Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
AgaH
17 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 12:05
[İST-C6.09] - Metroya Haliç İzni Çıktı

Ak Parti il başkanı Mehmet Müezzinoğlu ile Vatan gazetesindeki yapılan röportajda şunlar yazıyor:
Anıtlar Kurulu'ndan onay çıktı. Metroyu Haliç'ten geçirmek için çalışmaları başlattık.
Ayrıca Marmaray Projesi 4 yıl içinde bitirilmiş olacak. Bu arada 3. Boğaz Köprüsü çalışmaları da son aşamaya geldi.
Diğer bir haber de Edirnekapı-Sultançiftliği arasındaki tramvay hattıyla ilgili ve bu hattın şubat sonunda bitmiş olacağını söylüyor.

yusuf38
17 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 14:54

haliç köprüsü izni çıksa bile taksim yenikapı hattının bitmesi 3-4 yıl sürer unkapanı şehzade başı arası tünel yeniden kazılacak. şehzadebaşı isatasyonunun durumu hale meçhul.ayrıca sultançitliği tramvayının şubat ayında açılsa bile ancak bırkısmı açılabilir. bir çok yerde geçişler yer altına alınacağı için bu iş 1 2 sene daha sürer

irfan x
17 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 16:46

il başkanın bu konularda bir yetkisi var mı ki?

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 12:19
Yeniden tünel kazılmayacak !

O anıtlar kurulu üyelerinin tasfiyesinden önceydi ?

Karşı çıkanlar tasfiye edildi ve BAŞA DÖNÜLDÜ.Aynı tüneller  kullanılacak.

Başbakanın İBB Başkanı iken ulaşım danışmanı olanlar şimdi anıtlar kurulunda etkin konumda hatırlatırım.

Esat San
16 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 12:40

Böyle bir açıklamayı Parti İl Başkanının yapması mantıksız ve abes, ben Belediyelerde particilik ve partizanlık görmek istemeyenlerden olduğum için olabilir ama bu mesaj gösteriyor ki Sn. Topbaş gerçekten geri planda, neyse konu siyaset değil zaten.

Haliç geçişi için izin zaten alınmıştı, hatta projesini Sn. Topbaş 3 günde, pardon uzun bir çalışmadan sonra hazırlayıp sunmuştu ve intihal iddialarına rağmen özgün olduğu ispat! edilmişti Acımasız eleştirdim mi ne?

Süleymaniye tünellerinin kullanılacağı doğru mu değil mi bilemiyorum ama Mehmet Kasım' ın kulağı bayağı delik bu konularda ki bence de kullanılmalı dünyanın milyon dolarını harcayıp tekrar tünel yapmak çok abes, geçtiğimiz haftalarda Akın Kurtoğlu' nun bahsettiği Veznecilere yakın bölgedeki yeniden çalışma haberleri bu anlamda doğru olabilir.

Son olarak Anıtlar Kurulunda işe taş koyanları yerinden edip eyvallahçıları koymak da çok büyük marifet olmasa gerek, Anıtlar Kurulu topluluğunun ve hatta İ.T.Ü' nün ve başka bazı köklü kurumların Sn. Erdoğan' ın İBB Başkanlığı döneminde yaptıkları engellemeleri hatırlıyorum metro nun ve bazı tramvay hatlarının bu kadar gecikmesinin en önemli engellerinden biri idi bu kurumlar, ama gelinen noktada bunlar bana engel yerine başkasını koyayım önüne ne koyarsam he desin gibi bir anlayışıda tasvip etmiyorum, şehir içi raylı sistemler Başar Bey' in önerdiği gibi sosyolojik bir olgudur, bu kişiler teknik olarak bu konulara ikna edilmelidir, ve güzergahların fizibilitesi de sosyolojik anlamda halka yönelik verilerle ortaya konulmalıdır.

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Çrş 01 Mar 2006, 14:01
Engelleyenlerin Tasfiyesi

Tabi tasfiye edilenlerin yerine gelen kişiler hakkında bilgim yok.Bu işte ehil midir değilmidir araştırmak lazım.

Ama bazı işlerin olması için bazı kellelerin uçması gerek ( atalarımızda şeriatın kestiği parmak acımaz demiş )

AMA BEN ULAŞIM SORUNUNA KÖKLÜ  ÇÖZÜM İSTİYORUM.

Başkada bişey istemiyorum..........

Mehmet Kasım
16 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 13:14
Haliç Geçişi

Linkte çok yararlı bilgiler bulunuyor.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=168298

AgaH
16 yıl önce - Pts 29 May 2006, 21:05

Alıntı:
Haliç Geçiş Projesinin tamamlandığına dair bir bilgi yok.Ama yakındır.Ama 10 yıl aradan sonra çalışmalar ciddi ciddi başladı Akın inanabilirsin

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş'ın çok önem verdiği  ve 'Asrın Köprüsü Ödülü'ne aday gösterdiği İstanbul Metrosu Haliç Geçişi Metro Köprüsü Projesi ihalesinde 7 firma yarışacak.

Bugün (04.04.06) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Yunus Balta'nın başkanlığında gerçekleşen ihaleye;'Emay Uluslararası Mühendislik - Müşavirlik Limited Şirketi', 'Tekfen Mühendislik A.Ş', 'Altınok Müşavirlik Mühendislik Taahhüt Sanayi Ticaret Limited Şirketi', 'Yüksel Proje Uluslararası A.Ş', 'Temelsu Uluslararası Mühendislik Hizmetleri A.Ş', 'Eser Müşavirlik A.Ş', 'Yüksel Domaniç Mühendislik Limited Şirketi' ön yeterlilik zarflarını sundu.

Zarfları açan Büyükşehir İhale İşleri Müdürü Mehmet Sabri Erten, 4734 sayılı İhale Yasası uyarınca yapılacak değerlendirme sonucunda, önümüzdeki günlerde ihaleye teklif veren 7 firma arasından yeterlilik belgesi alan firmaya yazılı davet mektubu göndereceklerini kaydetti.

İBB

Akın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 25 Tem 2006, 18:05

Alıntı:
yıllardır Anıtlar Kurulu’ndan onayı alınmayan metronun Haliç geçiş köprüsünün projelendirilmesi ve sondaj çalışmaları bitti. Şu anda inşaat başlıyor.

Başkan'ın son açıklaması bu şekilde... İnsanın hiç inanası gelmiyor, çünkü bu konu o kadar çok ortaya sürülü, tekrardan geriye çekildi ki...

Gerçekten inşaatın başlamasını/başlamak üzere olduğunu gösterir delil fotoğraf yok elimizde üyelerden gelen...

Akın KURTOĞLU

Mehmet Kasım
15 yıl önce - Çrş 26 Tem 2006, 11:54
Unkapanı

Eminönü Unkapanı Küçükpazar semtinde Rağıp Gümüşpala Caddesinde İTO yakınlarındaki şantiye Haliç Metro Geçişi için :

(+)

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM