Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
KGS Kalkıyor HGS Geliyor
sayfa: Önceki  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 54, 55, 56  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
EmirOtluoglu

1 yıl önce - Pzr 14 Ekm 2012, 03:47

Alıntı:
Gecenin bu saatinde Boğaziçi köprüsünden geçtim. Zincirlikuyu'dan itibaren dur-kalk gişelere kadar geldim ve gişelerden sonra trafik yok, aslında yol açık. KGS gişelerinde ise kuyruk var. Bunun anlamı KGSciler köprünün 3 şeridini de işgal ederek trafiği kilitliyor. Acilen KGS'nin kaldırılıp HGS'ye geçilmesi lazım. KGSciler geçsin diye yapılan çok sayıda gişenin yarattığı huni etkisi ise ayrı bir dert. HGS'ye geçildiğine gişelerin azaltılması gerekiyor.

Aynı sorunu bu akşam saat 19:00 - 20:00 civarı Edirne yönünde Mahmutbey Gişeler'de yaşadım. KGS'nin yarattığı kalabalık yüzünden gişeler trafiği Metris kavşağına kadar uzamıştı. Gişeler'e gelene kadar adım adım, OGS ve HGS gişeleri bomboş, KGS'nin kuyruğu ve kuyruğa ortadan dalmaya çalışan uyanıklar (!) ise TEM'in canına okumuş. Gişeler sonrasında ise yaşanan huni etkisini atlatınca hiç birşey kalmadı. Olay HGS ya da OGS'de değil, bir an önce KGS'ye çözüm bulunup, tüm gişeler tüm araçların geçeceği şekilde tasarlanmalı.

engygl
1 yıl önce - Pzr 14 Ekm 2012, 16:43

HGS çıktığından beri FSM adam olamadı. Şu anda FSM trafiği, Gaziosmanpaşa'dan başlıyor..

berkaysezer
1 yıl önce - Pts 19 Ksm 2012, 20:08

Bu konuyu baya bir tartıştık ve bende en son bugün aldım HGS ve almak isteyenlere yada sorusu olanlara cevap niteliğinde bir paylaşım yapmak istiyorum. . .Öncelikle Mersin Serbest Bölge (ana gişe) gişelerinden bugün saat 13.01 de başvuru formu aldım ve ad-soyad/tc kimlik no/telefon numarası/araç sınıfını yazıp görevliye veriyorsunuz. . .Karayollarından KGS kart alanların bakiyeleri HGS ye aktarılmakta ayrıca kart parası da alınmamakta fakat ben Halkbank tarafından sunulan Shell Smart Card Nakit KGS özellikli kart kullanıyor ve petrol istasyonundan yükleme gerçekleştiriyordum ama gişe görevlisi bana karayollarının KGS kartı dışında herhangi bir kart için birşey yapamayacaklarını belirtti. . .Formu doldurup başvuru yapıp ödeme yapmam ve HGS mi almam 4 dk sürdü. . .Bu süre 60 dk lalardan bu kadar düşürülmüş iyi bir şey. . .Ayrıca KGS kart satışı bitirilmiş fakat dolum işlemleri yapılabilmekte hala. . .Fakat neredeyse gelen 5 kişiden 1 i KGS talep ediyordu kart olarak. . .

Gördüğüm olumsuzluklar;

1) Halkbankasının altyapısıyla verilen Shell NKGS kartlara diğer KGS ler gibi hak tanınmıyor ve karta ne Halkbank nede Shell sahip çıktı kartınızda ki bakiyeyi bitirin öyle kullanın diye de nasihat verdiler. .
2) Ne yazık ki hala yaygınlaşamamış HGS ve talep çok az görevliye göre ayrıca hala PTT kullanılmak zorunda ve bu para yatırma işlemlerinde aksama yaratan bir durum. . .
3) HGS sticker bana çok uyduruk geldi tabi bu işi yapan mühendisler var onlar daha iyi bilirler ama sticker araç satışından sökülmesi esnasında zarar görme ihtimali ve bana göre çok sıcak şehirlerde (Mersin,Adana gibi) sıcaktan etkilenme ihtimali yüksek. . .
4) Stickerı camın altına taktığınız da çok berbat duruyor hani OGS nin bir duruşu vardı fakat bakınca sticker çok berbat gözükmekte. . .
5) Ayrıca ne yazık ki hala 1 gişe verilmiş HGS lerde ve bugün gördüğüm kadarıyla KGS değil ama HGS daha yoğundu ve yavaşlayanlar yüzünden dur kalk olmasa da kuyruklar göze çarpıyordu. . .
6) Ayrıca biraz da PTT düşünülmüş gibi sanki PTT de hesap açtırın HGS de para kalmadığında PTT bonus kartınızdan yada hesabınızdan transfer olur dediler fakat ben PTT kullanmıyorum kullanmam da çalıştığım banka belli ve ben bu transferi kendi bankam ile yapmak isterim hem birden fazla yer ile çalışmak zorunda kalmam hem de tek kanal üzerinden hallederim ama biraz hesap açtırın ptt kredi kartı alın diyerek emrivaki var. . .

Olumlu tarafları ise;

1) En başta dur kalk olayı bitiyor ve hem zamandan hemde yakıttan tasarruf sağlıyorsunuz. . .
2) Cep telefonunuza yaptığınız geçişin ücreti ücretsiz mesaj olarak gelmekte. . .
3) Kart taşımaktan düşürmekten yada gişe de kart talep edenlerden kurtuluyorsunuz
4) Çağdaş ve modern bir sistem ile avrupaya entegre oluyoruz. . .

NOT: Resimlerin biraz çözünürlüğünde sıkıntı var daha iyisini fotoğraflayıp yeniden sizlere sunacam arkadaşlar. . .Ayrıca bilgi isteyen olursa lütfen yazsın elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım. . .

(+)  

(+)  

(+)

Tuncaaa

1 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 01:29

ikinci kopruyu ortadan ikiye bolmusler giseler bolgesinde.. ve malesef hgs de kgs den bozma oldugu icin kgs tarafinda kalmis.. cumartesi aksami manzara malesef boyleydi..

(+)

Koskoca Kamil Koc otobusu hic utanmadan ogs tarafindan 90 derece donup kgs tarafina girdi.. bu arada yerdeki sari cizgiye bakarsaniz hepimizin ne kadar yanda olmak zorunda oldugumuzu gorursunuz.. Kimsenin kimseye saygisinin olmadigi bir ulkedeyiz malesef.
Bu kgs sistemine cozum basit arac giseye geldiginde 10 saniye icinde kart basmadigi zaman plakasina 100tl ceza yazilacak ve bariyer kalkacak... kimse inipte arkadan kart almayi aklindan bile gecirmez o zaman.

berkaysezer
1 yıl önce - Sal 20 Ksm 2012, 01:37

Alıntı:
Koskoca Kamil Koc otobusu hic utanmadan ogs tarafindan 90 derece donup kgs tarafina girdi.. bu arada yerdeki sari cizgiye bakarsaniz hepimizin ne kadar yanda olmak zorunda oldugumuzu gorursunuz.. Kimsenin kimseye saygisinin olmadigi bir ulkedeyiz malesef.
Bu kgs sistemine cozum basit arac giseye geldiginde 10 saniye icinde kart basmadigi zaman plakasina 100tl ceza yazilacak ve bariyer kalkacak... kimse inipte arkadan kart almayi aklindan bile gecirmez o zaman.

Size sonuna kadar katılmaktayım yani insanlar o kadar rahat ki adam 2 gişe yanımda arabasını bıraktı en son gişeye gitti kartına tl yükletti geri bindi Yada 2 hafta önce Mersin gişelerden yine yeniden bir vatandaşımız hoplaya zıplaya benim bulunduğum gişeye doğru geliyor bende biraz sert kullandığım için son dk frene basarım ne yapıyor demeye kalmadan zıpladı benim gişeme (Benim gireceğim gişede de KGS dolumu yapılıyor ve tek KGS dolumu yapan gişe) durdum neyse fakat kartımı okutup geçecem adam oralı bile değil sanki bana banka da gişe de fatura yatırıyor. . .2 kere sellektör çektim yok olmadı 2 kere de kornaya bastım hala çekilmiyor en son artık şeytana uydum kartımı okutmak için sol aynamla hafiften sürttüm ve tabi beklenen son tartışma çıktı ben oralı bile olmadım fakat gişe çıkışında jandarma ve polis uygulama yapıyormuş hoppp beni aldılar hemen neden tartıştığımı sordular bende durumu özetledim polislerde hak verince hemen aracı çevirdiler arama yaptılar bende biraz ses yükseltince bastılar cezayı adama. . .Evet karayolları kanunu diyor ki otoyollar da yayaların yürümesi dolaşması tehlikeli sakıncalı ve yasaktır. . .Görevli haricinde kimse karayollarında dolaşamaz. . .Fakat cezası uygulanıyor mu tabiki hayır illa benim gibi bir olay yaşayacaksınız da o zaman uygulanır. . .Ben katılıyorum KGS gişelerinde ki bu gereksiz saçmalıklara biraz ceza yazsalar herkes otoyola girmeden 3 gün önce KGS kartım dolu mu değil mi diye kontrol eder bu ülkede . . .

berkaysezer
1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2012, 18:17

(+)  

(+)  

(+)  

(+)  

Mersin Serbest Bölge Gişeler. . .

Bildiğiniz üzere birkaç gün önce HGS aldım ve burada ince detaylarına kadar sizlere anlatmaya çalıştım fakat gişe görevlisi arkadaş yanlışlıkla numaramı farklı girmiş sisteme ve ben bugün bunu halletmek için gişelerde durdum fakat 40 dk beklememe rağmen sistem yoktu. . .Artık sıkıldım sağolsun görevlilerde numaramı kart seri numaramı aldılar biz hallederiz dediler. . .Fakat birşey farkettim 40 dk boyunca sanırım gişelerde defalarca kaza atlatıldı sebebi ise KGS ve HGS nin aynı gişede olması. . .Yukarıda resimlerde görürsünüz zaten çok sayıda ciddi kaza atlatıldı. . .Ek olarak sistem açıkken işlem 4-5 dk sürmekte ayrıca bugün gözlemledim Karayolları görevlisi bazı arkadaşlar kaçak olarak el altından 7-10 tl fiyata KGS kart satmaktalar. . .Bir de HGS kullanan arkadaşlara güzel bir önerim var HGS.com üzerinden şifre belirleyip kartınızı sistemde bakiye sorgulamarını geçişlerinizi görebiliyorsunuz kesinlikle kullanın derim. . .Saygılar. . .

Bir eklemem daha olacak bana Karayolları görevlileri ile yaptığım sohbetlerde bir durumdan bahsedildi. . .Mersine gelen ve otobanı kullanan turistler ve suriyeli vatandaşlar çok mağdurlarmış çünkü 1-2 kere kullanacakları bir sisteme bu parayı vermek istemiyorlarmış. . .Bu yüzden çok sayıda tartışma çıkmış sıkıntılar oluşmuş devletin buna nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu ama bu durumdan en çok rus-alman ve suriyeli vatandaşlar mağdurmuş. . .

M.Ali Döngelci

1 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2012, 18:40

Ben daha öncede belirtmistim önceki Mesajlarda.
Yurt Disinda Yasiyorum ve Bulundugum Ülke'nin Vatandasiyim.
YILLIK izne Arabam ile gelirsem ben nasil gecis yapacagim Onu Merak ediyorum.
Berkay Sezer Arkadasimiz nasil HGS Alindigini belirtmis " başvuru formu ve ad-soyad/tc kimlik no/telefon numarası/araç sınıfını yazıp görevliye veriyorsunuz".
Yabanci Ülke Vatandasi olarak (Alman Fransiz Avusturya gibi) HGS KART Sahibi olabiliyormuyum?Türkiye'de Banka Hesabim veya Telefonum Mevcut degil.
Yine Arkadasimizin belirttigi gibi ("Bir eklemem daha olacak bana Karayolları görevlileri ile yaptığım sohbetlerde bir durumdan bahsedildi. . .Mersine gelen ve otobanı kullanan turistler ve suriyeli vatandaşlar çok mağdurlarmış çünkü 1-2 kere kullanacakları bir sisteme bu parayı vermek istemiyorlarmış. . .Bu yüzden çok sayıda tartışma çıkmış sıkıntılar oluşmuş devletin buna nasıl bir çözüm bulacağı merak konusu ama bu durumdan en çok rus-alman ve suriyeli vatandaşlar mağdurmuş")
Avrupaya kendi Araclari ile Türkiyeden Gelenler Ödeme yapabiliyor,Herhangi bir Üyelik Abonelik olmadan.
Avrupa,Türkiyedeki gibi bir Uygulama yapsa idi Siz nasil karsilardiniz?Unutmayalim Günde Kac Bin TIR Avrupaya ihrac Mal'lari götürüyor?Sadece Avrupaya veya Avrupaliya göre Uygulama olsa idi Türkiyede nasil karsilanirdi?
Sadece bu Yüzden bile Herkesin kullanmasina Uygun Sistemler Yerlestirilmek zorunda bence!!!
Ha Abone olanlara Uygun Fiyat'tan imkan sunarsiniz veya HIZLI Gecis icin Özel serit Tanzim edersiniz Amenna.Ama böyle KGS iptal olacak sadece OGS ve HGS olmayanlar ne yapsin???Kacakmi Gecelim veya Cezali Tarifedenmi???
Bilgisi olanlar Lütfen Aydinlatirsa Memnun olurum.
Almanyadan Saygi ve Selamlarla

Emre Eyyub 25
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 10:59
KGS Kalkıyor HGS Geliyor

KGS gişelerinin Kapanma Tarihi=1 Ocak 2013

batu enginöz
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 11:06

Benim kgs'm olsa hgs yerine ogsye geçerdim 1 sene boyunca,çünkü sistem tam oturmadığı söyleniyor.

Emre Eyyub 25
1 yıl önce - Pzr 09 Arl 2012, 11:13

Alıntı:
1) Halkbankasının altyapısıyla verilen Shell NKGS kartlara diğer KGS ler gibi hak tanınmıyor ve karta ne Halkbank nede Shell sahip çıktı kartınızda ki bakiyeyi bitirin öyle kullanın diye de nasihat verdiler. .
2) Ne yazık ki hala yaygınlaşamamış HGS ve talep çok az görevliye göre ayrıca hala PTT kullanılmak zorunda ve bu para yatırma işlemlerinde aksama yaratan bir durum. . .
3) HGS sticker bana çok uyduruk geldi tabi bu işi yapan mühendisler var onlar daha iyi bilirler ama sticker araç satışından sökülmesi esnasında zarar görme ihtimali ve bana göre çok sıcak şehirlerde (Mersin,Adana gibi) sıcaktan etkilenme ihtimali yüksek. . .
4) Stickerı camın altına taktığınız da çok berbat duruyor hani OGS nin bir duruşu vardı fakat bakınca sticker çok berbat gözükmekte. . .
5) Ayrıca ne yazık ki hala 1 gişe verilmiş HGS lerde ve bugün gördüğüm kadarıyla KGS değil ama HGS daha yoğundu ve yavaşlayanlar yüzünden dur kalk olmasa da kuyruklar göze çarpıyordu. . .
6) Ayrıca biraz da PTT düşünülmüş gibi sanki PTT de hesap açtırın HGS de para kalmadığında PTT bonus kartınızdan yada hesabınızdan transfer olur dediler fakat ben PTT kullanmıyorum kullanmam da çalıştığım banka belli ve ben bu transferi kendi bankam ile yapmak isterim hem birden fazla yer ile çalışmak zorunda kalmam hem de tek kanal üzerinden hallederim ama biraz hesap açtırın ptt kredi kartı alın diyerek emrivaki var. . .

Olumlu tarafları ise;

1) En başta dur kalk olayı bitiyor ve hem zamandan hemde yakıttan tasarruf sağlıyorsunuz. . .
2) Cep telefonunuza yaptığınız geçişin ücreti ücretsiz mesaj olarak gelmekte. . .
3) Kart taşımaktan düşürmekten yada gişe de kart talep edenlerden kurtuluyorsunuz
4) Çağdaş ve modern bir sistem ile avrupaya entegre oluyoruz. . .

Benim bir sorum var
Arkadaşım KGS kalkınca KGSciler HGS ye geçmezlerse ne olacak

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM