Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mbedir
6 yıl önce - Pts 14 Şub 2011, 17:33
GSM operatörlerinin 444 ile başlayan müşteri hizmetleri aramalarındaki fahiş fiyatlandırması
Zafer

6 yıl önce - Pts 14 Şub 2011, 17:38mbedir
6 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 15:59

Alıntı:

444 İLE BAŞLAYAN MÜŞTERİ HİZMETLERİ NUMARALARININ HER YÖNE PAKET DAKİKALARIMIN DIŞINDA TUTULMASI VE AYRICA ÜCRETLENDİRİLMESİ

Bilindiği üzere bugüne kadar abone olarak 444 ile başlayan numaraları aramak istediğimizde başına 0 212 alan kodunu getirerek yaptığımız görüşmeyi paket dakikalarımızdan düşürülmesini sağlıyorduk. Ancak BTK kararıyla Türk Telekomun 444 ile başlayan numaraların başına getirilen alan kodlarını kaldırması neticesinde artık ne Turkcell müşteri hizmetlerini nede diğer benzer numaraları 0 212 444 0 532 şeklinde aramak mümkün olmamaktadır. Öte yandan yüklü para vererek Yurt içi her yöne diye satın aldığımız paket dakilarımız da 444 ile başlayan numaraların kurumunuz tarafından paket dışında tutulması neticesinde haksız olarak yüklü bir fatura tehdidiyle karşı karşıya kalmaktayız. Bu sebeple bir abone olarak sizin kurum olarak tek taraflı sadece kendi çıkarlarınızı düşünmeniz neticesinde meydana gelen mağduriyetimizin giderilmesi için sizinle sonuna kadar mücadele edeceğimizi bilmenizi istiyorum. O nedenle aşağıdaki hususları size hatırlatma gereğini duydum.

1. Satın almış olduğum tarife KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi ise, ne hakla sabit 444 ile başlayan numaraları bunun dışında tutuyorsunuz?

2. Satın almış olduğum tarife KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi ise, 444 ile başlayan Turkcell müşteri hizmetlerini neden bu paketin dışında tutuyorsunuz? Yoksa siz hiçbir müşteri sorunu yok mu demek istiyorsunuz? Eğer öğle düşünüyorsanız, Türkiye genelindeki Tüketici derneklerine, her il veya ilçedeki hakem heyetlerine, internetteki şikâyet ve tüketici sitelerine ve internet formlarına bir bakın ve sorun. Görün o zaman ne kadar müşterinin problemi var. Müşteri hizmetlerine iletilen bir problem veya bir sorun ise defalarca aramanın veya şikâyeti aktarmanın sonucunda ancak çözüm bulunabiliyor. O zaman insanın aklına şu geliyor demek ki siz müşteri hizmetlerini aramayı ücretlendirerek bir nevi abonenin şikayetini aktarmasını veya hak arama mücadelesini engellemeye çalışıyorsunuz.

3. Eğer abonemizin sorunlarını en kısa sürede çözmek istiyorsanız ve onlara bir telefon kadar yakınız diyorsanız. O halde neden vatandaşın satın aldığı her yöne paket dakikalarla müşteri hizmetlerini aramasına engel oluyorsunuz?

4. Çoğu şirket müşterilerinin kendilerine daha kolay ve bedava ulaşması için ücretsiz aranan 0 800 lü hatları sağladığından hiç haberdar olmadınız mı? Yoksa müşterinizin çığ gibi büyüyen ve bir türlü çözülemeyen problemleri ve sorunları üzerinden yüksek kar sağlamayı mı düşünüyorsunuz?

5. KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA paketimizdeki dakikalar ile aramamız gereken 444 ile başlayan hatlar çoğunlukla vatandaşın ilgili mercilere kolay ulaşabilmesi için akılda kalabilen hatlar olduğu için bazen Bir Hava yolu şirketinin, Bazen bir otobüs firmasının, Bazen bir Deniz otobüsü şirketinin, Bazen bir Hastane randevu numarasının, Bazen bir acil ambulansın, Bazen ülkenin kamu hizmeti veren bir şirketinin (Turk Telekom), Bazen Kredi kartımın veya Maaşımı aldığım Bankanın numarası, Bazen bir internet servis sağlayıcısının, Bazen ailece yemek siparişi verdiğimiz bir lokantanın, Bazen sağlığımızı sigortaladığımız sigorta şirketinin, Bazen askerdeki yakınımıza para havalesi yapmak istediğimiz PTT nin, Bir yakınımıza eşya gönderdiğimiz kargo şirketinin, Bazen bir Alış veriş merkezinin numaraları olduğunun bilincinde değilmisiniz? O zaman neden BTK kararını bahane ederek bu numaraları kendi paket dakikalarımdan aramama engel oluyorsunuz? Eğer ben her ay 40 TL vererek Yurtiçi her yöne paketimden 444 ile başlayan müşteri hizmetlerini arayamıyorsam o zaman neden her ay KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi için size 40 TL gibi yüklü miktarda bir parayı size ödeyeyim?

6. Satın almış olduğum tarife KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi ise, 444 ile başlayan numaralar, Yurtdışı numaraları değil ki ayrıca Her yöne paket dakikalarım dışında ücretlendiriyorsunuz?

7. Satın almış olduğum tarife KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi ise, ve 444 ile başlayan numaralarda yurtiçi numaraları ise, Her yöne paket dakikalarımdan neden düşürülmüyor? Yoksa siz 444 ile başlayan numaraları ticari amaçlı veya ALO SEX hatları ile aynı kategoride mi görüyorsunuz? O sebeple mi ayrıca ücretlendiriyorsunuz?

BTK KARARI GEREKÇENİZ: BTK kararı diye bir kararı KAMU HER YÖNE 1200DAKİKA TARİFESİ aboneleri için gerekçe gösteremezsiniz. BTK kararı sadece Türk Telekoma yöneliktir o da yeni düzenlemeye göre Ocak 2011 den sonra 444 ile başlayan numaraların başına alan kodu getirilemeyeceğine dair bir karardır. BTK sizin 444 ile başlayan numaraları KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA paket dakikaları kapsamında veya dışında ücretlendirilmesine karışmaz. Siz sadece aboneleri daha da sömürmek için bunu bir fırsat olarak görüyorsunuz.

SON OLARAK: Bir KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA tarifesi abonesi olarak, adıma 444 ile başlayan numaraları aramam neticesinde adıma tahakkuk edecek hiçbir ücreti kanuni hakkım olarak kabul etmediğimi, keza böyle bir ücret tahakkuk edilse bile kesinlikle ödeyemeyeceğimi ve sonuna kadar iptal edilmesi için mücadele edeceğimi bilmenizi isterim.

444 ile başlayan numaraların Her Yöne Paket dakikalarımın dışında ücretlendirmesi gibi kanuna ve vatandaşın verdiği ücrete karşılık bilgi edinme hürriyetine engel olduğunuz için sizleri başta BTK ya, Ulaştırma Bakanlığına ve Cumhurbaşkanı makamına şikâyet edeceğimi bilmenizi istiyorum.

KESİN TALEBİM: 444 ile başlayan numaralarla yapacağım görüşmelerimin KAMU HER YÖNE 1200 DAKİKA 40 TL paketimden düşürülmesi. Aylık paket aşım ücretini dahi kabul etmediğimi. Bu sebeple paket aşımı olmaması için sınırlandırma konulmasını talep ediyorum. Hattımın uluslar arası görüşmeye kapatılması. Aylık 40 TL lik paket ücreti dışında faturamda hiçbir ücreti kabul etmediğimi bilmenizi. Bunun için gereken çalışmanın yapılmasını ve bilahare bana bilgi verilmesi saygılarımla arzederim.

Adresim Adım Soyadım

Telefonum İmzam

E-mailim

TÜM MAĞDUR ARKADAŞLARA NOT:

Yukarıdaki Metni başta Turkcell (Email: musteri.hizmetleri@turkcell.com tr) olmak üzere tüm ilgili kurumlara (Tüeketici derneklerine, www.sikayetvar.com, BTK ya) ve diğer bütün ilgili resmi kurum ve yüksek mercilere gönderebilirsiniz. Bu haksızlığa ses çıkarmazsak daha çok sömürüleceğiz.


Bu dilekce örneği [url=]http://forum.memurlar.net/konu/1192954/[/url] den alınmıştır. Hazırlayan arkadaşa teşekkürler.alit
6 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 16:09erjan

6 yıl önce - Çrş 02 Mar 2011, 16:26mbedir
6 yıl önce - Pts 07 Mar 2011, 10:29

Alıntı:

Turkcell'in Cevabı
_______________________________________________________________________
Müşterilerimizin her türlü görüş ve önerileri bizim için çok değerlidir. Bu bağlamda olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi kendimizi geliştirme fırsatı olarak görüyoruz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun kararı gereği 5 Şubat 2011 sonrası 444’lü numaralar 7 haneli olarak aranmaktadır. Başına 212/216 alan kodu koyarak bu numaraları aradığınızda duyduğunuz anons Türk Telekom’a aittir. Bu uygulama sadece Turkcell’i değil, Avea ve Vodafone müşterilerini de etkileyecektir. Şu an 7 haneli olarak gerçekleştirdiğiniz bu aramalar, dakika başına 40 kr. olarak ücretlenmektedir ve ses paketinizden düşmemektedir.

Saygılarımızla,

Uğur ERÇETİN
Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

mbedir
6 yıl önce - Sal 08 Mar 2011, 21:49

Alıntı:

444'lü numaralar ile ilgili gerçekler
Son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden 444'lü numaralar ile ilgili ortada dolaşan bilgilere Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından açıklık getirildi.İşte bu konudaki gerçekler… SORU: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun aldığı bir karar ile 444'lü aramalar ücretli hale mi geldi? BTK'nın kararı ile ücretlendirme ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmadı. Ülkemizde telekomünikasyon hizmetlerini düzenleyici merci olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan kararla 444’lü numaralar Türkiye’nin her yerinden ve tüm operatörlerden 7 rakam çevrilmesi suretiyle erişilen ve üzerinden çağrı merkezi, bilgi ve danışma servisleri gibi hizmetlerin sunulduğu numaralar olarak tanımlandı.

SORU: Bu karar ile ne değişti? • Sadece 7 rakam çevrilerek tüm sabit ve mobil operatörlerden 444’lü numaralara ulaşmak mümkün kılındı ve müşterilerin yaşadığı karışıklıkların önüne geçilerek kullanım kolaylığı sağlandı. Şehiriçi ve şehirlerarası ayrımı olmadan hem ev hem de cep telefonundan aynı numaraya erişim kolaylığı getirildi.

• BTK'nın aldığı son kararda ücretlendirmeyle ilgili bir düzenlemeye gidilmedi. Eskiden olduğu gibi Türk Telekom ve diğer operatörler, bu servislerin aranmasından ne kadar ücret alacaklarını kendileri belirliyor.

• Türk Telekom ev ve iş telefonlarından 444’lü numaralara doğru yapılan aramaların ücretlendirilmesinde da herhangi bir değişiklik olmadı. StandartHATT tarifesinden yapılan 444'lü aramaların ücreti 8.8 krş olarak ücretlendiriliyor.. Bu hatlara yönelik aramaların arama paketlerine dahil edilmemesi kararı GSM operatörlerine ait ve arama başına ücret 40 krş'a kadar çıkabiliyor. (Gazeteport)
[/quote]

can erik
5 yıl önce - Sal 04 Ekm 2011, 21:38
Yurtdışı & 444 numaralar
Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2014, 13:23lecce
2 yıl önce - Çrş 12 Ksm 2014, 14:27sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET