Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 716
!yunus!

1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:04

Alıntı:
Bulgaristan Romanya gibi kıytırık Balkan ülkeleri bile bizden daha iyi durumda.

Senin dunyadan haberin yok, gercekten yok, bunu hakaret olarak algilama lutfen.

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:11

Tabiki iyi olurlar adamlar bizim atlattigimiz badirelere uğramadı onlara terör ve ekonomi saldırısı yapılmadı onlar bi darbe atlatmadı sadece son 10 yılda ulkenin 300-400 milyar dolar zaruri giden parası var bunada milyarlarca dolar harcadimiz suriyeliler dahil kalkmış bulgar romandaki bizden iyi diyor la onlar bi istanbul daha onlar düne kadar aksaray lalelide makako ile bavul ticareti yapıyorlardı yahu bu kadar sığ nasıl düşünce-söz beyin orantılı zekalik sıkıntı ülkemde...

!yunus!

1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:29

Alıntı:
Tabiki iyi olurlar

Iyi filan degiller. Bu ulkeler mafyanin kontrolunde, devlet hukumet diye bisey yok. Insan hakkiymis, altyapiymis, saglik hizmetiymis vs gec bunlari.. Her sene ozellikle romanyadan onbinlerce kadin bati avrupaya gelip vucudunu pazarliyor memleketteki ailelerine para gondermek icin. Erkekleri ayyas, dolandiricisi bol, atm soygununda ustalar, dolandiricilik vs her turlu pislik var.
Bulgaristani ve milletini anlatmaya gerek yok butun dunya biliyor, insan ticaretinin merkezlerinden biri. Turk asilli bulgarlari al gerisini salla!

Bazilari sunulan ekonomik rakamlar uzerinden bir ulkenin gelismisligini, insan haklarini, halka hizmeti filan okuyabilecegini zannediyor.

En son !yunus! tarafından Çrş 21 Ekm 2020, 03:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ali dostbey
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:37

Alıntı:
Bulgaristan Romanya gibi kıytırık Balkan ülkeleri bile bizden daha iyi durumda

Şu yoruma çok güldüm
Site kuralları olmasaydı öyle şeyler yazardım ki

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:44

Hala ordamısıniz

AnL_95
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:46

Dervişoğlu saygısızsın. Bana sığ diyemezsen sana aynen iade ediyorum lafını. Senden beklemezdim ayıp ettin.

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:49

Abi tabikide iade edebilirsinde kusura bakma yani realite bu kiyasladigin ülke bari g.kore endonezya malezya olaydı hiç olmazsa onlar tayfun deprem gibi felaketlere uğruyorlar...
Senin romanya bulgar örneğin özür diliyorum sığ düşünce mantığı yapma kabul et yanlışmıyım bi kafanda ulkemizin son10 yılını bi yorumla ...
Tekrardan özür dilerim lakin olan bu yani ..

AnL_95
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:52

Su-i emsalden misal olmaz. Almanya, İtalya, İspanya, Fransa desem biz o seviyede değiliz diyorsunuz Romanya, Bulgaristan, Brezilya, Meksika, Arnavutluk, Azerbaycan, Ukrayna gibi ülkeleri örnek gösterdiğimde de o ülkelerdeki kötülükleri örnek verip o ülkelerden olmadığımızı iddia ediyorsunuz. İyi ve kötü yanlarıyla objektif değerlendirseniz? Mesela bahsettiğim ülkelerin hiçbiri bu kadar vergi ödemiyor. Orda o var burda bu var bilmem ne demeyi iyi biliyorsunuz. Ben sade vatandaşım arkadaşım beni bağlamaz. Elin Balkanlısının bile rahat sahip olduğu şey bana lüks ise buna bakarım ben. Bu dünyaya bir kez geliyoruz devleti yönetenler vatandaş refah içinde olsun diye o koltuklarda otruruyorlar. Birey devlet için değildir devlet birey içindir ve en nihayetinde devletle hükümet aynı şey değildir. Devleti yönetme yetkisine sahip olan bir hükümetin asli görevi vatandaş için daha iyisini sunmak olmaktır. Vergi tahsildarlığı yada şükürcülük empose etmek değil.

Son 10 yılı yorumladığımda 1küsürden 8tl olan dolar görüyorum. Yani ülkelerden daha iyi bir ekonomimiz vardı kim bozdu bu ekonomiyi? Yok öyle dış mihrakları suçlamak.

Dervişoglu
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:54

Abi kurları yaşadığını tahmin ettim bizle aynî ayarda ülkeleri örnek verdim zati
Ekonomi saldırıları..
Gezi olayları.....
Doğudaki hendek olaylari....
Suriye sorunları.....
Darbe ....
En sonda pandemi....
Zati doları ben devletin kasti yüksek tuttuğunu savunanlardanım bir telefona ve ithal.araca vesayre angarya alet erdavat kullanım malzemesine kaç milyar dolar veriyoruz bi bakar misin rica etsem..

En son Dervişoglu tarafından Çrş 21 Ekm 2020, 01:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

AnL_95
1 ay önce - Çrş 21 Ekm 2020, 01:55

Ya Azerbaycan bile 4birim seviyesinde tutuyor kurları o kadar enerji kaynakları var ona rağmen bu. Paramız en değersiz paralardan Ukrayna parasına bile değer kaybetti ve Bulgar levası TL'den değerli. Benim ülkem bunu hak etmiyor. Benim milletim bunu hak etmiyor. Hakkaniyetli olun biraz. El insaf.

sayfa 716
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET