Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
sabrig
3 yıl önce - Cmt 18 Oca 2014, 09:13

Sevgili Antalya86,
Sence bu malzeme hirsizligi Güzel Ulkemin neresinde yoktur?
Antalya Konyaaltinda binalari bir sorustur istersen.
Durum orda farkli mi saniyorsun?
"Saygi" konusunda milletcek ders almaya ihtiyacimiz var...

erdinç sağlam

3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2014, 12:33

Yahu arkadaş deli etmeyin insanı. Bir yerde bir bina yıkılmış oradan kaçabildiğin kadar kaç nasıl bir mantıktır. O zaman Türkiye'den insanlar kaçabildiği kadar kaçsın, Türkiye'nin neresi düzgün ki. En başta da Antalya'dan kaçsın insanlar. Bugün Antalya'da deniz kenarında 3-5 sene önce tamamen bataklık olan, ve 3 metre kazınca su çıkan, üstü kurumuş fakat 3 metreden itibaren bataklık olan yere koca koca mahalleler kuruluyor, üzerinde yüzbinlerce insan yaşıyor farkındamısın. 2. derece deprem bölgesi olan Antalya'da, olacak bir depremde yaşanacak kayıpları düşünmek bile istemem. Eğer söylediğinin arkasında isen şayet Antalya'da yaşıyorsan arkana bile bakmadan Antalya'dan kaçmanı tavsiye ederim. Ya da büyük lokma ye, büyük laf konuşma istersen.

selimengin
3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2014, 15:07

Erdinç Sağlam arkadaşımızın önceki yazısına bende ilave yapmak istiyorum. Deniz kenarında yapılan eski evlerde kum olarak yıkanmamış deniz kumu çok kulanılıyordu hala kullanıyorlarmı bilemiyorum ama 1990 lı yılların başında Yalova' da tatil yaparken kaldırımda kullanılan betona baktığımda deniz kabukları görürdüm. Denizden çıkan tuzlu kumun betonun içindeki demiri çürüttüğünü daha sonraları Marmara depremi sonrası televizyondan öğrenmiştim.

skemal42
3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2014, 15:45

Arkadaşlar, Konya'nın 2005 öncesi inşa edilen yapılarında, özellikle de 1995 öncesi yapılarda büyük risk söz konusu. Bu binalarda iş yapan, yaşayan kişiler bunu bilir. Kimseyi kandırmaya, sidik yarıştırmaya gerek yok. Bu gerçekle bir an önce yüzleşip, çaresini aramalıyız. Bunu, Zümrüt faciasında yakınını kaybetmiş bir olarak söylüyorum.
Ha bu arada, Antalya'da da bahsettiğim yıllarda yapılan binalar çök kötü. Konya'dan bile kötü. Kötü ve riskli binaların olması şehirden kaçmayı değil, farkındalık yaratıp şehri yaşanabilir hale getirmeyi gerektirir.

ahmad_mamad
3 yıl önce - Pzr 19 Oca 2014, 23:48

Öncelikle ilk paragraf arkadaşlara cevap okumadan geçseniz de olur...
ya arkadaşlar siz olayı anlamadınız galiba ya da aynı şeyi okumadık sanırım. Antalyalı arkadaşımız kötü bir şey söylememiş ki, niye olayı ''bu yapılaşma türkiyenin her yerinde var,sen antalya'ya dön bak" cinsi yorumluyorsunuz. Adam haklı 92 kişinin öldüğü-öldürüldüğü bir yapıdan bahsediyoruz. Kimse oradan kaçın orası tehlikeli demiyor ki.Kaldı ki konya türkiye'nin deprem açısından en güvenli 2-3 şehrinden biri.(maşallah)

Benim kızdığım nokta; oradaki enkaz 10 senedir duruyor,üzerine park-anıt en azından bi hayır-parkı hayır-çeşmesi yapılabilirken nasıl olur da yapılaşmaya izin verilir.Hayır zemin sağlam biliyoruz, olayın sorumlusu müteahhit. Ama ölene hiç mi saygımız yok, oraya nasıl olurda inşaata izin verilir, nasıl olur da 10 senedir enkaz gibi durur, ben bunu anlamıyorum. Orada oturacak kişiler nasıl oturacak o da ayrı bir muamma...

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA