Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Burç

15 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 14:32
Amerikalı asker Kanada'ya iltica ediyor

Amerikalı asker, Irak'a "özgürlük" götürmektense kendi özgürlüğüne kavuşmayı tercih etti.
Sekiz adet başka asker de Amerikan ordusuna karşı dava açtı :
"yeter bu askerlik artık, olmuyor işte, özgürlük istemiyorlar"

Alıntı:
ABD, Irak’ta beklemediği kadar şiddetli bir direnişle karşılaşınca ülkede görev yapan askerlerin sayısı ve görev süreleri uzatıldı. Ancak bu durum Irak’ta görev yapan askerlerin ve ailelerinin tepkisine neden oluyor. Irak’a belirli süreler için gönderilen ancak görev süreleri uzatılan 8 ABD askeri de orduya dava açtı. 8 askerden sadece biri, David Qualls kimliğini açıkladı.

ASKERDEN İLTİCA BAŞVURUSU
Bu arada Kanada’nın Toronto kentindeki göçmenlik ve iltica dairesine, Kanadalı eşi ve oğluyla gelen ABD’li asker Jeremy Hinzman, Irak savaşının yasadışı olduğunu söyleyerek iltica talebinde bulundu.

Hinzman, ABD’ye dönmek zorunda kalırsa, hayatının tehlikeye gireceğini iddia etti. Hinzman’ın siyasi iltica başvurusu kabul edilmezse, ABD’de yargılanması söz konusu olacak.

http://www.ntvmsnbc.com/news/299492.asp

Aydın'ın yorumunu tahmin edebiliyorum :
"bırakalım bu üçüncü dünya konspirasi teorilerini"

irfan x
15 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 15:58

Alıntı:
ABD, yeni asker bulmakta zorluk çekiyor

Washington

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), göreve çağrılan yedek askerlerin yarısından fazlasının erteleme, muafiyet talebinde bulunduğunu ya da gönderilen emre yanıt vermediğini açıkladı.

Pentagon tarafından askeri istatistiklere dayanılarak dün yapılan açıklamada, 20 Kasım'da Kara Kuvvetleri'nin 4024 yedek askere seferberlik emri gönderdiği, bu kişilerden 1855'inin ya muafiyet ya da erteleme talep ettiği kaydedildi.

Açıklamada, bu taleplerin 61'nin reddedildiği, 750'sinin halen incelenmekte olduğu, 1044'ünün ise kabul edildiği belirtildi.

Erteleme ya da muafiyet için ileri sürülen gerekçelerin, mali zorluklar, tıbbi nedenler, ailevi sorunlar ya da okul bitirme gibi konular olduğu ifade edildi.

Seferberlik emri alan yedeklerin 30 gün içinde birliklerine teslim olmaları gerekiyor.

Amerikan Kara Kuvvetleri, Haziran ayında Irak ve Afganistan'da görevlendirmek üzere 5674 yedeğe seferberlik emri göndereceğini açıklamıştı.

(aa)

AydinE
15 yıl önce - Çrş 08 Arl 2004, 11:28

Vietnam savasindada boyle seyler olmustu, (Clinton bile Ingiltere'ye okumaya gitmisti) Eger istemiyor ise istedigi yere iltica etsin isteyen, bence normal.
Bence iltica edecegine, Conscientious Objector statusune basvursa idi daha karli olurdu, Kanada cok soguk.

Askeriye'de birde stop-loss baslatildi, anlasmasi biten bile cikamiyor.
Boyle olaylar dahada olacak bence.

Burc'u bu cevabim ile sasirttigim icin ozur diliyorum simdiden.

Burç

14 yıl önce - Pts 20 Arl 2004, 09:49

diyosun...
ama gerçek hayatta böyle yapmak zorunda kalıyorlar :

Amerikalı lejyoner asker, Irak'a geri dönmemek için arkadaşına kendini vurdurdu!!
Fakat bilerek yaptığı ortaya çıkınca, lejyoner mahkemeye sevk edildi...

"Ama bana Irakta çiçekler ile karşılanacağımız söylenmişti"

http://www.newsday.com/news/nationworld/wire/sns- ...-headlines

Mag

14 yıl önce - Pts 20 Arl 2004, 10:47

Evet ben bu haberi t.v.den izlemistim aslinda sadece buda degil. Bush'un secilmesinden sonra Kanada gocmenlik sitesi bir hayli yogundu amerikalilar tarafinda. Ayrica gecen seneden biliyorum Kanada'ya yerlesen amerikalilari. Amerika'nin yatacak yeri yok arkadaslar.http://www.t-shirtking.com/ ve Iste gunah cikaran Amerikalilar....!: www.sorryeverybody.com bakiniz...

En son Mag tarafından Cmt 25 Arl 2004, 18:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

alparslan
14 yıl önce - Sal 21 Arl 2004, 05:38

kanada yada iltica etmek oyle basit ki! havalar cok bozuk deyin turkiyede onun icin iltica etmek istiyorum deyin.kesin 3 sene burda kalirsiniz legal olarak.belki ilticaniz kabul bile olur vallahi .o gunku hakimin insafina kalmis bi durum.

Alp
14 yıl önce - Sal 21 Arl 2004, 06:57

2001 yılında Avustralya konsolosluğunda 2 aile vardı.Sordum,göçmenlik için bekliyorlarmış.Doğulu bir aileydi İstanbul'a gelmişler ve dikiş tutturamayınca göç yolları aramışlar.Adamın talepte yazdığı gerekçesi,
İnanışlarına göre yeşilliklere tapıyorlarmış(ağaç,çimenler vs...)
Türkiye'de de yeşilliklere zarar verildiği için,Avustralya ya göç etmek istediklerini belirtmişler.Ben de konuşma fırsatı buldum da bir tek yollarının bu olduğunu söylediler o zamanlar ne gülmüştüm, insanlar aciz kalınca ne maymunluk varsa yapıyorlar.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET