Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
antalya86
3 yıl önce - Pzr 26 Oca 2014, 17:32

değerli arkadaşlar,

antalya - konya benim için fark etmiyor.

yıllar önce, antalya'da daha yapılırken balkonları yıkılan yüksek katlı apartmanlar gördüğümü çok iyi hatırlıyorum. şimdi de durum çok farklı değil.

özel olarak konya'daki bir sorunu dile getirdim. bosna hersek ve nalçacı mahallelerinden "özellikle" uzak durmanızı tavsiye ettim.

genel düşüncem ise, türkiye'den kaçmak gerekmiyor. yeterince paranız varsa kendi evinizi yaptırabilirsiniz. tek katlı ve yıkılmayan hazır evler var. yer yarılmadıkça yıkılmıyor.

yapıcı konuşalım lütfen, polemikten kaçalım.

ayrıca;

şu günlerde, zümrüt sitesinin yerine yapılmakta olan süper lüks bir apartman ile ilgili de haberler aldım, fotoğraflar elime geçince yükleyeceğim.

Ertan Akyüz
3 yıl önce - Pzr 26 Oca 2014, 18:14

Aynı şey İstanbul Avcılar da da oldu Yıkılan binaların yerine yenileri yapıldı yapılmayanların yerine de otopark yapıldı.
Zümrüt apartmanı yıkıldıktan sonra kurtarılamayan bir ceset kaldıysa gerçekten mezar üstüne bina yapmış sayılırlar o yatır gece rahatsız eder yeni apartmandakileri.
Benim merak ettiğim şeylerden biri de yıkılan apartmanla, yan tarafındaki binaların görünümü aynı ya yan taraftakilerde aynı mütahitten çıktıysa, ya tehlike geçmediyse ne olucak?

ÖNDER FAHRİ

3 yıl önce - Pzr 26 Oca 2014, 18:49

Alıntı:
özel olarak konya'daki bir sorunu dile getirdim. bosna hersek ve nalçacı mahallelerinden "özellikle" uzak durmanızı tavsiye ettim.

Bu yorum bana pek de içi dolu bir yorum olarak görünmedi maalesef. Gerçekten bilgiye dayalı mı yapılıyor bu yorumlar, yoksa tahmin üzerine mi. Bildiğime göre Bosna Hersek mahallesi Konya'nın en planlı, en kontrollü, en sağlam yapılaşmış bölgelerinin başında geliyor. Nalçacı bölgesi de kurulduğu dönemde en sağlam, en planlı yapılaşmış bölge idi. Umarım bu yorumlar sağlam donelere dayanıyordur. Aksi takdirde hiç de gerçekçi görünmüyor.

muratsoylu
3 yıl önce - Pzr 26 Oca 2014, 19:46

Eviniz son 10 yılda yapıldıysa güvenle oturabilirsiniz.

Bundan öncekilerde denetleme,deprem yönetmeliği pek uygulanmıyordu.

antalya86
3 yıl önce - Cmt 15 Şub 2014, 14:38

her söze de cevabım aynı oluyor ama;

içi boş ve inandırıcı olmayan sözlere en açık yanıtı tekrar vermek zorundayım.

zümrüt apartmanı yıkıldı ve 92 kişi öldü.

zümrüt apartmanı yıkıldığında bölgenin en pahalı apartmanlarından biriydi.

şimdi tekrar bildiklerimize göre konuşalım lütfen.

ayrıca, bilmem neresi çok aşırı güvenli filan ise gidin oturun kardeşim. biz burada boşa konuşuyorsak sorun yok. fakat eğer sorun varsa; apartman yıkılır, ölürsünüz. bu kadar basit.

hadi hayırlı ölümler.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA