Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Cmt 05 Mar 2011, 18:19
Trabzon - Akçaabat - Haçkalı Baba Devlet Hastanesi


Trabzon'un Akçaabat ilçesi Yaylacık mahallesinde, Düzköy kavşağında yapımı devam ediyor.Hastane 330 yataklı ve modern görünümlü. Yapımı tamamlanmak üzere. Tamamlanınca ilçe merkezinde dar bir alana sıkışmış mevcut devlet hastanesi buraya taşınacak. Böylece Trabzon merkezden önce modern ve büyük bir hastane açılmış ve Trabzon'daki hastaneler bir nebze rahatlatılmış olacak.Hastanenin ismi Haçkalı Baba Devlet Hastanesi olarak belirlenmiş. Haçkalı Baba Trabzon'un Düzköy (Haçka) ilçesinde türbesi bulunan bir mübarek zattır. Düzköy 1990 yılında Akçaabat'tan ayrılarak ilçe olduğundan çok kişi ses çıkarmadı bu isme (Akçaabat Belediyesinin sitesinde turizm başlığı altında Düzköy ilçesinde bulunan Çalköy mağarası da mevcut. Akçaabatlılar Düzköy'ü farklı bir ilçe olarak görmüyor.).


Haçkalı Baba

Hastane yakında açılacaktır. Trabzon'a ve Akçaabat'a hayırlı olsun
Ahmet Çolak 61

7 yıl önce - Pzr 06 Mar 2011, 01:13

ismi belirlendi sonunda haçkalı baba akçaabat(düzköy) için önemli bir isim gerçekten bence isabetli olmuş.. ayrıca bende yerinde gördüm gerçekten modern bir hastane oluyor devamlı söğütlüye gidiyorum üniversiteye ve her seferinde dolmuşta trabzona hastaneye gelen bir sürü kişi görüyorum.. gerçekten düzenli bir hastane olursa büyük faydası dokunacaktır bölge halkına..

Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Pzr 06 Mar 2011, 01:21

Bu hastane doktorlarıyla beraber kaliteli hizmet verebilirse Trabzon!un doğusundan merkeze hasta akışı kısmen kesilmiş olur. Kaşüstündeki hastane de açılınca merkez rahatlayacaktır.

Trabzon'da ciddi manada özel hastane sıkıntısı mevcut. Üç özel hastane, Trabzon gibi bölge merkezi bir kent için çok yetersiz. Özel hastaneler devlet hastanesi gibi tıklım tıklım doluyor. Artık bu kapasiteyi ulusal hastane yatırımcıları görmeli.

Akçaabat'taki hastaneye dönersek Yeri çok güzel. Akçaabat'ın doğu girişinde, Trabzon merkeze yakın ve Akçaabat'ın en çok gelişen semtinde. Mimarisi modern. İnşallah yönetecek kafalar da modern olur.Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Pzr 06 Mar 2011, 13:57

Alıntı:
Milletvekili Mustafa Cumur'un hastaneyi ziyareti

http://www.akcaabathaber.com/news_detail.php?id=4 ...1299768363


İlkerTürk
7 yıl önce - Prş 31 Mar 2011, 12:40

Alıntı:
Bölgenin Modern Hastanesi

Akçaabat’ta yapımı tamamlanan Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi’nin tabelası takıldı.
Hastane Başhekimi Dr. Hasan Aydın, Nisan ayı içerisinde hasta kabulüne başlayacaklarını söyledi.

Akçaabat’ta eski Karayolları 105.Şube şefliği üzerine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan ve ismi Akçaabat Haçkalı Baba Devlet Hastanesi olarak belirlene hastane açılışa hazırlanıyor. Hastane hakkında bilgi veren Başhekim Dr. Hasan Aydın, eksiklerin büyük oranda giderildiğini ve Nisan ayı içerisinde hasta kabulüne başlamayı planladıklarını belirtti. Başhekim Aydın AA muhabirine yaptığı açıklamada “Hastanemizi kısa sürede açmayı planlıyoruz. Hasta odaları ve birçok servis şuan kullanıma hazır. Bazı küçük eksiklerimiz var. Bu eksikleri de ihaleleri alan firmalar tarafından gideriliyor” dedi.

Hastanenin 201 yatak kapasiteli olduğunu ifade eden Başhekim Aydın “Hastanemiz tek kişilik ve çift kişilik hasta odalarından oluşuyor ve 201 yatak kapasitesine sahip. Ayrıca, 17 yoğun bakım yatağı, 15 diyaliz yatağı, 6 ameliyathane, 1 lokal cerrahi odası bulunuyor. Hasta odalarında hasta ve refakatçiler için her şey düşünülmüş. Refakatçi koltukları istenildiğinde istirahat için yatak şeklini alabiliyor” dedi.Hazır hale geldiğinde bölgenin en modern hastanelerinden birisi olacağını belirten Başhekim Dr. Hasan Aydın “Hastanemizde günümüzün en son teknolojik imkanları kullanılmış. Bina, cihaz ve uzman hekim kadrosu ile bölgenin en modern hastanelerinden birisi olacak ve bölge insanımızın ihtiyaçlarına cevap verecektir diye düşünüyorum. Şuan 30 uzman hekim arkadaşımız var ve bu sayı her geçen gün artmaktadır” dedi.http://www.akcaabathaber.com/news_detail.php?id=4654
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler