Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Hangi Market
Carrefour 10.0%  10.0%  [9]
Pekdemir 16.7%  16.7%  [15]
Migros 15.6%  15.6%  [14]
Tansaş 4.4%  4.4%  [4]
Kiler 18.9%  18.9%  [17]
Tekzen 3.3%  3.3%  [3]
Koçtaş 5.6%  5.6%  [5]
Diğer Belirtiniz 25.6%  25.6%  [23]
Toplam Oy : 90

Serkan 20
7 yıl önce - Sal 01 Mar 2011, 22:27

Alıntı:
ve oraya pekdemir açarsa işleyeceğini sanmıyorum

Kipa yıllarca işletti sonuçta. Oraya yatırım yapmaya gerek yok. Bence de Pekdemir veya Gün Market'ten birisi oraya market açar. Ama o arazi BDDK sattığında Denizli'nin 4. AVM'sinin yapılacağı alan olacaktır.

c.can
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:02

Alıntı:
Kipa yıllarca işletti sonuçta.

evt kipa yıllarca işletti çünkü denizlide AVM Yoktu Kipa ve Kınıklı Pekdemir'den sonra marketix açıldı o da kapandı..daha sonra Teraspark ve Forumçamlık Ardından Birde Bereketli Pekdemir ve Koçtaş yüklenince Kipanın satışları hızla düşüşe geçti ve en sonunda taşınıyoruz bahanesiyle bayağı gıda ve eşya sattılar oraya pekdemir açılsa hem şehir o yöne kaymadığı için hemde Pekdemir'i denizli halkı bildikleri için oraya fazla insanın gideceğini sanmıyorum...

Turgay34
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:47

Pekdemir son yıllarda haddinden fazla büyüdü.. Neredeyse her mahalleye market açar oldular.. Ben Pekdemir'in bu kadar dağılmasını doğru bulmuyorum.. Ölçüyü kaçırmış gibiler sanki.. Pekdemir'in BİM gibi Türkiye çapında faaliyet gösteren bir yapısı yok sonuçta.. Mahallî.. Organizasyonu ve çapı sınırlı.. (Cemal Pekdemir hâla kendisi marketlerde ufak işlerle meşgul olur mesela..) Ama bunun yanında hiç bölgesel market gibi davranmıyor.. Mantar gibi çoğalıyorlar.. Allah adetlerini arttırsın fakat daha önce bu yöntemle çoğalanların akıbetini gördük.. Kimler geldi kimler geçti.. Şimdi bir çoğu hatırlanmıyor bile.. İşte en son örnek Marketix.. Çıktığı hızla düştü gitti.. Pekdemir'in bu anlamda tecrübesi kıyaslanmaz elbette.. Ama yine temkinli hareket etmekten vazgeçmemeliler.. O bakımdan son yıllardaki gidişlerini tehlikeli buluyorum.. Hükümetle, belediyeyle iyi ilişkiler kurmuş olmaları bu durumun ilelebet devam edeceği anlamına gelmez.. Devir değişir, devran döner.. Biraz ölçülü gitmelerinde en başta kendileri için fayda var.. Bütün bunları göz önüne alarak, Egs Park'ın olduğu yeri daha büyük çaplı bir marketin işletmesinin mantıklı olacağını düşünüyorum.. Metro, Real, Kiler vs. gibi.. (Bu arada kusura bakmayın biraz uzakta kaldık, oradaki KİPA'ya ne oldu arkadaşlar?)

Mehmet Simegol
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:51

EGS Park'taki Kipa Sümerpark'a taşındı.Sümerpark'ada Kipa Extra açıldı.

c.can
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:51

Pekdemirin 30'dan fazla Mağazasının 15'ini kapatıp Aydında Zaten 2 tane var 2 tane daha açsalar sonra denizliyede 2 AVM Açsalar süper olur ama...Denizli'ye Bu kadar süpermarket çok gibi..

Mehmet Simegol
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:54

Alıntı:
Pekdemirin 30'dan fazla Mağazasının 15'ini kapatıp Aydında Zaten 2 tane var 2 tane daha açsalar sonra denizliyede 2 AVM Açsalar süper olur ama...Denizli'ye Bu kadar süpermarket çok gibi..

Bencede doğru diyorsun Denizli'ye bir tane daha avm açsalar sonra Aydın,Muğla,Uşak,Burdur,İzmir gibi yayılsalar daha çok yararlı olur diye düşünüyorum.

Yasin Efesoy

7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 11:55

Kipa, 'extra' formatıyla Sümerpark'a taşındı Turgay Abi.

Yalnız şöyle bir durum var. Halil Pekdemir ve Abidin Pekdemir'in tüm mağazaları kendi mülkiyetinde. Kesinlikle kiraya gitmiyorlar. Cemal Pekdemir'inse AVM hariç diğerleri kiralık mağazalar. Burada tehlikeli olabilecek Cemal Pekdemir var bence. Ancak şunu da göz önünde bulundurmalıyız ki hem Cemal hem de Halil Pekdemir oldukça akıllıca hareket ediyorlar. Cemal Pekdemir'in Peknefis Karlık Su, Pekpa Boyner Franchise, İndi Süpermarket destekleri var. Halil Pekdemir'in de Pekdemir Petrol, Pekdemir Düğün ve Toplantı Salonu, Pekdemir Seracılık destekleri var. Her halükarda dengeli bir yayılma politikası izliyorlar.

EGS Park'a Pekdemir gelecek olursa muhtemelen 'Pekdemir Çiftliği' (Cemal Pekdemir) olacaktır.
Gün Market'in gelmesi imkansız gibi görünüyor, çünkü ne yazık ki İsmail Gün kendi bildiğine gidiyor. Bugüne kadar tek bir personelinin fikrine itibar etmedi, mağaza müdürleri de dahil. Eğer gelirse de yapamaz. Kendilerinin belirttikleri üzere Adalet Mahallesi Hipermarket ipin ucunda duruyor...

Yasin EFESOY

c.can
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 12:00

Alıntı:
EGS Park'a Pekdemir gelecek olursa muhtemelen 'Pekdemir Çiftliği' (Cemal Pekdemir) olacaktır.

bencede cemla pekdemir açar çünkü bildiğim kadarıyla kınıklıda Cemal beyin ve süper olur..

ÖNDER2
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 12:23

Pehlivanoğlu ve Kiler olabilir. Hatta Adese Denizliye geri gelebilir.

s3yyah
7 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 12:29

yerel marketler ipin ucunu kaçırdığını düşünüyorum ...Adım başı süpermarket açılıyor...Küçük esnafın para kazanma şansını sıfırlıyorlar....Önemli noktalara market açsalar daha doğru olacağını düşünüyorum...

Pekdemirin bim tarzı indi marketleri anlayışı güzel bir yatırım....Fakat her tarafa pekdemir açılmasını doğru bulmuyorum...

Alıntı:
çünkü ne yazık ki İsmail Gün kendi bildiğine gidiyor. Bugüne kadar tek bir personelinin fikrine itibar etmedi, mağaza müdürleri de dahil. Eğer gelirse de yapamaz. Kendilerinin belirttikleri üzere Adalet Mahallesi Hipermarket ipin ucunda duruyor...

Etkili yönetici (lider) astlarını dinler, izler, korur, doğru zamanda doğru
işler yapar...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET