Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
myself

3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 16:39
Kayseri Güney Çevreyolu (Projesi Başlıyor)

Alıntı:
AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Güney Çevreyolu projesinin ihale aşamasına geldiğini bildirdi.
Karayel, yaptığı yazılı açıklamada, son yıllardaki yatırımlar sayesinde Türkiye´nin ulaşım alanında dünya standartlarını yakaladığını, Kayseri´nin de bu alanda hak ettiği yatırımı aldığını ifade etti.
Güney Çevreyolu projesi kapsamında, Kayseri-Adana yolunun Garipçe köyü yakınlarından Organize Sanayi Bölgesine kadar olan ilk etap için ihale aşamasına gelindiğini belirten Karayel, şu bilgileri verdi:
´´Kayseri´de 50 yıldır konuşulan, ancak bir türlü hayata geçirilemeyen bir projeyi de gerçekleştirmek inşallah bizim hükümetimize nasip olacak. Garipsu mevkiinden başlayarak, 1. Organize Sanayi Bölgesi´ne kadar gelecek olan 13 kilometrelik Güney Çevreyolu Projesi, ihale aşamasına geldi. Bu yolu, yıl sonuna kadar hizmete açmayı planlıyoruz. Yaklaşık olarak 6.5 milyon liraya mal olacak proje ile birlikte Kayseri, Kuzey Çevreyolu´ndan sonra Güney Çevreyolu´na da kavuşacak. Böylece hem şehirlerarası, hem de şehir içi ulaşımda uzun yıllar hiçbir sorun yaşamayacaktır. Bunun yanında, Kayseri´den Ankara´ya kadar olan bölünmüş yollarda, sıcak asfalt çalışmasını yatırım programına aldırdık ve yıl içerisinde bu çalışmayı da başlatmayı hedefliyoruz.´´
Türkiye´de 15 lojistik köyden birinin Kayseri´ye yapıldığını da hatırlan Karayel, bu yıl bu projeyle ilgili de önemli gelişmelerin yaşanacağını sözlerine ekledi.

(+)
bahsedilen yer burası nasıl olur onu bilmiyorum ama hayırlısı olsun diyelim

erdemkaya
3 yıl önce - Çrş 23 Şub 2011, 16:58

O gösterdiğin yer projenin 1. etabı.Devamında yol Hisarcık üzerinden Talas'a oradan da Malatya yoluna kadar bağlanacak.

Özgür Sabanlıoğlu

3 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 01:08

O zaman özetle şunu diyebiliriz ki, İncesu tarafından gelen bir vatandaş Malatya'ya gitmek isterse kuzey çevreyolu değil güney çevreyoluna bağlanacak, anladığım kadarıyla...

Şehirler arası değil de şehiriçi için çok daha önemli bir proje diye düşünüyorum, umarım Talas ve daha sonrası etapları bir an önce biter, ama benim tahminim en az 10 yıl sürer, tüm etaplar.

Murat Y
2 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 15:01

AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer yapımına başlanılan Güney Çevre Yolu'nda incelemelerde bulundu.

İncelemelere milletvekillerinin yanı sıra Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, Karayolları 6. Bölge Müdürü Mustafa Karademir ve Hacılar Belediye Başkanı Ahmet Herdem de katıldı. Karayolları Bölge Müdürü Mustafa Karademir, 0-12 km'leri arası yapım çalışmaları süren Kayseri Güney Çevre Yolu şantiye bölgesinde proje hakkında milletvekillerine ve valiye bilgi verdi.

Yaklaşık 50 km olacak yolun tamamlanması ile Nevşehir Aksaray trafiği Kayseri şehir merkezine girmeden Kayseri Güney kuşağından Abdullah Gül Üniversitesi'ne ve Mimarsinan Kavşağına bağlanacağını belirten Karayolları Bölge Müdürü Mustafa Karademir, "17 Milyon 543 Bin TL. ye mal olacak 12 Km' lik kısmın önümüzdeki sene sonunda açılması planlanıyor" dedi. Bölgede yapılan incelemelerin ardından şantiye binasında istişare toplantısı yapıldı.

engygl
2 yıl önce - Çrş 23 Ksm 2011, 15:06

KGM haritasında bu yol, aşağıdaki şekilde (sarı çizgiyle) gösterilmektedir.
Fotoğrafın asıl yeri: Konya ve Kayseri Çevreyolları
Yukarıdaki mesajlardan da anladığım kadarıyla otoyol değil, karayolu standartlarında yapılıyor bu çevre yolu. Keşke daha uzun vadeli düşünüp otoyol standardında yapsalarmış..

(+)

myself

2 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 00:37

harbi oraya yol çizmişler helal olsun diyorum

cemal_44
2 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 00:46

Kayseri 2nci kuşak çevre yolunu yapıyor malatyaya daha kısa yoldan gidelim. Bizim malatya milletvekilleride uyuyor kış uykusuna yatmışlar kendileri gibi malatyalılarıda uyutuyorlar ben malatyalı olarak hakkımı helal etmiyorum. kayseriye helal olsun bravo kayserililere malatyaya giderken kayseriden geçiyorumda imreniyorum valla tebrik ediyorum...

alpyn
2 yıl önce - Çrş 22 Şub 2012, 17:58
Güney çevre yolu

Benim merak ettiğim şey tam olarak projenin nerelerden geçtiği. Mesela; Hacılar dan Talas ordan Abdullah Gül üniversitesinin yanından Malatya yoluna bağlanacak deniyor. Peki tam olarak güzergahı gösteren bir harita yok mu ?

uygar2580

2 yıl önce - Pts 03 Eyl 2012, 12:22

Evet arkadaşlar yeni bir haber bulabilen var mı ?

uygar2580

2 yıl önce - Pts 08 Ekm 2012, 09:22

Arkadaşlar ufakta olsa gelişme buldum.

http://www.talas.gov.tr/menu/merkezi-yatirimci-ku ...mlari.html

En altta ali dağı kısmından bahsediliyor ama yer yok.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET