Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Çevre Yolu (Otoyol)
123 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Özcan

14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 15:54
Bursa Çevre Yolu (Otoyol)

http://wowturkey.com/tr32/Ozcan_otoyolt.gif

İstanbul - İzmir Otobanı kapsamında yer alan Bursa Çevre Yolu'nun bir bölümü trafiğe
açılmış. Herhangi bir duyuruya ben rastlamadım ama arkadaşlar duymuşlar. Yolun
Mudanya Yolu kavşağı ile İzmir Yolu kavşağı arasında kalan yaklaşık 20km.lik bölümü şu
an kullanımda. Mudanya yolu üzerine geçtiğimiz hafta dikilmiş yeşil yol tabelalarından
şüphelenmiştim zaten (uluslararası yol = otoban tabelası). Mudanya yönünde İzmir-
Karacabey yazması değişik birşey.  

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=4289&a ...rsa+otoban linkinde
burasının da bahsi geçiyor.

Yol çok güzel olmuş. Yeni arabasının motorunu açmak isteyen bir arkadaşla hız yaparken,
keşke dijital bir makine olsaydı yanımda dedim. Malesef yine cep telefonumun kamerası
geldi aklıma. Hiç olmamasından iyidir. Daha güzel resimler gelene kadar durmak üzere bu
resimleri ekliyorum:

Bu bağlantı yolu, Mudanya Caddesi'ne çıkıyor. Düz giden yol ise Ovaakça civarında
İstanbul yolunun üzerinden geçiyor. Şimdilik üzerinde asfalt yok. Yol oradan uzanıp
Gölbaşı Gölü'nün kuzeyinden devam ederek Ankara yoluna bağlanacak. Ankara tarafına
ayrı otoban sanırım yapılmayacak.

Yollar çok hoşuma gitti. Şeritler arasındaki boşluk bana İstanbul çevre yollarındakinden
daha geniş gibi geldi. Bağlantı yollarında ise keskin dönüşler yok, kavisler çok geniş
çizilmiş. İzmir yönünde ucu kapatılmış yolda asfalt vardı. Ama çalışmaların ne kadar
ilerlediği hakkında şimdilik bilgim yok. Harika bir çalışma olmuş.  

yıldırım
14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 17:20

Bursa Botanik Bahçesi civarından geçen bir çevreyolu vardı zaten. Bu onun devamı mı?

İstanbul yönünden gelirken otoban tam olarak nerede başlıyor ve nerede son buluyor?

Fotoğraflar cep telefonuna göre gayet başarılı!

Emre_Uzan
14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 17:22

Özcan Abi çok sağol, merak ettiğim resimlerini yollamışsın. Tam olarak söyleyebilir misin şu anda açık olan kısmın girişi ve çıkışı nerede? Misal, Gemlik'ten Karacabey'e gitmeye kalktığım zaman kullanabilecek miyim bu otobanı? Ovaakça'dan Mudanya yoluna çıkan yolu çok kullanan birisiyim ama otoban o taraflardan geçmiyor demek ki, bir değişiklik görmedim. Bir de otobanda ki ilk kaza yol açıldıktan 3-4 saat sonra olmuş, gazetede okumuştum.

Alıntı:
Yeni arabasının motorunu açmak isteyen bir arkadaşla hız yaparken,
keşke dijital bir makine olsaydı yanımda dedim.

Bayramda Bursa'daysan sana poz verebilirim arabamın motorunu açmaya çalışırken

messiah_haktan

14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 17:49

Bu otoban nereyi nereye bagliyacak?Bana bunu anlatabilecek birsisi var mi?Haritada görüldügü gibi kisa bir otoban mi olacak yoksa devami var mi bu projenin?

Özcan

14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 18:19

Aynı resim üzerinde gösterirsek, Bursa'nın şehirlerarası yolları şu anda kabaca
yukarıdaki gibi.

Yeni otoyolun trafiğe açılmış bölümü, Mudanya yolu ile İzmir yolu arasındaki bölüm.
Tam yer belirtmek gerekirse, Geçit'e gelmeden önce yola giriliyor, İzmir yolundaki
Başköy yakınından çıkılıyor.

Sanırım diğer bölümlerde de epey ilerleme kaydedilmiş. Bittiği zaman, Ovaakça'dan
otobana girilecek. Ankara veya İzmir yoluna Bursa'ya hiç girmeden devam
edilebilecek. Başköy'de yolun devamı görünüyordu, asfalt kaplanmış, kim bilir nereye
kadar hazır durumda. Yakında İzmir'e gidişimiz çok kolaylaşacak.

Gemlik'ten Karacabey'e gitmek için şimdilik, mevcut Mudanya'ya çıkan yolu kullanman
gerekiyor Emre. Mudanya yolundan çevre yoluna çıkıp devam etmelisin.

Bu yolun Botanik Park'ın önünden geçen "Yakın Çevre Yolu" ile bir ilgisi yok. Yeni yol,
bunun 8-10 km. daha kuzeyinde.

messiah_haktan

14 yıl önce - Pts 06 Arl 2004, 19:59

Sagolasin Özcan simdi daha iyi anladim.Cizdigin resimdeki yollar isaretledigin yerlere kadar bitmis durumda demi su anda?Bide niye Bursa dan gecen yol otoyol gerisi duble olarak insaa ediliyor?Oto<ol olacak diyenler var ama böyle bir proje yok internette.Bu arada güzel bir calisma

didem_
14 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 14:59

Haritada ki işaretinize göre yol Balıkesir'den geçmiyor. Ben hep geçeceğini düşünüyordum...

teo

14 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 15:26

Yol Balıkesir'den geçmez ama onun etrafındaki çevreyoluna bağlanır.

Geniş kapsamlı bir proje ve Istanbul'dan İzmir'e kadar otoyol olması gerektiğini düşünüyorum.

Duble yol da ne demek oluyorsa?

Türkiye'nin duble yoldan fazlasına ihtiyacı var. Bunu herkes anlasın artık ! ! !

messiah_haktan

14 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 18:05

Aslinda su an icin ve gelecek yillar icin duble yol cok mantikli bir cözüm.Ankara-Istanbul arasi TEM bombos gibi duruyor.Bu duble yollari nail yapmalilar biliyormusnuz?Sehirler arasi bölümünü iki serit yapsinlar, yerlesim birimleri yaklasirken artan trafik yüzünden 3 serite cikarsalar cok güzel olacak.Etrafini da kpattimi al asa avrupadaki otobanlardan!

Kemal A
14 yıl önce - Sal 07 Arl 2004, 18:45

Bursa otobani dedigimiz yer sadece beyaz ile gösterilen yoldur. Bir nevi çevre yolu yani.

(+)

[/img]

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara