Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Trabzon - Haberler ve Sohbet
123 ... 150151152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 1
Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 20:23
Trabzon - Haberler ve Sohbet


Diğer şehirlerin haberler başlığı olur da Trabzon'un olmaz mı?

Sitede ciddi Trabzonlu nüfusu var. Bu başlık altında konu açmaya değmeyecek haberleri, yatırımları vs konuşabiliriz ve Trabzonumuz hakkında sohbet edebiliriz.

İlk haber benden

Trabzon'a "Meteoroloji İstasyonu"
Alıntı:

Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon'da 5 tane otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ve bir meteoroloji radarı da kurmayı planlıyor

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon'un Arsin, Düzköy, Tonya, Beşikdüzü ve Hayrat ilçelerinde 5 tane otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ve bir meteoroloji radarı da kurmayı planlıyor'' dedi.

Eroğlu, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı makamında ziyaretinde yaptığı açıklamada, sel ve heyelanlarla ilgili bir sempozyum için kente geldiğini ve bu tür afetlerin Doğu Karadeniz'de büyük bir risk oluşturduğunu belirtti.

Yörede daha önce Gündoğdu ve Beşköy'de birçok kişinin ölümüyle sonuçlanan 2 sel felaketi yaşandığını anımsatan Eroğlu, şöyle devam etti:

''Heyelanlar ve sel baskınları Doğu Karadeniz'de büyük bir risk. Bu riski sıfıra indirmek mümkün değil, bunların bazıları tabii sebeplerle, bir kısmı insan kaynaklı oluyor. İnsan kaynaklı riskleri sıfıra indirmemiz lazım, geri kalan elimizde olmayan bir takım felaketler. En azından bu konuda kararlıyız. Arkadaşlarımız yarın bir eylem planı hazırlayacaklar. Valilerimiz, belediye başkanlarımız, merkezi yönetim ve özel idarelerimiz ile kısa orta ve uzun vadeli bir plan hazırlayacağız ve bu plana göre gereğini yapacağız.''

Eroğlu, sel ve heyelanlar konusunda DSİ, Ağaçlandırma ve Orman Kontrol Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğünün ağaçlandırma, erozyon kontrolü, derelerinin ıslahı konusunda çalışmalar yaptığını anlatarak, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün de Trabzon'da erken uyarı sistemleri ve otomatik meteoroloji ölçüm istasyonları kuracağını, TOKİ'nin de kentsel dönüşüm çalışmaları yapacağını ifade etti.

Taşkın ve heyelanların en büyük sebebinin arazi yapısının değişmesi olduğuna işaret eden Bakan Eroğlu, ''Arazi yapısının değişmesi, çarpık şehirleşme ve dere yataklarına kaçak inşaatlar yapılması veya özel sektör ya da kamu kuruluşları tarafından uygun olmayan bir takım köprüler, menfezler, geçişler yapılması, bilhassa yolların plansız olarak rastgele yapılması. Bunlar gerçekten de sıkıntılara sebep olmuştur. Daha önce bunları dere ıslahı olarak ele alıyorduk ama şimdi bütün yönleriyle ele alacağız. Kentsel dönüşüm de dahil olmak üzere'' diye konuştu.

''TRABZON'U 5 YILDIZLI KENT HALİNE GETİRMEYİ AMAÇLIYORUZ''

Trabzon'u her bakımdan 5 yıldızlı bir kent haline getirmeyi, kentte kağıt, karton, şişe, metal gibi malzemeleri geri kazanacak bir sistemi kurmayı amaçladıklarını anlatan Eroğlu, ''Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon'un Arsin, Düzköy, Tonya, Beşikdüzü ve Hayrat ilçelerinde 5 tane otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ve bir meteoroloji radarı da kurmayı planlıyor'' dedi.

Trabzon'da diğer bakanlıkların yaptığı yatırımları da anlatan Eroğlu, ''Trabzon'da son 8 yılda, hükümetimiz dönemindeki yatırımları bir kefeye koysak bir de geçmiş 80 yıldaki yatırımları bir kefeye koysak bizim yaptıklarımız çok daha fazla, çok daha ağırdır. Kent en büyük yatırımları hükümetimiz döneminde almıştır'' dedi.

Bakan Eroğlu, Trabzon'u turizmde de geliştirerek dünyaya açmak istediklerini kaydetti.

Trabzon Valisi Kızılcık, ziyarette Bakan Eroğlu'na Trabzon'a özgü telkari işçiliğinden yapılan bir kahve fincan takımı armağan etti.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=75769


Ahmet Çolak 61

7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 21:52

böyle bir konuyu çok beklemiştim nihayet

haberde geçen trabzonu 5 yıldızlı bir kent yapma düşüncesi gerçekten işliyor gibi.. yollar, kentsel dönüşümler, demiryolu, akyazı, hastaneler son olarak da büyükşehir belediyesi.. umarım daha da güzel günleri göreceğiz..


fatih civelek
7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 22:00

Geçen ay tüm Trabzon başlıklarını denetçı ağabeylerimizle bayağı bir çekidüzene verdik. Hemen hemen aradığımız tüm başlıklar mevcut diye düşünüyorum. Sadece Trabzon'un heykelleri ve abidleri ile ilgili daha zengin fotoğraflara ihtiyaç var diye düşünüyorum. Zağnos Vadisi inanılmaz zengin bir arşıv oluşturdu diyebilirim.

Tüm Trabzon Başlıkları http://www.wowturkey.com/-Trabzon

Yakın vakit Erzurum 2011 Universiad için tüm inşa edilen spor sahaları ve tesileri için ayrı ayrı başlık açmıştık .. bu konuda Trabzon 2011 Eyof için de aynı çalışmayı WSF Ekibi (Wowturkey Spor Forumları Ekibi) olarak yapmaya devam edeceğiz. Ama bizlere trabzonda bu konuda bu tesisleri KENDIMIZIN fotoğraf makinemizle çekip wowturkey aktarmamız daha güzel olacatır. Zira hep başka forumlardan bu tesislerin inşaat fotoğraflarını hep alıntılayıp durduk. Havaalanının arka kısmında inşa edilen yeni Yüzme havuzu mesela .. ya da Akçaabat'ta inşa edilen atletizim pisti etrafı tribünleri, ya da daha daha başka olarak Yomra'nın Kaşüstü beldesinde inşa edilen yeni Cimnastik spor salonu ..

Bu konuda Trabzonlu üyelerimizden güzel katkılar beklemekteyiz. Bu konularda başlık açmadan önce bana özel mesaj yoluyla yönelirseniz, o zaman size teknik yönlendirme verebilirim (hangi başlık ismi ile başıkların oluşturulması gerektiğıni vesaire..)

Kolay gelsin
fatih civelek
dizinler görevlisi
Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 22:03

Akçaabat'a ve Kaşsütüne dışarıdan bakanın özel diyeceği hastaneler yapılıyor. Kaşüstüne yeni adalet sarayı yapılıyor. Daha bir sürü yatırım var. Bakarsınız seneye burada şehiriçi hafifi raylı sistemin güzergahını konuşuyor oluruz

Bir haber daha

Zağnos ve Tabakhane Dereleri'nin üzerlerinin açılması çalışmalarında sona yaklaşıldı.
Alıntı:Zağnos ve Tabakhane derelerinin güney kısımlarındaki bölümlerin üzerlerinin açılması için başlatılan çalışmalarında sona yaklaşıldı. DSİ ile ortak yürütülen çalışmalarda Zağnos Vadisi dere üzerinde iki adet tersip bendinin yapımı büyük oranda bitirildi. Tabakhane Vadisi'nin dere üzerinin açılması çalışmaları ise büyük bir hızla devam ediyor. Trabzon Belediyesi de bu çalışmaya paralel olarak yağmur ve kanalizasyon sularını ayırma için gerekli çalışmaları sürdürüyor. Zağnos ve Tabakhane derelerinin üzerlerinin açılması ile yağmur ve kanalizasyon sularının ayrı olarak tahliye edilmesi projelerin tamamlanmasıyla Zağnos ve Tabakhane derelerinin tertemiz akması sağlanacak.

Öte yandan Trabzon Belediyesi, Trabzon'un genelinde yağmur ve kanalizasyon sularının ayrılması için çalışmalarını sürdürüyor. İller Bankası yağmur ve kanalizasyon sularının ayrılması proje ihalesinin hazırlıklarını sürdürüyor. Bu projenin gerçekleşmesi ile birlikte Trabzon hem çağdaş ve modern bir modern altyapıya kavuşacak hem de sahiller daha temiz bir duruma gelecek.Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Zağnos ve Tabakhane derelerinin üzerlerini açarak bu iki önemli vadiyi tekrar eski kimliklerine kavuşturmayı amaçladıklarını belirterek, "Derelerin üzerinin açılması çalışmasına paralel olarak yağmur ve kanalizasyon sularını ayrıştırma çalışmalarını başlattık. Yağmur ve kanalizasyon ayrıştırma çalışmalarını Çamoba Köyü'ne uzatarak o bölgedeki kanalizasyon sularının dere yatağına karışmasının önüne geçmeyi amaçladık. Zağnos ve Tabakhane Vadilerinde yapılmakta olan ve bitme aşamasına gelen "Dere Islahı Projesinin" projelerinin tamamlanmasıyla vadiler gerçek kimliğine kavuşacak" diye konuştu

http://www.trabzon.bel.tr/Gazete/2011/0802Zagnos.html


Zamanında kapatılmaları hataydı. Hatanın neresinden dönülürse kardır.

Bilenlere birşey sormak istiyorum. Tabakhane veya Zağnos köprüsünün altında, derenin üstüne kurulmuş küçük bir köprü vardı. Küçükken dedemle geçerdik. Ordan çok korkardım Orası hala var mı?


Ahmet Çolak 61

7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 22:28

Alıntı:
Bilenlere birşey sormak istiyorum. Tabakhane veya Zağnos köprüsünün altında, derenin üstüne kurulmuş küçük bir köprü vardı. Küçükken dedemle geçerdik. Ordan çok korkardım Orası hala var mı?Alıntı:


(+)

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=50677& ...p;start=20


galiba dediğiniz yer görünen küçük köprü gerçi oranın köprü olduğundan da emin değilim ama orası olabilir zaten burasıda üstteki haberde geçen su kanallarının devamındaki yer


Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Prş 10 Şub 2011, 22:40

Alıntı:
galiba dediğiniz yer görünen küçük köprü


Cevabınız için teşekkür ederim. Anlatmaya çalıştığım köprü o değildi. Tarihi köprülerden birinin altındaydı küçük korkunç köprüm Altından dere akıyordu. Zeminden aşağı birkaç merdivenle inip köprüye ulaşıyorduk. Oradan da sanırım Maraş caddesine çıkıyorduk. İstanbul'a dönüş biletini almak için her yıl aynı yolu izlerdik Erdoğdudan Kabristan Sokağa girerdik. Ordan Zağnos Dereiçi Sokaktan geçtiğimizi hatırlıyorum. Sonuçta Molozdaki Kanberoğlu şubesine ulaşırdık Demekki Zağnos Köprüsünün altındayı o köprü ama fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kapatmışlar61 Serap
7 yıl önce - Cum 11 Şub 2011, 14:11

Mirapark alışveriş merkezi kapanacaktı, bilgisi olan var mı?

Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Cum 11 Şub 2011, 14:17

Alıntı:
Mirapark alışveriş merkezi kapanacaktı, bilgisi olan var mı?


Alışveriş merkezi hala faal mi bilmiyorum ancak binası kiralığa çıkmış.

http://www.miraparkavm.com/haberler/detay.php?no=34

Trabzon'daki ilk alışveriş merkeziydi. Akçaabat Yıldızlı'da kuruluydu.


Murat Dinç
7 yıl önce - Cum 11 Şub 2011, 14:47

Mirapark Avm kepenk kapatalı çok oldu.

Kaşüstü'nde yapımı tamamlanan Cevahir Outlet de kiracı bulamadığı için bir türlü açılamıyor.


oslo55

7 yıl önce - Cum 11 Şub 2011, 14:48
hafif rayli


sn odabasi, hafif rayli basa bela bir proje. samsunlu bunun hicbir faydasini goremedi 200 milyon dolar masraf ve dolmuscularin isyanlari disinda , bence trabzon icin en temel gereksinim sahil bandindan BANLIYO hizli tren karisimi bir projedir. baslangic ve bitis yeri akcaabat merkezli dogu bandina 50 kilometrelik bir banliyo akcaabat rize bandinda cok islevsel bir gorev ustlenir, yeni stadin da dolgu alanina yapilacagini goz onunde bulundurursak bence cok daha ayaklari yere basan bir proje olur. akcaabattaki fakulteler trabzon sehir merkezi,liman ve faroz yenis stadyum,havaalani ve rize universitesine kadar olan bir bant icinde ?sayfa 1
123 ... 150151152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET