Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir - Karapınar Vadisi Projesi
« önceki   123 ... 5051525354   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 51
Rsb79
1 yıl önce - Pzr 05 Mar 2017, 20:46

Karapınar Mahallesi’nde bulunan Şensoy Sokak’ta yol açma işlemi başlatan Odunpazarı Belediyesi, yol çalışmasında sona yaklaşıyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında eski hali oldukça kötü olan yol, Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından düzeltiliyor.

Bölgede yaşayan ve Karapınar TOKİ konutlarında oturan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayacak Şensoy Sokakta şimdiye kadar yapılan çalışmalarda 1 400 m2 kilit taş döşedi. Ekipler, çalışmaların devam ettiğini ve en kısa zamanda Şensoy Sokak’taki çalışmaların sona ereceğini bildirdi.

Misafir 6c1

1 yıl önce - Prş 09 Mar 2017, 23:29

Ne zaman biteceğini kendileri de bilmiyor galiba . Tahmin bile edemiyorlar. Bunların kısa zamanını göreceğiz. Altı üstü sokak duyanda otoban zannedecek.

Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Cum 10 Mar 2017, 13:05

Karapınar’da Yetki TOKİ’nin

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Karapınar’da TOKİ ile belediye arasında yaşanan yetki tartışmalarına açıklık getirdi.
Kurt, “TOKİ'nin kararını bekliyoruz. Bize 'sen karışma da' diyebilir. Çünkü bizim hiçbir yetkimiz yok. Yasal olarak yekti onun” dedi.

Karapınar TOKİ'de 2010'dan beri mağduriyet var. TOKİ gecekondu önleme kanununa göre 'buraları ben düzenleyeceğim' demiş ve bütün imar yetkisini eline almış. Daha sonra 2012'de bu alanı iki katına çıkarmış. Yani bugün tartıştığımız Huzur, Erenköy ve Alanönü ile Karapınar'ın bir kısmını da eklemiş. Şuanda Karapınar Gecekondu Önleme Bölgesi 100 hektar. 50 hektarlık birinci etabın en azından konutları bitti. Ama vatandaşın şikâyetleri var.

Konutun kalitesiyle ilgili şikâyetler var, ben bunları dinliyorum. Başkan da (Dündar Ünlü) gitsin dinlesin. Ödeme biçimiyle ilgili şikâyetler var. Şuanda 1000 lira ödeyenler var. Belirsiz ödeme maddesi var. İki yıl sonra ayda kaç lira ödeyeceği belli değil. Adam ödemeye başladığında asgari ücretin dörtte biriymiş şimdi neredeyse tamamına yaklaşmış. Sıkıntı var.

Sosyal donatıların hiçbiri yapılmamış. Okul ve camiyi bu yıl ihaleye çıkardılar. Yedi yıl sonra...
Okul ve caminin yeri en az beş kere değişti. Karapınar birinci etap için yapılan okul Erenköy sınırlarında. Böyle bir mantık içinde ben yeni bir proje yaparken pazarlık etmeyeyim mi TOKİ ile?
Yani 'Bunu buraya, bunu buraya yapacaksınız' demeyeyim mi?
Vatandaşın hakkını savunmak benim görevim.

Baştan TOKİ'nin başarısız olduğu söyledim, doğru işte bugün ortada.
Vadişehir, Ihlamurkent nasıl yapıldı, gidin insanlara sorun. Ben şuanda bahçelerini düzenlemek zorunda kalıyorum. Yollarını yapmak zorunda kalıyorum. Oralarda da sosyal donatılar, ticaret alanları yok, inşaat kalitesinde bozukluk var. Kaç yıl oldu yönetim sorununu bile çözemediler. Hala TOKİ'nin şirketleriyle yönetilen siteler var. Bunların aidatları çok yüksek çıkıyor.

Her Yer Belli Olmalı, “Bir formül bulalım” dedik

TOKİ 'Karapınar ve Huzur'u bırakalım, Erenköy'ü yapalım' diyor.
Niçin?
Çünkü orada satmak kolay, para kazanmak kolay. Sosyal donatıları yapmadan Erenköy'ü yaparsanız para kazanırsınız. Yaparsanız az kazanırsınız. Sorun bu.
Biz Odunpazarı Belediyesi'nin yapması gereken her şeyi yaptık, teslim ettik.
Defalarca görüştük, mutabık kaldık.
TOKİ yöneticileri de 'Bu plan doğrudur, uygundur, para kazanılır' dedi.
Ve TOKİ'nin üst yönetimine öyle gitti. Eylül gibiydi... İş uzayınca biz 'Ne oluyor?' dedik ve görüşmek istedik. Randevularımıza yanıt alamadık. Ve sonuçta bir yazı yazdık.
Yazıda 'Bu sürüncemede kaldı. Bizle görüşmüyorsunuz, randevu taleplerimizi dikkate almıyorsunuz, o zaman biz yokuz bu işte' dedik.
“Bir formül bulalım” dedik. Protokolü fesh etme hakkımız yok. Ederse TOKİ edecek. O yazımızı alınca 'Bir toplantı yapalım' dediler. Gittik, oturduk, konuştuk. TOKİ Başkanı bu şartlar altında burayı yapamayacağını söyledi. Biz de o zaman “Ya yetkinizi bize devredin. O yasadan kaynaklanan hakları kullanalım. Dönüşüm öyle yapılır” dedik. Olmaz dediler... “Planlama yetkinizi bize devredin” deyince “Düşünelim” dediler. Ya da temelli çekilin belediyelere geri dönsün imar hak ve yetkileri. Şuanda bize herhangi bir cevap vermediler. Bu dediklerimizi Ocak ayında yazılı olarak resmen gönderdik.

Hiçbir Yetkimiz Yok

TOKİ'nin kararını bekliyoruz. Bize 'sen karışma da' diyebilir. Çünkü bizim hiçbir yetkimiz yok. Yasal olarak yekti onun.
Eğer Dündar Bey Eskişehir'i çok düşünüyorsa, bu işleri çok iyi yapacağını düşünüyorsa; TOKİ bize “Siz karışmayın kardeşim, biz yaparız bunu” desin.
Biz vatandaşla yüz yüze gelmekten kurtulalım. Vatandaş bizi sokakta gördüğü zaman çevirip soruyor. “Ne oldu?” diye...
Biz “TOKİ'de” diyoruz. TOKİ'yi arıyorlar bu sefer. TOKİ de “Odunpazarı Belediyesi yapmadı” diyor.
Şimdi ben haklılığımı nasıl ispat edeceğim
Burada yapılacak iş çok nettir. TOKİ üzerine düşeni yapmamıştır. Nitekim birinci etapta daha yapılacak konutlar var, otel var, AVM var. Bunlar nerede? Bunları da yapmadı.

...
http://anadolugazetesi.net/karapinar-da-yetki-tok ...68203.html

Rsb79
1 yıl önce - Prş 06 Nis 2017, 21:08
115 konut teras evler

115 konut teras evler ne zaman teslim olacak bilgisi olan varmı?

mg24
1 yıl önce - Cmt 08 Nis 2017, 13:36

bende 115 konut teslimini bekliyorum. 1.5 senedir oyalıyorlar. toki iskan sürecinde olduğunu söyledi. sizin bir bilginiz var mı acaba.

Misafir dc5

1 yıl önce - Cmt 22 Nis 2017, 18:52

Arkadaşlar 115 konut projesinin teslimindeki belirsizlik için tokiyi sürekli aramak gerek toki yüklenici firmaya, firma tokiye atıp duruyor suçu. Sürekli iskan işlemlerinin sürdüğü söyleniyor ancak hiçbir gelişme yok. Firma durumun tokiye bağlı olduğunu eksiklerin tamamlandığını ancak toki birşey istemezse bizim işimiz bitti diyor. Teslimin bu kadar geciktirilmesi normal değil.

Misafir 226

1 yıl önce - Cmt 22 Nis 2017, 22:54

http://www.toki.gov.tr/illere-gore-projeler/6135

Misafir 806

1 yıl önce - Pzr 23 Nis 2017, 23:30

Camii ve okul inşaatı başladımi acaba

Misafir 9e7

1 yıl önce - Prş 27 Nis 2017, 16:32

05 Mayista ziraat bankası yunus emre şubesinde teslim ve KDV sigorta odemeleri yapılacakmış.

Furkan ÇINAR
1 yıl önce - Cum 05 May 2017, 13:34

TERAS TAMAM SIRA 2. ETAPTA

TOKİ’nin Karapınar’daki 115 konutluk teras villa projesi tamamlandı. Evler hak sahiplerine teslim edilirken 2. etap için bekleyiş sürüyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan Karapınar Projesi’nde uzun süredir beklenen 115 konutlu teras villa projesi tamamlandı. Sazova’daki Eskişehir Atatürk Stadyumu ve Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi bahçesindeki Esminyatürk’ü yapan Metroplan firması tarafından yapılan evlerin teslimi şirketin şantiyesinde yapılıyor.

BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

115 konutun sahipleri gerekli evrakları hazırlayıp evlerini 12 Mayıs’a kadar teslim alacak. 4+1 ve 145 ila 217 m2 arasında değişen büyüklüğe sahip olmak üzere 2 tip yapılan konutların ardından gözler TOKİ’nin 2. Etap dönüşüm projesine çevrildi.
Bu konuda Karapınar, Erenköy ve Huzur Mahalleleri’nde vatandaşlar çalışma beklerken henüz bir adım atılmadı.
Odunpazarı Belediyesi ile TOKİ’nin yaptığı görüşmelerden sonu çıkmazken Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt bu konuda vatandaşlarla bir araya gelmiş ve, “Bizi bir toplantıya çağırdılar. Ankara’ya gittik, toplantıda biz plan yapma yetkinizi Odunpazarı Belediyesine devredin, size sunduğumuz şu planı hayata geçirelim dedik. Çünkü bizim sunduğumuz projede Karapınar, Huzur, Erenköy; üçü birlikte yapıldığı zaman TOKİ para da kazanıyor. Ama TOKİ kazandığı parayı yeterli bulmuyor. Bize bu yetkiyi verin, biz yapalım dedik. Hemşehrilerimizle biz uzlaşırız, onlara sunduğumuz planda belli bir inşaatı yapmak suretiyle bu işi gerçekleştiririz, dedik. TOKİ yetki vermeyi kabul etmedi. Yetkiyi devretmiyorsanız, plan yapma yetkinizi devredin, dedik. Onu da devretmiyorsanız biz ayrılıyoruz. Şimdiye kadar bu iş için harcamış olduğumuz parayı verin dedik. Tablo budur."

TOKİ’DEN AÇIKLAMA

Bu arada TOKİ 115 konutluk proje ile ilgili bir açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada, “Eskişehir Odunpazarı 115 konut projemiz 2 - 12 Mayıs 2017 tarihleri arasında hak sahiplerine teslim edilecektir. Bu çerçevede Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin Müşavir Firması olan Metroplan Müş. Müh. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Eskişehir Odunpazarı Şantiyesinde gerçekleştirilecektir. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir” denildi.

http://www.sehirgazetesi.com.tr/teras-tamam-sira- ...pta/16926/

sayfa 51
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 5051525354   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET