Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mehmet Simegol
7 yıl önce - Pts 14 Mar 2011, 12:37
Denizli - Trafik Sorunlarını nasıl çözebiliriz?

Bildiğiniz üzere Denizli çok göç alan ve 500.000 kişinin yaşadığı bir şehir bu durumdanda trafik oluşuyor.Bu trafiği nasıl bitirebiliriz.Geçen gün Bayramyerinden 2.sanayiye kadar arabamla 30 dk anca gittim çok trafik vardı hele akşamları daha çok oluyor.Benim önerim tramvay yapılmasıdır.

mehmet20
7 yıl önce - Pts 14 Mar 2011, 21:15

Alıntı:
Geçen gün Bayramyerinden 2.sanayiye kadar arabamla 30 dk anca gittim çok trafik vardı hele akşamları daha çok oluyor.Benim önerim tramvay yapılmasıdır.

Öncelikli olarak insanlara trafik eğitimi verilmelidir. Denizli'de araç kullanan birçok öküz var. Biraz önce Gar'ın karşısında yer alan Garanti Bankası'nın önündeki ışıklarda adam göz göre göre kırmızı ışıkta geçiyor.Böyle öküzlerin trafikten arındırılması gerekiyor eğer olursa trafik çok rahatlayacaktır.

Ayrıca Çınar gibi yerlere kısa süreli parklarda kullanılması için cepler yapılmalıdır. Böylelikle 2. şeride park edilen araçların yarattığı sıkıntılar önlenebilir.

ysaritas
7 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 00:21

Ne olursa olsun Büyük Şehirlerde yaşayıp oraların trafik ortamlarını görüp tekrar memlekete döndüğümde neredeyse araba kullanmaktan nefret edecektim ki o sırada adapte oldum.
Öncelikle Ana Haltlerde olan bağlantı kavşak azaltılmalı
Alternatif yol ve buna bağlı güzergahlar oluşmalı
Toplu taşımada kullanılıan şehir içi otobüs ve minibüsleri tramvay gibi çağdaş modern çevreci ulaşım araçlarına çevirmeli

Artık yol çalışmaları sonlanmalı ve trafik ışıklarında Türkiyenin hiç bir yerinde görmediğim 75,90 saniye gibi ömür törpüsü kırımızı ışıkların süresi azaltılmalı

Yusuf Sönmez
7 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 01:41

Arkadaşlar bu önemli bir konu! Büyükşehir olmanin verdiği zorluklar. Unutmuyalimki bu şuanki durum nüfüs arttikca trafikte artacaktir. Ekonomimiz günçlendikce araç sayısıda artacaktir. Denizli ilereki yıllarda daha büyük sorunlar yaşamamak için ellerini kollarını sıvaması lazim. Zaman kaybetmeden bazı önlemler alması şart. Benim aklımdan geçenler şunlar:

1. Toplu taşımaya daha çok önem verilmeli. Otobüsler için güzergahlar artırılabilir. Daha modern bir toplu taşımaya gecilmesi şart. Örnek tramvay. Insanlarımıza araba yerine topla taşimaya yönlendirmek gerek. Buda ancak iyi, modern cağdaş bir toplu taşımacılikla olur. Mesela şu anki otobüsler beni hiç cekmiyor. Minibüslerden hic bahsetmeyeceğim, her türlü konfordan yoksun bir toplu taşıma yöntemi.

2. Yeni şehir içi cevre yollarınin açılması. Sanırim belediyenin bu konuda bazı çalışmaları var. Bu sayede bazı yolların yükünü hafifletmiş olursunuz.

Yasin Efesoy

7 yıl önce - Sal 15 Mar 2011, 09:00

Burada önerilen ve önerilebilecek tüm fikirler zaten şu anda 2010 Ulaşım Master Planı'nda mevcut.
Raylı sistem, minibüs dönüşümü, tek yön (koordinatör, kollektör, iç distribütör arterler) uygulaması, yeraltı otoparkları, yayalaştırma, kentiçi çevreyolları, köprülü kavşaklar bunlardan sadece bazıları.

Tek yön ve yayalaştırma uygulaması zaten Üst Yapı Projesi ile bağlantılı olarak gerçekleştirilecek. Proje kapsamında kısa süreli park cepleri de yapılıyor nitekim.

Yasin EFESOY

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler