Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 633
harun82_44
1 hafta önce - Çrş 12 Şub 2020, 23:57

Refah seviyesi içinde yuzdugunu kim söyledi . Açlık ,fakirliğin ,çağ dışı yaşamın üst düzey olduğu bir ülke idi Erdoğan öncesi Türkiye. Alt yapının olmadığı basit ulaşım yol ,hastane ve eğitim işlerinin bile yapıldığı ortamların çağ dışı ,pislik ,hijyensiz,dökük ,imkansız ,teccizatsiz vs bir ulkeydin. Hani şimdi arkadaştan TL ile yüz ikiyuz TL istiyorsunuz onu bile dolar ile veriyorlardı . Söyleyince zorunuza gidiyor ABD,Belçika ,Almanya ,Hollanda ,İngiltere ile kıyas yapıyorsunuz bizim muadilkerimiz şuan onlar değil .Onlar gelişmiş ilerlemiş ülkeler . İnsanlar birşeyleri anlatırken ,ilerledik derken onlarca yıl rezil ,imkansız,değersiz yaşadıkları için örnek veriyorlar.

Bazı kuş beyinliler liseli,üniversitelileri fisleyip ,milletin giydiği kumaşla uğraşacağına o gerzekler az çalışsa idi bu ülkede o refah yakalanmıştı .

Elestiriyorsunuz ama soruyoruz cevap yok . Erdoğan'dan önce deyinki su imkanlar vardı . Türkiye'deki vatandaşlar şu konularda daha refah ,gelişmiş idi . Yok..Yalanada lüzum yok. İdeolojik bunalimada gerek yok. İstanbul'da seninkiler 8 ayda sadece bir belwdiye yönetimi yaptığı onlarca zam ile daha refah şekilde yuzdurmek için uğraşıyor . Birde devletin başına gelince ucuracaklar .....

Cemalim7
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 00:13

Alıntı:
Refah seviyesi içinde yuzdugunu kim söyledi . Açlık ,fakirliğin ,çağ dışı yaşamın üst düzey olduğu bir ülke idi Erdoğan öncesi Türkiye. Alt yapının olmadığı basit ulaşım yol ,hastane ve eğitim işlerinin bile yapıldığı ortamların çağ dışı ,pislik ,hijyensiz,dökük ,imkansız ,teccizatsiz vs bir ulkeydin. Hani şimdi arkadaştan TL ile yüz ikiyuz TL istiyorsunuz onu bile dolar ile veriyorlardı . Söyleyince zorunuza gidiyor ABD,Belçika ,Almanya ,Hollanda ,İngiltere ile kıyas yapıyorsunuz bizim muadilkerimiz şuan onlar değil .Onlar gelişmiş ilerlemiş ülkeler . İnsanlar birşeyleri anlatırken ,ilerledik derken onlarca yıl rezil ,imkansız,değersiz yaşadıkları için örnek veriyorlar.

Bazı kuş beyinliler liseli,üniversitelileri fisleyip ,milletin giydiği kumaşla uğraşacağına o gerzekler az çalışsa idi bu ülkede o refah yakalanmıştı .

Elestiriyorsunuz ama soruyoruz cevap yok . Erdoğan'dan önce deyinki su imkanlar vardı . Türkiye'deki vatandaşlar şu konularda daha refah ,gelişmiş idi . Yok..Yalanada lüzum yok. İdeolojik bunalimada gerek yok. İstanbul'da seninkiler 8 ayda sadece bir belwdiye yönetimi yaptığı onlarca zam ile daha refah şekilde yuzdurmek için uğraşıyor . Birde devletin başına gelince ucuracaklar .....

Çok sığ, çok yüzeysel, dönemin siyasi ve ekonomik şartlarından kopuk yorum yapıyorsunuz. İlk paragrafı okuduktan sonra sizinle konuşup anlaşmaya aklı başında insanların umudu olmaz açıkçası. Hala bu başlıkta 2002-2007 arası ne doğru yapılıyordu 2015-2020 arası ne yanlış yapılıyor da böyle oluyor diye sormak gelmiyor.

Ak parti 2002'de sermayeye güven veriyordu, AB'ye girmek istediğini söylüyordu, ekonomide reform yapacağını söylüyordu, sıcak parayı çekiyordu, globalde de finansal bir genişleme vardı, kriz ertesiydi, Türkiye toparlanmaya müsaitti ve AKP'nin o zamanlarki reformist çizgisi sayesinde bu finansal genişlemeden Türk Ekonomisi de faydalandı.

Şimdi yine globalde bir genişleme var. Ama Türkiye'nin yararlandığı hiçbir şey yok. 10 senedir kişi başına düşen milli gelir yerinde sayıyor. ve 2007'nin bile gerisine düştü. Ama bunu konuşalım mı? Hayır? Neden? Çünkü ölümüne Reis. Peki o neden? Çünkü inadına.

harun82_44
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 00:41

Cemal çok zeki geciniyorsunuz .. Peki so on yılda Türkiye'nin yaşadığı iç ve dış dinamikleri hicemi sayacaksin. 2013 yılında Mayıs itibari ile bu ülke degilmiydi faizler yüzde 5 in altına ,işsizlik yüzde 9 civarı ve tarihinin en büyük yatırımları o yıl atılmadı mi. Dönüp baktığımızda bir çok şey mesela gezi olayı hayırdır sebebi ,sonuç , darbe teşebbüsü. Peki Suriye'ye giren emperyaller ve seni yok saymalari ama ekonomik güven ,mülteci kimi etkiledi. Deas dediler en çok bu ülkeye zarar verdi bombalar ,milyonlarca trist ve milyarlarca dolar ,sıcak para kacmadimi bu Erdoğan'dan mi kaynaklı sıcak para ,güven ortamını bozmak için ugtasmadikarmi . Trumpin Türkiye ekonomisine saldırdığını ve mahvetmek çalıştığını kendi dilinden duymadık mi. Lafa gelince ABD herşeye gücü yeter demiyormu sunuz. PKK keza öyle maddi ve silah destekleri verilmedi mi bir çok ülke tarafından yav adamlar terör devleti kıruyordu girmesek Suriye'ye . Kactane büyük çapta sinir dışımızda operasyon yaptık say say bitmez. Sen çok zekisin .sığ düşünmüyorsun ufkunuz dünyaya yayılıyor .

İnata gelince seksen yıldır aynı Parti'ye oy veren sığ ve gericiler şöyle . Dede ,baba ,torun hala aynı Parti'ye oy verenden daha ala sigci ,gericimi olur.

Cemalim7
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 01:01

Alıntı:
Cemal çok zeki geciniyorsunuz .. Peki so on yılda Türkiye'nin yaşadığı iç ve dış dinamikleri hicemi sayacaksin. 2013 yılında Mayıs itibari ile bu ülke degilmiydi faizler yüzde 5 in altına ,işsizlik yüzde 9 civarı ve tarihinin en büyük yatırımları o yıl atılmadı mi. Dönüp baktığımızda bir çok şey mesela gezi olayı hayırdır sebebi ,sonuç , darbe teşebbüsü. Peki Suriye'ye giren emperyaller ve seni yok saymalari ama ekonomik güven ,mülteci kimi etkiledi. Deas dediler en çok bu ülkeye zarar verdi bombalar ,milyonlarca trist ve milyarlarca dolar ,sıcak para kacmadimi bu Erdoğan'dan mi kaynaklı sıcak para ,güven ortamını bozmak için ugtasmadikarmi . Trumpin Türkiye ekonomisine saldırdığını ve mahvetmek çalıştığını kendi dilinden duymadık mi. Lafa gelince ABD herşeye gücü yeter demiyormu sunuz. PKK keza öyle maddi ve silah destekleri verilmedi mi bir çok ülke tarafından yav adamlar terör devleti kıruyordu girmesek Suriye'ye . Kactane büyük çapta sinir dışımızda operasyon yaptık say say bitmez. Sen çok zekisin .sığ düşünmüyorsun ufkunuz dünyaya yayılıyor .

İnata gelince seksen yıldır aynı Parti'ye oy veren sığ ve gericiler şöyle . Dede ,baba ,torun hala aynı Parti'ye oy verenden daha ala sigci ,gericimi olur.

Gezide dolar arta arta 10 kuruş artmış, Recep tayyip Erdoğan'ın tek başına faiz sebeptir enflasyon sonuçtur diye üstüne basa basa ekonomi bilimine taban tabana zıt bir şeyi tutturması ülkenin ekonomisine gezinin verdiği zararın 10 katı zarar verdi. Siz kullanışlı söylemlere tutunuyorsunuz. Akp böyle bölüyor bu milleti işte.

sermaye genişlemiş bu sayede Türkiye'yi yılda ortalama %6-7 ile 8 sene boyunca büyütmüşsün. Ama bu parayla ne yapmışsın sanayiyi değil inşaatı büyütmüşsün. Dünya'da ülke kalmadı bir tek Türkiye'nin ekonomisi saldırıya uğruyor güzel retorik. Trump gibi bir kronik yalancının da size propoganda malzemesi çıktı diye ölesiye kullanırsınız artık. Bizim millette alıcısı çok olur.

Hasansnow
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 08:31

Alıntı:
Elestiriyorsunuz ama soruyoruz cevap yok . Erdoğan'dan önce deyinki su imkanlar vardı

Vallahi sizi bilmem ama benim her imkanım vardı. Çok iyi hatırlıyorum üniversite de ailemin gönderdiği harçlıkla kral gibi yaşıyordum şimdi maaşlı çalışan olarak böyle yaşayamıyorum. Eskiden haftada bir sinemaya gidebilirdim rahatlıkla şimdi haftada bir gitmeye kalksam ay sonunu getiremem. Maddi ve manevi olarak daha güçlüydüm. Sizin yaşadığınız evren paralel bir evren sanırım.

Burç

1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 08:35

Gerçek hayat, baba parası yemeye benzemiyor elbette, ama bunun Tayyip Erdoğan ile ne alakası var? Sen git babana sor, seni okuturken nasılmış, şimdi durumu nasıl.

Furkan 1453
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 08:35
İmamoğlu Zammı

Alıntı:
Vallahi sizi bilmem ama benim her imkanım vardı. Çok iyi hatırlıyorum üniversite de ailemin gönderdiği harçlıkla kral gibi yaşıyordum şimdi maaşlı çalışan olarak böyle yaşayamıyorum. Eskiden haftada bir sinemaya gidebilirdim rahatlıkla şimdi haftada bir gitmeye kalksam ay sonunu getiremem. Maddi ve manevi olarak daha güçlüydüm. Sizin yaşadığınız evren paralel bir evren sanırım.

Erdoğan'dan önce 27 dolar (45 lira) öğrenci bursu alıyordunuz. Bugün 100 dolar alıyorsunuz. İmamoğlu'nun ulaşıma yaptığı zam olmazsa, rahatlıkla haftada 2 sinema bileti daha alırdınız. Zamma bile sesiniz çıkmaz olmuş, alımgücünüz uçmuş beyefendi.

Ziya Ak
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 09:09

Ben 90 li yillarda aldigim basbakanlik bursu ile ailemden para almadan masraflarimi giderebiliyordum. Arada bir memlekete ucakla gidip gelebiliyordum. Ama mesele bu mu? Tabii ki Turkiye imkanlar acisindan ilerledi. Dunya degisti. Ama insan kalitemiz yukseldi mi? Yollarimiz cok guzel ama soforlerimiz 20 yil oncesine gore daha mi kurallara saygili? Esnafimiz daha mi durust? Universitelerimiz daha mi kaliteli egitim veriyor? Medyamiz daha mi ozgur ve bagimsiz? Adli kolluklarimiz daha mi insan haklarina saygili? Gelir dagilimi daha mi adaletli? Sehirlerimiz daha mi yesil? Yapilarimiz daha mi saglam? Insan hayatina Kim olursa olsun daha mi onem veriyoruz? Eger bunlarda ilerleme saglamissak yol almisiz demektir. Yoksa kisir tartismalar icerisinde tikanip kaliyoruz.

Furkan 1453
1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 10:42
İstatistik

Alıntı:
Ben 90 li yillarda aldigim basbakanlik bursu ile ailemden para almadan masraflarimi giderebiliyordum. Arada bir memlekete ucakla gidip gelebiliyordum.

Kılıçdaroğlu'nu bile geçtiniz, tebrik ederiz. 2002 yılında Türkiye'de toplam iç hatlarındaki yolcu sayısı 8,7 milyon. Geldik 2019'un "ilk 8 ayına" 67 milyon yolcu iç hat kullanmış. 27 dolar ile hem geçinip, hem uçak ile seyahat ediyordunuz. Siz o paraya 50 paket makarna alamazdınız, pes yani.

1998. Nerede ağa, nerede paşa?

2018 Allah reisten razı olsun.

Mustafa Torun 0834

1 hafta önce - Prş 13 Şub 2020, 11:26

Alıntı:
Vallahi sizi bilmem ama benim her imkanım vardı. Çok iyi hatırlıyorum üniversite de ailemin gönderdiği harçlıkla kral gibi yaşıyordum şimdi maaşlı çalışan olarak böyle yaşayamıyorum. Eskiden haftada bir sinemaya gidebilirdim rahatlıkla şimdi haftada bir gitmeye kalksam ay sonunu getiremem. Maddi ve manevi olarak daha güçlüydüm. Sizin yaşadığınız evren paralel bir evren sanırım

Hayırdır?

Normalde hava durumu konusundan çıkmayan adam buraya yorum mu yazmış?

Şimdi burayı mı trollüyorlar?

sayfa 633
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET