Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Gözde

6 yıl önce - Pts 07 Mar 2011, 23:43
Bursa'daki özel okullar/ Kolejler

Bu konuda başlık bulamadım.
Eğitimci olarak geçen sene Bursa'daki özel okullara başvuru yaptım ve dönen olmadı.
Yine başvuru yaptım. Dikkatimi çeken çok fazla özel okul var. Ama dişe dokunur bir başarıları sanırım yok.
Eski köklü bir okul olan Tunçsiperin başarı tablosunu açıkçası beğenmedim. İstanbuldaki başarılı bir Anadolu Lisesinin öğrencileri daha iyi yerleri kazandılar. Kendi öğrencilerimden biliyorum.
Fiyatları İstanbul'la beraber.
Emine Örnek'ti sanırım, Doğa Koleji satın aldı.
Şimdi özel Şahinkaya Eğitim Kurumlarına gireyim dedim. Cv'sinde boyumu, kilomu, ayakkabı numaramı ve elbise bedenimi sordu.
Boyuma 1,40, kiloma 100, bedenime 52, ayakkabı numarama da 54 yazasım geldi.
Bu özel okullar nasıldır? Çocuğunuz ya da tanıdığınız bu okullardaysa eğitimini beğeniyor musunuz?
Bir de öğretmen alımı nasıl? Birinin bile aramaması açıkçasi beni şaşırttı. Tanidikla mi iş yapıyorlar, nedir kriterleri valla ben anlamadım. Bursa'daki eğitim çarki İstanbul'dan farkli onu anladım bir tek.

mehmet sercan
6 yıl önce - Sal 08 Mar 2011, 01:36

Sınav Koleji açıldı bu sene. İsterseniz oraya da bakabilirsiniz.

ferzandehan
6 yıl önce - Sal 08 Mar 2011, 12:09

Bursa da ki öncü özel okullar benim de okuduğum Özel Yeni Okul ve Namık Sözeri idi. Özel Yeni Okulun adı İhsan bey vefat edince Özel İhsan Çizakça koleji olmuştu.
Özel Yeni Okulda öğretmenlik yapan Sevim Ertekin hanımefendi Mefaret İnal ile ortak olarak altıparmak semtinde İnal Ertekin okulunu açmıştı.
Ne yazık ki ülke çapında tüm sınavlarda başarı rekorları kıran bu okul sahiplerinin yaşlanması, eğitim kadrosundan ayrılarak kendi okulunu açan Emine Örnek gibi eğitimcilerin kaybı ve lise kısmının açılması ile sıkıntılı bir süreç geçirdi ve bir kaç yıl önce satıldı.
1980 li yıllar ile birlikte çok fazla özel eğitim kurumu açıldı. Ama ne yazık ki say isimlerini deseniz pek sesim soluğum çıkmaz.

Ümmühan Zeynep
6 yıl önce - Sal 08 Mar 2011, 14:38

Doğa Koleji'nin aldığı okul Emine Örnek değil, Bursa'nın ünlü okulu İnal Ertekin.
Ayrıca bildiğim kadarıyla Kültür okulları ve Emine Örnek geçen yılki SBS sınavlarında Türkiye çapında ilk sıralardaydı.
Sınav okulları da yeni açıldı, oldukça iddialı olduklarını okumuştum

Gözde

6 yıl önce - Sal 08 Mar 2011, 15:09

SBS bence bu sene için kriter olmasın.
Çünkü 500 kişi SBS'de birinci oldu. Bizim dershanede bile birinci vardı.
Ama tabii ki detaylı araştırmak da lazım. Tüm okulların başarı tablosunu görebilmem gerek.

Omerbursa
6 yıl önce - Çrş 09 Mar 2011, 18:15

Bursa'da Özel Okul denilince aklıma benimde 9 sene okuduğum Özel İlkbahar İlköğretim Okulu gelir. O zaman orta ile lise beraber idi ve bizim okulun devamı ise Özel Nilüfer Lisesi idi.
Şimdilerde ise Nilüfer Eğitim Kurumları Adı altında hepsinin ana idare merkezi kurulmuş duyduğum kadarı ile.
Ayrıca Özel ilkbahar'ın Yıldırım şubeside açıldı.
İlk kurulan İlkbahar ise beşevler karafatma bölgesinde.
Bursa'nın en köklü Özel Lisesi ise Bademli'de süperlüx yeni binasına geçmiş. Mudanya yolu üzerinde.
Ayrıca
Rafet Kahraman Koleji
Özel Asiye Çoşkun Okulları
Özel Tan Lisesi ve Okulları
Özel İlkgüneş Okulları

Göksel Güngör
6 yıl önce - Cmt 12 Mar 2011, 22:21

Sınav kolejinin Mustafakemapaşa'da da şubesi var. Ayrıca Nilüfer'in de İrem İlköğretim okulu da orada.

ahmetabi
5 yıl önce - Pts 16 Oca 2012, 15:19

Bursa Özel Final Okulları
Anaokulu/İlköğretim/Anadolu Lisesi/Fen Lisesi

Efe Elaldı

5 yıl önce - Pts 16 Oca 2012, 18:08

bursa özel tan lisesi mezunuyum tan lisesi benim senelerimde en iyisiydi şimdi şahinkaya çok güzel bir okul oldu özlücede onlar ve kültür okulları iyi gibi duruyor

ozgurfantastik
5 yıl önce - Sal 17 Oca 2012, 00:51

Ozel inal ertekin turkiyede sayisiz basarilara imza atmistir ama sevim ve mefaret hocalarin isi 2. Devre cocuklarina devretmesi ile bu okul parlak yillarini geride birakmistir, basarisi dusunce de doga kolejine devrolmustur

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet