Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kazandibi
17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 11:22
[İST-F2.12] - İstanbul'a Yeni Güzellik: Trafik Kazası Anıtları

"Bu ne?" diye bakarken kaza yapıyordum az kalsın...

Hem köprü yollarında (birinci köprüden Avrupa'ya doğru giderken) hem de E-5 karayolunda (Kozyatağı'ndan İzmit'e doğru giderken) kaza yapmış arabaları "ibret anıtı" şeklinde yolun kenarına koymuşlar.

Bununla da kalmayıp, arabaların içine ceset kuklaları yerleştirmişler ve bunları "kan lekeleri" ile (kırmızı boya) bir güzel süslemişler.

Görüntü daha da etkileyici olsun diye sürücünün kanlı kolu pencereden aşağı sarkıtılmış, başı direksiyona dayatılmış (cadılar bayramı artık bizde de mi kutlanıyor?)

Yoldan geçen küçük çocuklar görsünler de kabuslarına girsin diye...

Yok mu bu sanat şaheserlerinin fotoğrafını çekip koyacak bir babayiğit?

Turizm şehri İstanbul...

messiah_haktan

17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 11:35

Asim eminsin demi böyle birsey gördügüne!!Gercek kaza olmasin diyecem ama herhalde olsaydi anlardin.Hangi kisinin aklina gelmis bu olay.Dünyada tektir herhalde!

Kazandibi
17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 11:38

% 100 eminim... Dün gecenin espri konusuydu bu zaten...

Üstelik bir değil, pek çok yere koymuşlar bu süper anıtları.

Hangi delinin fikriyse?

Kazandibi
17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 11:39

"İbret-i alem olsun..."

Tarpan
17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 19:11

Hasta bu adamlar, hasta. Ben de sehre guzel heykeller yapar birisi bir gun diye bekliyorum. Ama olur mu, heykel haram, ne kadar yanlis dusunceler icindeyim. Maketleri de kendi suratlarina benzetselermis, kimin aklina geldiyse boyle bir sey.

messiah_haktan

17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 20:57

Simdi bu "anitlarin" AKP ile ne alakasi var.Yakinda ocakda süt tasti kahrolsun AKP diye sokaklara cikacaksiniz!AKP gelmeden önce "moderin" partiler basdayken araplar gibi insanlari asarak ölüm cezasi veriliyordu ona bakilirsa.

Kazandibi
17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 21:02

Size bu "anıt"lardan birinin tam yerini de tarif edeyim:

Fenerbahçe Stadı'nın yanından Birinci Köprü'ye sapıp dümdüz gidin.

Hani Altunizade çıkışına gelmeden çok önce sağda FSM Köprüsü'ne doğru bir çıkış var ya, işte tam oraya koymuşlar.

Burç resmini çekse de biraz gülsek...

Misafir 6f9

17 yıl önce - Cmt 04 Arl 2004, 23:30

Herşeyin anıtını yapacağımıza çözmek için radikal kararlar alıp uygulayabilsek çok daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Bu anıta karşı olduğum anlamında değil.

Türkiye ve dünyada kazaları önlemenin çok basit bir yolu var ama bunu hangi hükümet yapabilecek cesarete sahiptir merak ediyorum.

Düşünün bir kez otoyollarda hız sınırı 120-130, normal yollarda en fazla 90. Peki neden bütü arabaların hız kadranları en az 200'ü gösteriyor? Veya neden şehirler arası yolculuk yapan otobüsler kadranlarında en fazla 120 olduğu halde rahatlıkla 220 yapabiliyorlar ??(kadran 120de durmaya devam ediyor. sadece devir yükseliyor)

Üretilen tüm arabaların hız sınırı + 30km sollama payı içinde 150kmden hızlı gidemez şekilde üretilmesi zorunlu olsa dünyada sizce kazalar ne kadar azalırdı?

Bence %50 azalırdı...

Zafer Mos
17 yıl önce - Pzr 05 Arl 2004, 00:01

Ayni "anitlardan" Stuttgart yakinlarinda bir sehir olan Ludwigsburg'da da vardi..
Bu bir proje kapsaminda 1 sene boyunca kalmisti sehirde zannedersem.
Sehirin en islek caddelerinde herkesin görecegi sekilde.. Hatta tipkisinin aynisi kuklalar,
orda burda kanlar vs.

Hatta bu projeden sonra sehir ici kazalarinda yüzde bilmem kac azalma oldugunu yazmisti
yerel gazeteler..

Neden olmasin diyorum..

Kazandibi
17 yıl önce - Pzr 05 Arl 2004, 08:10

Bence çok iğrenç duruyor...

Zaten yeterince göze batan çirkinlik varken, bir de bu "kanlı-cesetli araba hurdası" anıtları görüntüyü iyice mahvetmiş.

Bu ülkede kimse "çocuk psikolojisi" diye birşeyi umursamıyor (bırakın umursamayı, çocukların önünde "bayram" niyetine kanlı canlı hayvan kesip, sıcak kanını alınlarına sürüyorlar, sonra büyüyünce de "niye adam bıçaklayıp katil oldu?" diye merak ediyorlar)

Herşeyden önemlisi insanların dikkatini dağıtıyor.

Ben "aman Allah'ım, feci kaza olmuş!" diye anıta bakarken (uzaktan kaza gibi duruyor) az kalsın kendim kaza yapıyordum...

Ve bu konuda yakınan tek kişi değilim. Kime sorsam "yaa, ben de ona bakarken az kalsın önümdekine çarpacaktım" diyor.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM