Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Tolga Dt
7 yıl önce - Prş 10 Mar 2011, 15:04
Elazığ - Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi [AVM]


Alıntı:
Forum Elazığ - Elazığ

Elazığ is located on the Eastern Anatolia Region of Turkey. The province is adjacent to Malatya on the west, Bingöl on the east, Diyarbakır on the south, and Tunceli on the north. Elazığ is an attraction center of the region with its growing population which is 600.000 inhabitants, historical and cultural heritages, economical situation, university, young population and modern city center.

Forum Elazığ is located in the heart of the city, on the development axis. The direct catchment area enables an estimated amount of 300.000 people to visit the center on a frequent basis. The total catchment area of the shopping center covers the whole city province, which has a population of 600,000. The central location of Forum Elazığ enables easy access from all around the city.

Forum Elazığ will have 26.300 sqm of leasable area, will be anchored by strong tenants such as supermarket, a DIY, department stores of well-known local and international brands and a multiplex cinema combined with mix of medium and small sized units. Closed parking area for 610 cars will be provided. The concept of Forum Elazığ will combine modern features with elements from local architecture.
Programme

Hipermarket 7,300 m²
Anchors 3,780 m²
Retail 10,920 m²
Restaurants 1,350 m²
Leisure 550 m²
Cinema 1,200 m²

Parking
610 cars

Developer
Multi Development
İstanbul, Türkiye

Concept
T+T Design, Gouda, The NetherlandsAlıntı:
AVRUPA’NIN GAYRIMENKUL DEVLERI MULTI VE ATRIUM’DAN PAN-AVRUPA PORTFÖY ANLAŞMASI


Multi Türkiye’deki Forum Tem ve Forum Balçova projelerindeki hisselerini Atrium’a satarken, Forum Trabzon’daki Atrium hisselerini alarak Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezinin %100’üne sahip oldu.

Türkiye’de Forum adlı alışveriş merkezleri kuran ve yöneten Avrupalı gayrimenkul devi Multi Corporation, İstanbul’da 2007 yılı sonunda temelini attığı Forum TEM projesi ile İzmir Balçova’da proje aşamasında bulunan Forum Balçova’daki hisselerini Atrium European Real Estate devretti. Karşılığında 2008 yılında kapılarını açan ve Karadeniz bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan Forum Trabzon’da bulunan Atrium hisselerini devralan Multi, yaratılan kaynağın Türkiye’deki yeni yatırımlar için kullanılacağını açıkladı.

Yapılan anlaşma ile Karadeniz Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezi Forum Trabzon’un %100 hissesine sahip olan Multi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hans van Veggel, Türkiye’de hala faaliyette bulunan 8 Forum Alışveriş merkezinden biri olan Forum Trabzon’un tüm hisselerinin Multi’ye geçmesinin, Forum Trabzon’un gelişimine yeni kapılar açacağını söyledi.

Multi’nin perakende yatırımlarını geliştirmek için Atrium’la yaptığı portföy anlaşması Türkiye ile de sınırlı kalmadı. Multi Polonya’ da önde gelen alışveriş merkezlerinden Forum Koszalin‘de sahip olduğu %50 lik hisseyi satmak için Atrium European Real Estate ile anlaştı.

Doğu Avrupa’da yeni projelere imza atmaya hazırlanan Multi, Türkiye portföyüne 2011’de açacağı Marmara Forum ve Forum Kayseri’nin yanı sıra Gaziantep, Adana, Çanakkale, Çorum, Elazığ ve Diyarbakır’da gerçekleştireceği yeni Forum’ları ekleyecek.


İnternette araştırdığım bir kaynakta kiralanabilir alan bu şekilde verilmişti.Umarım doğru olan budur.
Forum Elazığ Kiralanabilir Alan: 43.000 m2
Forum Elazığ Kapalı Otopark Adet: 1.300

Forum Elazığ Haber ve Gelişmeleri bu başlıkta toplayalım.
Elazığ a Hayırlı olsun.


cengiz sarıçiçek

7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 03:24

başlık çok güzel ve çok iyi olmuş tolga süpersin hayırlı uğurlu olsun inşallah forum elazığ'ın yakın zamanda başlayan inşaat ve aşamalarını burda tartışmaya başlarız

seyhmus21
7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 14:04

2013 e kadar projedeki bütün forumlar bitecek elazığ da dahil ama ne zamana kadar biter onu allah bilir.kaan_aslan
7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 17:15

sebze halinin oraya power center mi forum avm mi yapılacak?her ikisi içinde oranın adı geçiyo gerçi önemli de değil yeterki yapılsın ha power center ha forum avm çünkü akgün avm elazığın ihtiyacını karşılayamıyo bir de şu misland bitseydi yada projede görünen şekliyle yapılsaydı çok daha güzel olurdu.inş hepsi de yapılır hem insanlara iş imkanı sağlanırdı hem de elazığa prestij kazandırırdı.inş en kısa zamanda inşaatlara başlanır vede en kısa zamanda bitirilir.çünkü elazığ herşeyi hakediyo

mustafa23

7 yıl önce - Cum 11 Mar 2011, 23:42

Alıntı:
sebze halinin oraya power center mi forum avm mi yapılacak?her ikisi içinde oranın adı geçiyo gerçi önemli de değil yeterki yapılsın ha power center ha forum avm çünkü akgün avm elazığın ihtiyacını karşılayamıyo bir de şu misland bitseydi yada projede görünen şekliyle yapılsaydı çok daha güzel olurdu.inş hepsi de yapılır hem insanlara iş imkânı sağlanırdı hem de elazığa prestij kazandırırdı.inş en kısa zamanda inşaatlara başlanır vede en kısa zamanda bitirilir.çünkü elazığ herşeyi hakediyoFirmanın kendi sitesinde Forum ismiyle açılacağı belirtiliyor. Ancak ulusal basında power center ismi geçmişti. Sanırım Forum olarak açılacak.


cengiz sarıçiçek

7 yıl önce - Cmt 12 Mar 2011, 03:03

ama forum avm leri multi-türk mall şirketine ait. power center'ı yanılmıyorsam tulpian grubu yapıcaktı .hatta onların powercenter projeside dahil türkiyede 3 projesi bulunuyor(bodrum,erzurum,elazığ).her ikisi farklı şirket ama yanılıyor da olabilirim.mustafa23

7 yıl önce - Sal 22 Mar 2011, 00:41

Alıntı:
ama forum avm leri multi-türk mall şirketine ait. power center'ı yanılmıyorsam tulpian grubu yapıcaktı .hatta onların powercenter projeside dahil türkiyede 3 projesi bulunuyor(bodrum,erzurum,elazığ).her ikisi farklı şirket ama yanılıyor da olabilirim.


Yanılmıyorsun Cengiz kardeş tespitlerin doğru. Ben de geçenlerde bir araştırma yaptım. Multi turk mall şirketi Türkiye çapındaki Forum avm projelerinden Elazığ'ı çıkarmış. Bu demek oluyor ki Elazığ'a forum yapılmayacak. Ancal Tulpian grubunun Power center projesi geçerliliğini koruyor. Büyük ihtimalle Power center yapılacak. Kiralanabilir avm alanı yanılmıyorsam 37 000 m2 civarındaydı. Ne diyelim hayırlısı olsun artık.


cengiz sarıçiçek

7 yıl önce - Çrş 23 Mar 2011, 02:22

hadiyaaaaaaaaa !!!!!!!! çok üzüldüm şimdi gerçekten çıkarılmış mı acaba ertelenmiş felan olamazmı kesinmi elazığı çıkardıları forum avm olması çok iyi olurdu elazığda offfff yaaaaa

tamer13
7 yıl önce - Çrş 23 Mar 2011, 11:30

Bir kere Multi ve Turk Mall ortak şirketlerdi, yollarını ayırdılar. Multi Forumları yapmaya devam edecek 2013'e kadar büyük çoğunluğu bitecek. İnternetten bakabilirsiniz.

http://www.multi-development.com/index.php?option ...ect_id=125


fakat Kiralanabilir alan çok azmış. Neredeyse Malatya Park'ın yarısı kadar. 26.300


cengiz sarıçiçek

7 yıl önce - Çrş 23 Mar 2011, 23:53

bak buna sevindim işte kiralanabilir alanın az olmasına üzüldüm ama iptal edilmemesine sevindim bakarsınız yine büyük bir proje uygulanır değiştirirler belli olmazsayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET