Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e yatırım haberleri
123 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 03:27
İzmir'e yatırım haberleri

2004 yılında kurulan Torbalı OSB’de yapılması planlanan yatırımlar hayata geçtiğinde 5 bin kişilik istihdam hedefleniyor. Torbalı OSB’de istihdam ve yatırımlarla ilgili müjdeli haber geldi. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’da bölge sanayicilerini bilgilendiren Torbalı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dönmez, yönetim olarak ilk büyük hedeflerinin bölgede yatırım yapmayı planlayan 30 katılımcının en kısa sürede fabrika temellerinin atılmasını sağlamak olduğunu söyledi.Bölgelerinde inşaat yapı malzemeleri sanayi, konfeksiyon ve tekstil, gıda, soğutma ısıtma sanayi, plastik sanayi, tıbbi tarımsal sanayi, otomotiv yan sanayi kollarının faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Dönmez, “Bölgemizde yüzde 70 doluluk oranına ulaştık. Şimdi yeni yatırımları bekliyoruz. Eğer bu yatırımlar tamamlanırsa bölgemizde 43 adet yeni fabrikada 5 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak” dedi. Dönmez, şu anda 13 boş parsellerinin bulunduğunu ifade ederek, yatırım yapmak isteyen yatırımcıları bölgeye davet etti. EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ise, Torbalı’nın coğrafi konum, içinde bulunduğu sektörler, altyapı olanakları ile birlikte İzmir’in en büyük ve en şanslı OSB’leri arasında yer aldığını kaydetti.

gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 03:28

Yerli ve yabancı yatırımların hareketlilik kazandığı TOSBİ'deki son yatırımlarla ilgili bilgi vermek üzere Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Sanayiciler Kulübü'nde basın toplantısı düzenlendi.

TOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş, bölgedeki arazilerin üçte birinin üzerinde kurulu fabrikaların üretim faaliyetine devam ettiğini, üçte birinin ise yatırım için tahsislerinin yapıldığını belirtti. Faaliyetini sürdüren tesislerden Samsun'a taşınması nedeniyle duran BAT Sigara ve yatırımı tamamlayan, ancak kriz nedeniyle üretime başlamayan Krone şirketleri dışında tüm tesislerin tam kapasite çalıştığını ifade eden Akdaş, bölgede inşaat halinde olan 11 tesisin bulunduğuna işaret etti. Bu tesislerin yatırım bedelinin 56 milyon 500 bin lira olduğunu ve 332 kişinin istihdam edileceğini belirten Akdaş, projeleri izin aşamasında olan 9 şirketin ise 16 milyon liralık yatırımla 445 kişiyi istihdam edeceğini böylelikle yıl sonunda yeni istihdam sayısının 777 kişiye çıkacağını ifade etti.

gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 03:33

Menemen Serbest Bölge büyüyor
İzmir Menemen Serbest Bölgesi’nin ticaret hacmi, Ocak-Şubat 2011 döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28.5 arttı.Menemen Serbest Bölgesi’nin 2011 yılı ticaret hacmi 57 milyon 319 bin 827 dolara ulaştı. İDESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sevimli, bölgenin coğrafi koşullarının uygunluğunun, İzmir Alsancak Limanı ve Aliağa Limanı arasında olmanın stratejik avantajını kullanmanın yanı sıra bölgede ki kaliteli iş gücünün de bu gelişmeye katkı sağladığını söyledi.

Otokent yönetimi güven tazeledi
Otokent Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Akın ve yönetim kurulu üyeleri, tek listenin yer aldığı olağan genel kurul toplantısında yeniden göreve seçildi. Yeniden göreve seçilen Yılmaz Akın “Hiçbir zaman kendi menfaatlerimi söz konusu bile yapmadık. Bugün Otokent’e kazandırdığımız hizmetlere bakıldığında esnafımız ve halkımızın fayda göreceği her projenin de arkasında yer aldık. Bizler hayal ettiğimiz projelerin henüz yüzde 30’unu hayata geçirebildik. İnşallah sizlerin de desteği ile yapacağımız projelerle birlikte Otokent’imizden daha çok söz ettireceğiz ” diye konuştu.

gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 03:37

Sanayi Bakanı Ergün’den İzmir’e yatırım müjdesi
Çinli otomobil devi DFM’nin, İzmir’e yapacağı yatırım konusunda Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’den yeşil ışık geldi.Firmanın İzmir planlarını takip ettiklerini belirten Ergün, şu bilgileri verdi: “DFM firması, yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım planlıyor. İzmir’i düşündüklerini bildirdiler. 2013’te faaliyete geçmeyi düşünüyorlar. Çin-İtalya arası geniş coğrafyada, en rekabetçi ülkelerden biriyiz. 2011, yatırımlar açısından çok daha parlak geçecek.”
Bakan Ergün’ün müjde gibi açıklaması, İzmir’de sevinç yaratırken, Çinli firmanın yetkililerini daha önce ağırlayan ve yatırıma öncülük eden Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, şöyle konuştu: “Hem DFM yöneticilerini hem de Türkiye’deki ortakları MYG Grup yöneticilerini İzmir’de ağırladık. Yatırım alanlarını helikopterle gösterdik, İzmir’i kapsamlı şekilde tanıttık. Sonuç odaklı çalışmalar yapıyoruz. Sayın Bakan’ın açıklaması da olumlu sonuca yaklaştığımızın bir başka güzel işareti. DFM’nin yatırımı, başta diğer Çinli yatırımcılar olmak üzere tüm yabancı yatırımcılar için bir referans olacak ve çekim gücü sağlayacak.”

gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 03:50

İzmir'de yatırım kararı alan ABD'li otomotiv yan sanayi şirketi Cummins Corporate'in Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Paul Massey, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar'ı ziyaret etti.

Cummins Filtration Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'dan Sorumlu Genel Müdürü Charles Masters, Program Müdürü Harold Martin, Finans Operasyonları Direktörü Dorian Bailey ve Bölge Ofisi Müdürü Şule Akça ile birlikte Oda'ya gelen Massey, Yorgancılar'a, yatırımları hakkında bilgi verdi.
Yorgancılar, Amerikalı firma yetkililerinin İzmir'i çok sevdiklerini ve bu nedenle yatırım kararı aldıklarını söyledi.

Cummins'in filtre üretiminde dünya çapında söz sahibi olduğunu belirten Yorgancılar, şöyle konuştu:

“Ege Serbest Bölgesi'nde 70 milyon dolarlık bir yatırım kararı verdiler. Kamyonlar, orta ağır araç diye tabir edilen araçlar için filtre üretecekler. Ayrıca hava filtreleri, yağ filtreleri, teknelerde kullanılan filtreleri de üretmeyi planlıyorlar. Şu an inşaat devam ediyor. 2012 yılı başında üretime başlayacaklar. Toplam 800 kişi çalıştıracaklar. Bölgeye yeni bir istihdam imkanı sağlanacak.Ayrıca, üretim aşamasında bizden de talepleri oldu. Yatırım aşamasında ısıtma, soğutma, elektrik tesisatlarının kurulumu konusunda destek istediler. Filtre üretimine özel tasarımlı makine imalatları ile ilgili birtakım talepleri var. Enformasyon teknolojisi, hidrolik aletler ile ilgili talepleri oldu. Bunları üyelerimize duyurduk. Bu yatırım Egeli üreticilerimize de ilave üretim imkanı yaratacak. Bu yatırımın serbest bölgede olması hem bölgemizdeki otomotiv sektörünün gelişmesi hem ihracat açısından önemli avantaj sağlayacak.”

gökhan 24
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 04:00

http://www.reklam_link.com/koza_altin_altin_koza_ ...64103.html 11.ci üniversite yolda

Ayhan
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 09:31

Alıntı:
http://www.reklam_link.com/koza_altin_altin_koza_universitesi_yapacak_-64103.html 11.ci üniversite yolda

Altın Koza, Ankara'da kuruldu zaten... İzmir'de fakülte düşünüyorlar.

sensonic
6 yıl önce - Cum 18 Mar 2011, 13:29

ege bölgesi için güzel yatırım haberleri

mertoviçizmir

6 yıl önce - Cmt 26 Mar 2011, 18:06
İzmir'e Uçak Motoru Fabrikası

İzmir'de F 135 Uçak Motoru Fabrikasının Temelini Cumhurbaşkanı Gül'ün Atmasının Planlandığı Belirtildi.

Kale Grubu şirketlerinden Kale Havacılık ile ABD'li Pratt & Whitney ortaklığıyla İzmir'deki Ege Serbest Bölgesi'nde kurulacak F 135 uçak motoru fabrikasının temelini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün atmasının planlandığı belirtildi.Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Havacılık ile ABD'li Pratt & Whitney'in ortaklığında Ege Serbest Bölgesi içinde kurulacak F 135 uçak motoru fabrikasının temel atma süreci öncesi hazırlıkların tamamlandığını belirterek, bu yatırımın ülke için çok büyük öneme sahip olduğuna işaret etti.
Temel atma programı üzerinde çalışmaların sürdüğünü kaydeden Okyay,"Fabrika temel atma törenine üst düzey katılım olması öngörülüyor. Fabrikanın temel atma programı için sayın Cumhurbaşkanımızı davet ettik. Bir açılış olmasa da davetimizi ilettik. Kendisi bunun önemli bir yatırım olduğu ve İzmir'de gerçekleşeceği için gelebileceğini ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın takvimini bekliyoruz, teyit gelmeden bir şey söyleyemeyiz. Nisan sonu ya da Mayıs başı gibi temel atıp yıl sonuna kadar üretime başlamak istiyoruz."

-DİĞER SAVUNMA PROJELERİ-

Grubun savunma sanayinde 2 insansız hava aracı projesini tamamladığını, hava araçlarının denendiğini ve başarılı olduğunu kaydeden Okyay, bu araçların TSK'nın envanterine girmesi için beklendiğini ifade etti. İnsansız hava aracı dışında da yeni projelerin gündemde olduğunu dile getiren Okyay, bunları kendisinin söylemesinin doğru olmayacağını, zamanı geldiğinde Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın gerekli açıklamayı yapacağını kaydetti.
kaynak : haberler
umarım devamı artarak gelir

35 gökhann
6 yıl önce - Pzr 27 Mar 2011, 05:36

Dört milyar dolarlık rafineride geri sayım
27 Mart 2011
PETKİM’DE heyecan giderek tırmanıyor. Kolay değil tam dört milyar dolarlık yeni bir projenin, Ege Rafinerisi’nin temeli önümüzdeki nisan ya da en geç mayıs başında atılacak.
Aslında temel atmak için bütün projeler, rafineriye dünyanın en ileri teknolojisini verecek lisansör firmalarla anlaşmalar ve diğer hazırlıklar tamam. Temel atma töreni için sadece Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve bakanları ile Başbakan Erdoğan ve bakanlarının programları birbirine uydurulmaya çalışılıyor.
Yatırımı Petkim’in yeni sahibi Azerbaycan devlet kuruluşu Socar yapacak. Azeriler petrol vanalarını dünyaya bağlayacak Aliağa’daki bu projeye büyük önem veriyor ve temel atma törenine en üst düzeyde katılmak istiyor.
Rafinerinin 2014 yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Önümüzdeki üç yılda rafinerinin inşası sırasında yaklaşık 10 bin kişi çalışacak. Rafineri bittiğinde mühendisiyle, teknisyeniyle en az bin kişiye iş imkanı doğacak. Bunun yanında bölgedeki enerji kümelenmesi de genişleyeceğinden lojistik hizmetlerle birlikte çevreden en az 20 bin kişiye sürekli ekmek kapısı olması bekleniyor.

İzmirlinin İzmir’e yatırımı

İZMİR dışında yaşayan İzmirlilerin İzmir’e yararı olmadığı zaman zaman dile getirilir. Bu yakınmaya basında görev yapan İstanbul’daki İzmirli gazeteciler de, işadamları ve profesyonel üst düzey yöneticiler de dahil. Siyasetçiler zaten her gün dövülüyor.
Bence bu kadar haksızlığa gerek yok. Öncelikle şunu bilmek gerek. İstanbul, Ankara ya da Amerika’da yaşayanların büyük çoğunluğunun İzmirle ilişkileri kopmuyor, devam ediyor. Ya aile ilişkileri ya da Ege’nin lacivertine duyulan hasret, İzmirlileri dünyanın neresinde olursa olsun bir şekilde kendine bağlıyor.
Bu sevgi dolu ilişki, ekonomik şartları oluştuğunda mutlaka yatırıma da dönüşüyor. Hafta içinde İzmir’in kız verdiği Koç Ailesi, kardeşleri Semahat Arsel’in Balçova’da yaptırdığı alışveriş merkezinde tam kadro hazırdı. Açılışa gelenler arasında yine bir İzmirli, Migros Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Özaydınlı da vardı. Özaydınlı ile sohbet ederken yeni yatırım müjdelerini öğrendim ve İzmirli olmasının bu yatırım kararlarını kolaylaştırdığını düşündüm.
Bornova Anadolu Lisesi’nin ilk mezunlarından olan Özaydınlı, Türk iş yaşamının parmakla gösterilecek örneklerinden biri. Uzun yıllar Genel Müdürü olduğu Migros uluslararası bir marka haline geldi. Koç Grubu’nun en üst düzey yöneticisi (CEO) iken Koç Ailesi Migros’u satma kararı verdi. Özaydınlı uluslararası bir yatırım fonu ile ortak, çocuğu gibi büyüttüğü Migros’u satın aldı ve Yönetim Kurulu Başkanı oldu.
Bülent Özaydınlı’ya kısa bir süre önce açılan 5M Migros’taki satışları sorduğumda “Tahminlerimizden daha iyi. Balçova bomboş bir arazi iken ilk yatırımı Migros yapmıştı. Şimdi çevremiz alışveriş merkezi doldu biz de Migros’u büyütüp bölgenin hak ettiği boyutlara ulaştırdık” dedi. İzmir için yeni projelerini sorduğumda ise “Bayraklı’da çok büyük bir yatırım yapacağız. Çalışmalar sürüyor” dedi.
Yıllar önce Balçova’da ilk yatırımı yaparak alış veriş merkezlerinin lokomotifi olan Migros bakalım Bayraklı’ya kimleri peşinden sürükleyecek?...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet