Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 598
Murat Ds
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 09:54

Maffeis mühendislik Trabzon'un çatısınıda projelendirmiş. Ayrıca çok garip duruyor çatı.

Murat Ds
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:10
Stadın ismini Bakanlar Kurulu verecek.

Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Abdülkadir Ataşbak, yeni statta incelemelerde bulunmak üzere gazetecilere gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yeni stadın içerisinde yüklenici firma yetkilileri ile birlikte sunum yapan Atbaşbak, “Bir aksilik olmaz ise Ağustos ayında ilk maçımızı burada oynayacağız. Şuan Stadın % 76’si tamamlandı. İsmi ile ilgili kimseden görüş alınması ve isim söylenmedi. Bu konuda bakanlar kurulu tespit edecek ve stadın adı belirlenecek. “dedi.

Abdülkadir Ataşbek, teknik bilgiler de verirken,”Stadın çimi özel olacak. Yani Akdeniz bölgesinin iklimine uyumlu çim ekilecek. Zeminin altında ise havalandırma olacak. Bu havalandırma rutubete karşı çimler zarar görmesin diye yapılacak. Zeminden kopuk , cepheden çatıya stadyumu örten yapı kabuğu Akdeniz iklimine göre tasarlanmış hafif , özel ve çağdaş bir strüktürdür. Asma germe sistemle narin çelik halatlarla oluşturulan beyaz bir membranla kaplıdır. “diye konuştu.

Kaynak: 5 Ocak Gazetesi

Murat Ds
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:17
Gazeteci Ergün Kara'nın dün stat gezisinden sonraki bugünki köse yazısı.

Yeni stat ile ilgili…
08/02/2018 22:25 45
İlk kez dün detaylı gezme fırsatı buldum.

Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Abdülkadir Ataşbak’ın yüklenici firma yetkilileri ile birlikte detaylı bilgiler vermesi ve devamında statta yapılan mini gezi bizim açımızdan önemliydi.

Diğer meslektaşlarımla birlikte yapılan yeni stat sunumundan herkes memnun kaldı.

Birincisi; stadı çok beğendim. Beğendiğimin detayı direkt tribün konumuna baktım. Diğer illerdeki tüm yeni statların genelini gezdim ve gördüm. Hemen hemen hepsinin tribünleri dikine iniyor. Ancak Adana stadının tribünlerinin eğimi çok iyi. Bir de sahaya sıfır noktasında. Adana futbol severlerinin hayali olan fiziki konumu var. Kolunu uzatsa futbolcuya değecek noktasında…

İkincisi ; kafamda olan çim olayını Ataşbak’a sorduğum da ise Akdeniz iklimine göre özel çimin ekileceğini ifade etti. Daha da ileri gidip rutubete karşı çimler olumsuzluk yaşamasın diye zeminin havalandırmalı olacağını da ek olarak bilgisini verdi. Bu demek oluyor ki tüm statlarda yaşanan zemin sorunu Adana’da yaşanmayacak. En azından böyle bir tecrübelerinin olması da güven veriyor.

Aslında stadın yerini başından beri beğenmiyor. Bizim gönlümüzden geçen raylı sistemin son durağına yakın olmasıydı. Yani fuar alanı bölgesine doğru. Oraya yapılsa idi ulaşım sorunu olmayacaktı ve doğal olarak çözülecekti. Şimdi yetkililer Ağustos ayında ilk maçın oynanacağını duyurdu. Peki ulaşım sorunu ne olacak? Bu soruyu da yetkililere yönelttik. Onlarda bu sorunun da çözüleceğini dile getirdiler. Ancak bu yolların o trafiği kaldıracağını hiç düşünmüyorum. En azından bunlar düşünülerek yolların geniş yapılması gerekirdi ama o yollar bile ancak iki araçlık yapılmış! Hiçbir yapımda geleceği düşünüler yapılmıyor ne yazık ki. Yüksek gerilimli maçlarda çok zorluk çekilecek.

Bir de en önemlisi taraftarların hepsinin aynı yoldan gidip gelecek olmaları. Bu noktada demek istediğim rakip takım taraftarı ile ev sahibi takım taraftarlarının maç bitimi karşılaşmaması gerekir. TT Arena stadına da gittim. Orada bu şekilde taraftarlar birbirini hiç görmüyorlar. Dolayısıyla stat bunu düşünülerek yapıldığı için olay çıkmıyor. Adana stadında durum farklı ve bu iş düşünülmemiş. Belirttiğim gibi yüksek gerilimli maçlardan sonra ki taraftar karşılaşmalarını düşünmek dahi istemiyorum.

Sonuç olarak Adana’ya mükemmel bir stat kazandırılıyor. Geçte olsa bu yıl hizmete girecek. Yapanlara teşekkür etmek gerekir. Ancak daha üzerinde durulması ve çözülmesi gereken bir çok sorun var.

cagri0146
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:29

http://www.maffeis.it/assets/Documents/MFF-019-MA ...S-2016.pdf tüm projeler burada mevcut

Eyed_
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:30

Stadın isminin bakanlar kurulu kararıyla belirlenecek olması nasıl bir saçmalıktır ?

Murat Ds
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:37

Benim bildiğim kulüpler ortak bir karar alır stadın adını koyarlar. Ya da taraftarlara anket seklinde il spor müdürlüğü sitesinden anketle sorulabilir. İsim konusunda Adanalı spor severler karar vermeli.

diyarbakır 21
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:48

Adana stadı bizim stattan 5-6 ay önce çalışmalara başladı şimdi bizim stat bitmek üzere adana stadı ise yerinde duruyor hatta kaba inşatı bile bitmemiş ve adananın 2 takımı ptt olduğu halde Adananın önde gelenleri stat ile ilgili hiçbir açıklama yapmıyor.

En son diyarbakır 21 tarafından Cum 09 Şub 2018, 15:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Eyed_
3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 15:49

Eskişehir bunu yaptı , adamlar Yeni Eskişehir Atatürk stadı koydular stadın ismini helal olsun.
Bakanlara bırakırsak saçma salak bir isim koyarlar stada.

Misafir e0c

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 16:36

İsim çok önemli değil
Mesele stadyumun bir an önce bitmesi

Misafir f2d

3 ay önce - Cum 09 Şub 2018, 16:45

Stadyum öyle ya da böyle bitecek ama stada verilecek isim yıllarca değişmeyecek bütün dünyada stad bu isimle bilinecek. O yüzden isim konusunda bir mutabakat sağlanmalı

sayfa 598
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET