Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Zeytinburnu - OnaltıDokuz : 37, 32 ve 27 katlı üç gökdelen
« önceki   1234 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 3
Burak.
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 09:47

Bu binaların fazlalık kısmı yıkılmalı inşaat durdurulmalı diamond of istanbul nasıl durduruldu buda durdurulmalı ortada dev bir tarih katliamı var yüzlerce yıllık büyülü siluetin ortasında 3 tane ucube bina diktiler ne yapıp ne edilmeli fazlalıklar yıkılmalı

ERTUĞRUL
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 10:55

Ekonomik ,teknolojik vs.gelişme ile tarihi yada tabii değer ve güzelliklerimizi korumayı birbirine karşıt,birbirinin düşmanı gibi gören zihniyete sahip insanlar var ve bu şehirlerimizi de , doğal güzelliklerimizi de yok ediyor.

Alıntı:
adım başı cami
yüzlerce caminin arka fonu değişecek diye kalkınma olmayacak mı? nereye bina yapsan en az 50 tane caminin manzarası değişir.

Gazetedeki konu ile ilgili habere yorumcunun biri bunu yazmış.O camiyi ve fonu diğer binlerce cami ve fon ile bir tutuyor ya pes vallahi.

Burç

8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 11:00

Alıntı:
yüzlerce yıllık büyülü siluetin ortasında 3 tane ucube

"ortasında" derken, aradaki mesafenin beş kilometreden fazla olduğunu bilmediğini zannediyorum.
Surların dışında, tarihi yarımadanın dışında yapıldığını hiç bilmiyorsun herhalde.
Sultanahmet caminden mesela Kadıköy bile daha yakın! Taksim daha yakın!

Arkadaşlar sizce ne kadar uzaklıkta bina yapılabilir? Nedir bunun oluru?

ERTUĞRUL
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 11:06

Alıntı:
Arkadaşlar sizce ne kadar uzaklıkta bina yapılabilir? Nedir bunun oluru?

Uzaklıkta bir kriter olmakla birlikte binaların yüksekliğide çok önemli.Günümüzde artık bilgisayar ortamında farklı açılardan binaların durumu(resme yerleştirilerek ve üzerinde oynanarak),ruhsat verilmeden önce ilgili belediyelerce ve kurullarca incelenerek karar verilebilir.

Burak.
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 13:19

Alıntı:
"ortasında" derken, aradaki mesafenin beş kilometreden fazla olduğunu bilmediğini zannediyorum.
Surların dışında, tarihi yarımadanın dışında yapıldığını hiç bilmiyorsun herhalde.
Sultanahmet caminden mesela Kadıköy bile daha yakın! Taksim daha yakın!

Arada ki mesafeyi biliyorum Burç Bey 'ortasında' da derken gökdelenin silüetin içinde yer almasını kastetmiştim

can a.
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 13:51

Kent dokusunda siluet diye bir kavram vardır.
Kaç km ötede olursa olsun bu siluete dokunulmamalıdır, çünkü dönüşü yok.

Boğaz'ın üst görünüşünü katlettiler, anladık.

Ama o binlerce yıllık güzelim tarihi yarımadanın zerafetine kıymayın. Elalemi üstümüze güldürmeyin.

Ağızlarından İstanbul sevgisi eksilmeyenlere sesleniyorum, bu rezaleti durdurun.

(+)

Burç

8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 14:08

Arkadaşlar tekrar yazayım, zum yapmazsan o çok değerli zannedilen silüet aynen duruyor.
Bakın Akif arkadaşımız daha 2 hafta önce aynı yerin fotoğrafını yüklemiş :

HANİ NEREDE?

(+)

Bunlar haber olsun diye müthiş zum yapıp kilometrelerce ötedeki binayı görüntüye sokmuşlar.
Benim Çamlıca tepesinden çektiğim Olimpiyat stadının fotoğrafları gibi :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=18718#18718

A.Mehmet
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 19:46

reklam_link sitesinde Erhan diye uye baska bir acidan resim yuklemis neredeyse Levent,in tamami gorunuyor.Resim yuklemesini bilenler varsa buraya yuklerse iyi olur.Tarihten bahsedenler o goruntuyu gorupde konussun.
Gazete haberleri genelde ekonomik cikar veya rekabet yuzunden carpitilarak verilir.

Berk
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 20:01

suan bence tartismasiz istanbulun en iyi gayrimenkul projesidir..
birdefa konum itibari ile sahane. Onunden her gectigimde soyle bir bakiyorum insaata.. Cok seri calisiliyor.
Fiyatlar biraz pahali ama soyleki 1+1 studyolar 400-500 bin euro 3+1 ler ise 1.5 miylon euronun ustunde satiliyor!
**konuyu kacirmisim yeni okudum.. sulieti bozuyormus..
1- bu binalar zaten sur ici nin icinde degil
2-istanbul bogazinin sulieti cok mu duzgun ?
3-yeni bir suliet yaratilmaya calisan leventin arkadasindaki o hic yakismayan gecekondulara ne demeli..orasida leventin sulietini bozuyor..veya ortakoy viyadugunun karsisina yapilan yeni apartmanlari.. bu binalar bir defa cok uzak o klasik istanbul sulietine.. hic bir sekilde mudahalesi yok.

Ali Dağlaroğlu
8 yıl önce - Çrş 14 Eyl 2011, 20:53
'Salacak'tan bakınca silüet etkilenmiyor'

Alıntı:
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Zeytinburnu sahilinde özel bir firmaya ait inşaatı devam eden binaların İstanbul'un Salacak'tan bakılan şeklini etkilemediğini, başka noktalardan bakıldığında ise silüete giren noktaları bulunduğunu söyledi.

İSTANBUL - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Dünya Su Konseyi Başkanı Lois Fauchon ve Marsilya Belediye Başkan Yardımcısı Martine Vassal'ı belediyenin Saraçhane'deki binasında kabul etti.

Kabulün ardından bir gazetecinin ''Bir gazetede, Zeytinburnu'nda özel bir firmaya ait inşaatı devam eden binaların İstanbul'un silüetini bozduğu yönünde bir haber ve fotoğraf var. Bu bina ile ilgili bir girişimde bulunuldu mu?'' diye sorduğu Topbaş, binanın maalesef hoş olmayan bir görüntü oluşturduğunu ve konuyu takip ettiklerini söyledi.

İnşaatı devam eden binanın İstanbul'un gravürü denilen Salacak'tan bakılan şeklini etkilemediğini, başka noktalardan bakıldığında ise silüete giren noktaları olduğunu belirten Topbaş, şöyle konuştu:

''Özellikle İmar Daire Başkanlığımız var, ilgili birimdeki arkadaşlarımıza yeni bir çalışma verdik. İstanbul'un bütün topografik alanlarında yeni bir kodlama, mevcut topografik yapı genelinde kodlarla yeniden belirlemeler yapacağız. Bundan sonra asla böyle bir olumsuzluğun ortaya çıkmaması için gerekli çalışmalar yapılacak. Bu, bundan sonrası için. Bununla ilgili de farklı girişimlerimiz var. Bunu da daha sonra açıklarız. Bu çalışma yapılıyor. Bizim arzu ettiğimiz, özellikle İstanbul'da yüksek yapılar yapılabilecek alanlar var ama Tarihi Yarımada'yı etkileyen ve özellikle bizim miras yapılarına baktığımız alanları etkileyen yapılar olmaması gerekiyor. Bütün bu silüetler, doğal silüetin dışındaki yapılar insanlar tarafından yapılan yapılardır. Doğu Roma'dan, Bizans'tan, Osmanlı'dan, ecdattan kalan gravüre giren bu hattın bozulmaması lazım. Bu konuda hassasiyetimiz var.''

Bir gazetecinin ''Binaya ruhsat verilirken öngörülememiş mi?'' diye sorduğu Topbaş, ''Öngörülememiş demek ki... Maalesef orada bir şeylik var. Orada bir çalışma yapılıyor. Bundan sonra bir daha böyle bir şey olmaması açısından da İstanbul'un topografik kodları, yükseklikleri ile o yükseklik noktalarındaki yapıların yeniden gözden geçirilmesi için bir çalışma yapılmakta'' dedi.

Topbaş, ''Zeytinburnu'nda inşaatı devam eden bina ile ilgili ne yapılacak?'' sorusuna ''Bir çalışma yapılıyor, sonra açıklayacağız. Burada maalesef bir eksiklik oluşmuş, bunu görmekteyiz'' yanıtını verdi.

KAYNAK: NTVMSNBC

http://www.ntvmsnbc.com/id/25250367/

sayfa 3
« önceki   1234 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet