Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
kıvanç

9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 18:35

bir dahaki seçim,eğer başkanlık sistemine geçilmemiş olursa (ki geçileceğini sanmıyorum) cumurbaşkanının görev süresinin bitişine denk geliyor. yani abdullah gül meclise-tayyip erdoğan köşke geçecek. bu senaryoya çoğu kesim kesin gözüyle bakıyor.
buna rağmen benim ahmed davutoğlu'nun başbakan olması ile ilgili bir sürpriz beklentim var.

Osman Yavuz
9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 18:42

2015 - 2019 donemi icin AK Parti'nin kazandigi secimlerde Turkiye Cumhuriyeti Basbakani olmaya Sn. Bakanimiz Davutoglu yakisir. Kendisi Disisleri Bakani olarak cok guzel isler cikarmaktadir, ve bakanlik tecrubesini de ileri seviyede gelistirmistir. Karizmatik, duzgun konusan, guzel gorunumlu bir kimlige sahip, cok iyi bir politikaci.

Zafer

9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 19:05

Alıntı:
bir dahaki seçim,eğer başkanlık sistemine geçilmemiş olursa (ki geçileceğini sanmıyorum) cumurbaşkanının görev süresinin bitişine denk geliyor. yani abdullah gül meclise-tayyip erdoğan köşke geçecek. bu senaryoya çoğu kesim kesin gözüyle bakıyor.
buna rağmen benim ahmed davutoğlu'nun başbakan olması ile ilgili bir sürpriz beklentim var.

İsimleri yazarken büyük harfle başlasaydınız, çok dikkatimi çekiyor..

Bende öyle düşünmüştüm ama Abdullah bey Cumhurbaşkanlığı görev süresi dolunca aktif siyaseti bırakacaktır diye düşünüyorum, lâkin bir baskı oluşması ve haklı olarak siyaete döndüyorum gibi bir pozisyona sokulabilir, sadece tahmin bunlar. Ki siyasete girerse o zaman ki yaşı da epey ilerlemiş olacak, bilemiyorum artık..

Akparti bu seçimde de tek başına iktidar olacaktır kanımca ama yeni gelecek isimleri kontrol etmemiz ve ona göre gelecek hakkında görüş bildirmek istiyorum.. Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olacaktır ve olmalıdır da, o zaman ülke şahlanacaktır diye düşünüyorum..

Turgay34

9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 19:29

Alıntı:
Ayrıca Recep Tayyip Erdoğan partide etkinliği devam eder diye düşünüyorum.Bir nevi onursal başkan gibi.

Tayyip Erdoğan söz verdiği gibi 2011 seçimlerinde son kez milletvekili adayı olur da, partiden ayrılırsa (Ki, 2015 yılına denk geliyor..) onursal genel başkan gibi sıfatlarla partiyi dışarıdan yönetmeye kalkarsa (Böyle birşeye hiç ihtimal vermiyorum..) bu hareket Ak Parti'yi aynen Anap gibi küçültmekten başka şeye yaramaz.. Parti dinamizmini kaybeder.. Tayyip Erdoğan bunu bilecek kadar tecrübe ve basirete sahiptir.. Kurucu genel başkan olarak kalmayı yeğleyeceğini tahmin ediyorum..

Alıntı:
2015 - 2019 donemi icin AK Parti'nin kazandigi secimlerde Turkiye Cumhuriyeti Basbakani olmaya Sn. Bakanimiz Davutoglu yakisir.

Erdoğan'dan sonra Ak Parti'de genel başkanlığı yürütebilecek nitelikte adaylar vardır.. Ama bunları bugünden dile getirmek ve dillendirmek partide fiskos kazanını kaynatmaktan başka şeye yaramaz.. Bunu doğru bulmuyorum.. Henüz bu işlerin vakti değildir.. Vakti zamanı geldiğinde su yolunu bulur.. Daha önümüzde 2011 seçimleri var.. Ondan sonra yeni anayasa tartışmaları Türkiye gündemini dolduracaktır.. Bilahare cumhurbaşkanlığı seçimi var.. Cumhurbaşkanının süresi 5 yıl mı, 7 yıl mı tartışmaları alevlenecektir.. Burada varılacak karar göre muhtemelen siyasetin seyri değişecektir.. Ama Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç (sacayağı) gibi sağduyu sahibi şahsiyetlerin istişareleri neticesi ortaya çıkacak "ortak akıl" sayesinde bütün bu tartışmaların üstesinden geleceklerinden kuşku duyulmamalıdır..

Süha
9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 21:04

cem şentürk
9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 21:12

ordinaryüs prof dr. sayın turgut özalın kuramını oluşturup ilk uygulama örneklerini başarı ile verdiği siyaset aracılığı ile köşe dönme ana bilim dalı konusunda nazariyeyi tatbikata dökme konusunda başarılı bir örgütlenme biçimi olarak ak partiyi kurmuş recep tayyip erdoğan ve sağlam temellere oturttuğu örgüt yapısı ile kuramı ileri taşıyarak sadece kendisini değil etrafını da sebeplendirmek sureti ile kalıcılığı garantileme yolunda önemli adımlar atmış başarılı bir sistem çözümüdür söz konusu başlığı tanımlayan olgu.

Bilgehan66
9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 21:44

Cem bey, 1 cumle ile 5 satir yazmissiniz! Okurken nefesim kesiliyordu resmen

dmusa
9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 22:09

kim ne derse desin son elli yıl içinde girdiği bütün seçimleri kazanan tek şahsiyet Recep Tayyip Erdoğan'dır.

En son dmusa tarafından Pts 21 Şub 2011, 22:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mert K.

9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 22:13

Alıntı:
kim ne derse desin son elli yılda

Son elli yilda derken?

raufkibar

9 yıl önce - Pts 21 Şub 2011, 23:21

Recep bey nasıl bırakırda gidebilir .Daha yapılacak çok şey var. Benim bildiğim 9 yapılacak iş vaat vardı daha tamamı yapılmadı .
1-Kürt devleti meselesi .Belirsiz bu sorun nasıl sonlanacak.
2-Türk Ordusu meselesi daha içeride onca Ergenekoncu var dışarıdakiler dahi halledilmedi
3-Kıbrıs meselesi Telat bey kaybetti Kıbrıs işi yarım kaldı.
4-Ağır sanayi işi hala bazıları devam ediyor o hamlede bitmedi.
5-Yunanistan 12 mil meselesi henüz sonuçlanmadı 12 mil kabul olursa Yunanistan bazı yerlerde Türkiye topraklarına çıkıyor bunu kim halledecek .
6-Ermeni sorunu var Açılım olacaktı Ermeni işi hallolacaktı oda yarım kaldı bu ülkede Ermeni sorununu halledecek başka bir kimse var mı.buna kim cesaret edecek
7-Mali politika işimiz var borç yiğidin kamçısı politikası ,borçlanarak işi çözmek ülkeyi böyle çevirmek her yiğidin harcı değil bu iş beceri gerektirir.
8-.Kırmızı çizgiler Musul Kerkük meselesi lehimize olmadı ama bir o bitti .
9- Pek hatırlayamadım, sanırım pkk meselesi idi oda hallolmadı .
Demek bu son seçim, Tayip beyin katılacağı son seçimi Yoksa Türkiye de yapılacak son seçimi bunu anlayamadım .
Bazı olgular daha sonradan gelişti onlar o 9 maddede yoktu Anayasa meselesi Anayasa yapılır yapılmasına ama ana yasayı oturtmak var, ülkeye oturur mu oturmaz mı bu zaman içinde hallolur, ya muhalefet karşı çıkarda anayasa onaylanmaz mahkeme ret ederse .
Hele bunun içinde Türk kelimesinin çıkarılması da var ki bunu bu halka kabul ettirmek halkı sakinleştirmek zaman ister sanırım .Ülke yi faşistler böler valla .
Ana yasasda Türk kelimesi kalkacak kalkar ise eğer bu ülkenin adı da Türkiye olamaz ki anayasa kitabının üzerinde ne yazacak .Türkiye Cumhuriyeti Anayasası yazılmayacak her halde .
Ooooo Tayip beyin işi çok, öyle çabuk bırakır gidemez bu ülkeyi. Daha. Türkiye ye isim bile bulacak.

TAYYİP BEY ANCA AKP NİN KÜRT VEKİLLERİ İLE BDP BİRLEŞİR DİĞERLERİNDEN DESTEK ALIRLAR
TBMM İÇİNDE KÜRT ÇOĞUNLUĞU SAĞLARLAR IRAK PRLEMENTOSU GİBİ OLUR O ZAMAN BIRAKIR İŞTE .

ZOR ZOR TAYYİP BEY BU ÜLKEYİ BIRAKIP DA GİDEMEZ, ZİRA BİZ BIRAKMAYIZ .

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET