Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 718
KeNaN KöR
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 02:52

Türkiye için aslolan üretmektir. Tüketim toplumu olmaktan uzaklaşmak ve milli projelere gereken önemi vererek dışa bağımlılığı minimuma indirmektir.

Bu bağlamda savunma sanayiinde yerlilik oranının %25'lerden, %70'lerin üzerine yükselmesi takdir edilmelidir. Stratejik bakımdam ihmal edilmesi yanlış olan, geleceğimizi tehlikeye sokan dışa bağımlılık önemli ölçüde azaltılmıştır. Hedeflenen ise tamamen yerli imkanlara dayanan savunma sistemine sahip olmak. Çapsız, tembel, takoz muhalefetin bütün engellemlerine rağmen bu seviyelere ulaşılmış olması sevindiricidir ve hedeften sapmadan yol alınması elzemdir.

Burada lider faktörünün önemini izah etmeye gerek yok sanırım...

AnL_95
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 03:03

Güzel şeyler söylemişsin. Sonunu muhalefete laf sokarak bitirmeseydin iyiydi. Gerek yok yani.

Yalnız savunma sanayide üretim yapmak seni tüketim toplumu olmaktan kurtarmaz. Vatandaşını bir şeylerden mahrum bırakarak bundan kurtulamazsın.

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 12:48

Savunma sanayi başkanlığında resmi sayfada %65 den yukari resmi açıklama var artı REİS savunma sanayi de %70 lere ulaştık diye açıklaması var inceleyebilirsin arkadaşım..

mahmut11
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 12:55

Anıl şimdi adam da haklı yani.
CHP ve HDP ne diyor : "yani yerli silahlara gerek yok"

demiyormu

Böyle muhalefet takozun dibidir kardeşim

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 13:14

Takoz olsa iyi bunlar el freni istiyorlarki biz yapmayalım bağlı olalım nede olsa hizmet ettikleri yerleri düşünmeleri normal.

AnL_95
1 ay önce - Prş 22 Ekm 2020, 09:53

Mahmut abi ısrarla diyorum ki bana CHP HDP'nin yediği herzeleri anlatmayın. Ben chpli değilim. Aynı şeyi 40 kere mi söyleyeceğim?

Chp ikiye bölnmüş durumda bir tarafta vatansever ulusalcılar diğer tarafta kansız solcular. Karşı çıkanlar o kansız solcular işte. Doğru analiz yapmak gerekli bir gün bile SİHA'ya karşı çıkmadım. Damadın adam gibi olanına hizmet yapanına sözümüz yok. Saygı duyar alkışlarız.

Ehtiyar
1 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 17:16

Geçen buralarda Erdoğan halktan koptu falan diye saçmalayan birisi vardı.
Utanmaz ama yine de görsün bu haberi.

Alıntı:
Safiye Teyze ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında geçen sıcak muhabbetCumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sonrası kürsüye gelen Safiye Teyze'nin söyledikleri yüzleri gülümsetti. Safiye Teyze, Erdoğan'a çorap ördüğünü ve ayağını silmesi için havlu hazırladığını söyledi.

Alıntı:
SELÇUK BAYRAKTAR'A SELAM

Yaşlı kadın, daha sonra Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a değindi.

Erdoğan'a "Şu senin damadının adı Bayraktar mıydı?" diye soran yaşlı kadın, "Onu ben çok severim. Ona benim için sarıl. O çıktığı zaman acı kahve içmiş gibi sevinirim. Ona çok selam söyle" dedi

Cemoli D18
1 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 21:14

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bölgemizdeki her krizin içinde kendimizi bulmamızın sebebi tamahkârlığımız değil asırlardır gasbedilen haklarımıza sahip çıkma kararlılığımızdır”.

Cemoli D18
1 ay önce - Cmt 24 Ekm 2020, 23:57

İstanbul'da 22 ilçe başkanı görevden alındı.

Şişli, Küçükçekmece, Kartal, Maltepe, Şile, Çekmeköy, Ümraniye, Fatih, Başakşehir, Beylikdüzü, Güngören, Bahçelievler, Bağcılar, Esenyurt, Avcılar, Sancaktepe, Tuzla, ve Gaziosmanpaşa ilçeleri.

İnternethaber.com

mahmut11
1 ay önce - Pzr 25 Ekm 2020, 00:00

Hayırdır inşallah.

sayfa 718
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET