkı

"Baydemir, ekoloji ve çevre projeleriyle ilgili de vizyon projeleri olduğunu söyledi. Malabadi Köprüsü’nden, Ani Harabeleri’ne, Ninova Kenti kalıntılarından, Nemrut’a, Laleş Tapınağı’na kadar Mezopotamya’daki tüm tarihi ve kültürel varlıkların bir minyatür halinde 30 bin metrekarelik bir alanda kuracakları Mezopotamya Parkı’na yerleştireceklerini söyledi."

erk00
6 yıl önce - Pts 28 Mar 2011, 15:53

kulağa çok hoş geliyor bu proje peki ne durumda ne zaman başlanacak haberiniz varmı?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 929394   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler