Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e yatırım haberleri
« önceki   123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 33
emin ksk
1 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 16:35

Alıntı:
Emin Ksk bey ,

Yüksek Öğretim Kurulu'nun genelgesi açık. Açın okuyun.Mahkemenin de kararı ortadadır.

Bornova şifa kapanmadı, çünkü ruhsatı vardı.Diğerlerinin (diğer şifa) kapanması ise YÖK'ün genelgesine aykırı olduğu için mahkeme kararı ile kapatıldı. Her şey açık ve net bir şekilde ortada.Başkent Üniv. Hastanesi de aynı durumdan dolayı kapatıldı.

Israrla aynı mesajı yazmayı sürdürüyorsunuz bir türlü cevap veremiyorsunuz.Soruyu daha basit bir şekilde soruyorum sizde olaylardaki haksızlığı anlayacaksınız.

Medipol ve Acıbadem gibi 2 hükümete yakın hastane grubu dahil olmak üzere Türkiye'de bu genelgeye uymayan onlarca hastane varken , bu genelge neden sadece izmirde uygulanmaktadır ?

Konuyu saptırmış gibi olmayalım. İzmir mavişehirde şu an itibariyle rönenans şirketinin carrefour arazisinde planladığı avm dışında herhangi bir avm projesi yok. Geride kalan araziler için konut projeleri mevcut.

mahmut11
1 yıl önce - Sal 26 Nis 2016, 23:32

Emin bey, operasyonu yürüten İzmir Emniyet'in mali suçlarla mücadele birimi diye biliyorum.Diğer illerimizde eğer varsa bir eksiklik, gediklik, haksızlık; o ilin savcısı polisi ilgilenmez mi?

Şahsen, diğer iller beni ilgilendirmiyr

Şifa Hastanesi’ne haciz şoku
Fethullahçı Terör Örgütü - Paralel Yapı'ya finans sağladığı gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda İzmir'de operasyon yapılan Şifa Hastaneleri'nin 9 şubesi kapatılırken bir tek Bornova Şifa Hastanesi faaliyetine devam edebildi. Ancak SGK'dan elde edilen gelirlerin kesilmesiyle mali krizi giren hastane, medikal şirketlere olan borçlarını da ödeyemeyecek duruma geldi. Paralel Yapı'nın finans kaynağı hastanelerden alacaklı durumda olan medikal şirketler ise avukatları vasıtasıyla alacaklarını alabilmek için icra takibi başlattı. İlk alacaklı konumunda olan bir medikal şirketin avukatları önceki gün 1.5 Milyon lirayı bulan alacaklar için Şifa Hastanesi Bornova Şubesi'ne haciz işlemi yaptı. Öğleden sonra başlayan haciz işlemine hastane yönetimi, güvenliği ve hastane çalışanları karşı çıktı. Şirket avukatları bunun üzerine haciz işlemini yapabilmek için polisten yardım istedi. Polisin hastaneye gelmesi ve haciz memurunun işlemini yapması için gerekli tedbirleri alması üzerine paralel yapıya yakınlığıyla bilinen hastanede haciz işlemi başladı.

SGK Gelirini Alacaklar!

Gece yarılarına kadar süren haciz işleminde hastanenin en çok işlem gören birimi Kalp Cerrahisi ve Kardiyoloji Servisindeki 15 tıbbı cihaz sökülerek kamyonlara yüklendi. Acil hastaların mağdur olmaması için bir adet cihazı bırakan haciz memurları, o cihazı alabilmek içinde hastaneye 10 gün yerine cihaz koyması için sorumluluk süresi verdi. Şifa Hastaneleri'nin, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan geçmiş dönemlere ait alacaklarına da haciz işlemi koyan medikal şirket avukatları, SGK'dan gelecek paraları da direk tahsil etme hakkı aldı. Medikal şirket yetkilisi, kendileri gibi bir çok medikal şirketin de hastaneden alacaklı durumda olduğunu ve tahsil için mahkemeye başvurulduğunu söyledi. ALİ EYCE

YENİASIR

emin ksk
1 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 01:43

Alıntı:

Emin bey, operasyonu yürüten İzmir Emniyet'in mali suçlarla mücadele birimi diye biliyorum.Diğer illerimizde eğer varsa bir eksiklik, gediklik, haksızlık; o ilin savcısı polisi ilgilenmez mi?

Şahsen, diğer iller beni ilgilendirmiyr

İdeolojik görüşlerinizi bir kenara bıraktığınızda yazdığımı anlarsınız. Boşuna hak hukuk gibi terimleri ziyan etmeye gerek yok. Siyasi açıdan görüşünüze uygun bir karar olduğu için de sevinmenizi normal karşılıyorum ama hukuki boyutta haklılıktan bahsedecekseniz öncelikle sıkıştığınızda beni ilgilendirmiyor diyerek kaçmayı bir kenara bırakmanız gerekiyor.

Haberde de yer yer tezat kısımlar mevcut. Ben hastaneleri YÖK kararı ile kapatıldı diye biliyordum ama paralel yapı ile ilişkilendirmişler. Neden kararın kalan illerde uygulanmadığı belli oldu sanırım bu durumda.

mahmut11
1 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 02:13

Emin bey, ben ideolojik görüşümü bir kenara bırakıyorum, ve bir vatandaş olarak şarlatanla, teröristle, haksız hukuksuz davrananla mücadele edilmesini gerektiğini düşünüyorum. Diğer iller beni ilgilendirmiyor dememin sebebi ise açık ve nettir. Başlığın adı, "İzmir'e yatırım haberleri."

Eğer dediğiniz gibi hükümet yanlısı hastaneler de eğitim veriyorum adı altında kazanç sağlıyorsa, tez vakit onların da kapısına kilit vurulsun.

Misafir 408

1 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 03:23

onceki durumlarda oldugu gibi kanuna uygun şekilde mucadele verilmeli ..
ergenekonda bunu acı şekilde yaşadık hukusuzluk dizboyu idi..
bundada durum aynı burası hukuk devleti haci işlerimi umarım kanuna uygundur linç kampanyasına donüşmez..

Izmir Restorasyon
1 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 08:45

Hukuk peşinde koşmak değil ki amaç - cadı avı. Medyaya uygulanan da aynı.

Böyle davranan Bir de Rusya başkanı var Putin.

Misafir 15d

1 yıl önce - Prş 28 Nis 2016, 09:08

Cadılar avlanmalı zaten.
Kökleri kuruyana kadar.
Gitsin Penisilvanya daki hastanede çalışsınlar

M Ali Çelik
1 yıl önce - Pts 30 May 2016, 22:25

Danimarkalı firmadan İzmir’e 40 milyon euroluk RES yatırımı!

http://www.egedesonsoz.com/haber/danimarkali-firm ...imi/927703

Nihayet gerçek bir yatırım haberi. Sürekli betona yapılan yatırım haberlerinden gına gelmişti. İstihdam sağlayacak, katma değeri yüksek güzel bir yatırım.

Misafir 2f2

1 yıl önce - Pts 05 Eyl 2016, 14:52

arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim .

arsa yatırımı yapmayı düşünüyorum izmirli değilim balçovada selway outlet in üst tarafında ki arsalardan almamı tavsiye edenler oldu - buralar belediye arsasıymış sanırım- ama bu tavsiye edenlerde sağdan soldan duyma bilgilerle bunu söylüyorlar bu civarda baktığıma göre arsa fiyatları mt2 si 300 tl civarında satılık olan arsalar şu bölgede

https://www.google.com.tr/maps/@38.3703394,27.076 ...312!8i6656

ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler .

Misafir 6ea

11 ay önce - Pts 20 Şub 2017, 10:51

İzmir'e bırakın devlet yatırımını, belediyenin yapacağı işler engelleniyor, mezarlık arsası bile verilmiyor.
Körfezin temizlenmesi, arkeoloji çalışmaları vs. Toki bütün illerde binlerce konut inşa ettiği halde İzmir ilinde sadece Çeşme'de 500 konut yapıyor.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet.aspx?aType=Ek ...p;EkPage=6

sayfa 33
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet