Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
EVRİM ERDEM
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 19:35
Bursa'da çekilen dizi ve filmler
(+)
_________________________________________________________________________________
BURSA'DA ÇEKİLMİŞ VE HALEN ÇEKİLEN DİZİ ve FİLMLERİN PAYLAŞIMI:
____________________________________________________________________________________

SIRAT
---------------
SIRAT DİZİSİNİN ÇEKİMLERİ BURSA'DA BAŞLADI:Başrollerini Rutkay Aziz, Tardu Flordun, Caner Kurtaran, İlker Kızmaz, Burak Altay ve Aslı Bayram'ın paylaşacağı SIRAT çok yakında Star TV'de ekranlara gelecek.Kendilerine ait çiftlikte hep beraber yaşayan, dışarıdan imrenilerek bakılan bir aile görünümündeki Sancaktar Ailesi için aslında hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Çekişmeler, intikam duygusunun ezdiği tutkular, ihanet ve aşkın konu alınacağı dizide bu sıra dışı ailenin sürükleyici hikayesini izleyeceğiz.Büyük bir titizlikle çekimlerine başlanan Sırat için Bursa'da özel bir çiftlik hazırlandı. Limon Yapım / Hayri Aslan yapımcılığında, yönetmenliğini Hatice Memiş'in üstlendiği dizi, bu çiftlik dışında Bursa'nın eşsiz mekanlarını da izleyicileriyle buluşturacak.Limon Yapım / Hayri Aslan yapımcılığında, yönetmenliğini Hatice Memiş’in üstlendiği, başrollerini Rutkay Aziz, Tardu Flordun, Caner Kurtaran, İlker Kızmaz, Burak Altay ve Aslı Bayram’ın paylaşacağı “SIRAT”ın oyuncu kadrosuna bir önemli isim daha eklendi.
Yakında Star TV ekranlarında izleyicileriyle buluşacak olan Sırat, oyuncu kadrosuna Perihan Savaş gibi güçlü bir ismi daha dâhil etti. “Çekişmeler, intikam duygusunun ezdiği tutkular, ihanet ve aşk”ın konu alınacağı dizinin çekimlerine ise geçtiğimiz günlerde başlandı.
Rutkay Aziz’in canlandırdığı Galip Sancaktar’ın eşi Nesibe Sancaktar karakteriyle ekranlara gelecek olan Perihan Savaş, çekimler için önümüzdeki hafta Bursa’ya gelecek.Bursa Merkez’in dışında çekimler, Gürsu, Trilye, İznik, Karacabey Harası ve Bursa Hipodromu beldelerinde gerçekleştirilecek. Böylelikle ilin görülmemiş güzelliklerini de ekranlara getirmek amaçlanıyor.

Merkez Gürsu ilçesinde kurulan Sancaktar ailesinin bir arada yaşayacağı çiftlik için yedi kişilik sanat grubunun yanı sıra, dekorlarda otuz kişilik bir ekip beş hafta süreyle çalıştı.Çiftliğin arazisi 3350 metrekare civarı olup, hara 800, ev yaklaşık 400, hara bünyesindeki müştemilat ise 200 metrekaredir.

Evin içinde de gerekli değişiklikler yapılırken, çiftlik arazisine de padok, atlar için sundurma, baraka, kameriye, çardak eklenmiştir. Ayrıca var olan yüzme havuzu da gölete çevrilmiştir.umutberk
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 20:53

Bursa'da çekilen benim bildiğim diziler;
* Kınalı Kar
* Mühürlü Güller
* Melekler Adası
* Yanık KozaEVRİM ERDEM
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 21:26


-Sev Kardeşim :Kanal D 2006
-Kış Masalı :atv 2009 2010-Keskin Bıçak :Fox 2010KORAY3434
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 21:29

Star TV dizilerini İstanbul dışına çekti.
Behzat Ç. = Ankara
Sırat = Bursa
İzmir Çetesi = İzmir
Diğer şehirlerimizin de tanınması açısından önemli


mehmet ÇİMEN

9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 21:43

Trilyede çekilen dizi ve filmlerden hatırıma gelenler..
Şapkadan Babam çıktı..
Kınalı Kar..
Melekler Adası..
Sev Kardeşim..
Cahide. (cahide sonku'nun Hayatı)
Cumhuriyet Filminin Kurtuluş bölümü.
Kezban yenge.
Gurbet Kuşları..EVRİM ERDEM
9 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 22:04
YIL 2002...


Kınalı Kar'ın Bursa ve Bursa'nın merkez Cumalıkızık köyü tanıtımı açısından çok önemli katkısı olmuştu.Bu bakımdan yeri ayrıdır.2002-2004 yılları arasında kanal D 'de gösterildi , 100 bölüme yakın bir bölüm sayısı ve gayet yüksek bir izleme oranı oldu.Ayrıca arap kanallarında da gösterilen ilk Türk dizilerinden:


 


tolga yılmaz
9 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 00:43

1992-1999 yılları arasında flash tvde yayınlanan gerçek kesit ,gerçek bir efsanedir

EVRİM ERDEM
9 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 12:49
Türksat'ta 3d Devrimi Bursa'dan Başladı


Türksat'ta 3d Devrimi Bursa'dan Başladı

Türksat 3a Uydusundan Test Yayınına Başlayan Teledünya 3d Kanalında, Bursa'da Çekilen İlk Yerli 3d Filmler Yer Almaya Başladı


Bursalı prodüktörler Şener Nikbay ve Orçun Akaylar'ın bir yıllık araştırma çalışmaları neticesinde geliştirdikleri 3D çekim teknikleri ile çekilen filmler dönüşümlü olarak yayınlanırken, ikili tamamen Bursa'nın kaynakları ile yapımı gerçekleşen filmler için Türkiye'de ilk olma özelliği taşıdıklarını belirtti. Daha önce yapılan 3D çalışmalar için yurt dışından hizmet alındığını vurgulayan Şener Nikbay, çekim maliyetlerinin çok yüksek olduğunu, bu katma değerin ülkemizde de sağlanabileceğini vurguladı. "3D sinema için bir devrim ve bu günlerde bu devrime tanıklık ediyoruz. Teknolojik olarak hazırlıklarımızı yapmaya çalışıyoruz." diyen Nikbay, şunları kaydetti: "Bursa'nın bu alanda sesini Türksat Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Öz ile yaptığımız görüşmede duyurduk. Farklı projeler ile Türkiye'de ilk olarak gerçekleştirdiğimiz bu tekniğin yayılması için çaba göstereceğiz."

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kültür AŞ'nin gerçekleştirdiği Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi için de 3D Deney alanı üretimi yaptıklarını belirten Nikbay, bu projenin de Bilim ve Teknoloji Merkezleri arasında ilk ve tek "Konsept Proje" olduğunu vurguladı. Gençlerin, teknolojiyi sadece tüketim olarak değil, teknolojinin gelişmesinde rol oynayabilecekleri bir alan olarak görmeleri gerektiğini savunan Nikbay, bu alanda yurtdışı ile mücadele edebilecek bilgi birikimleri ve imkânları olduğunu belirtti.


EVRİM ERDEM
9 yıl önce - Pzr 13 Şub 2011, 22:44

SIRAT FRAGMAN - 1:

http://www.startv.com.tr/Sirat/sirat-115.htmlSIRAT FRAGMAN - 2:

http://www.youtube.com/user/StarTvFragman#p/a/u/2 ...QKyyOkDHssSIRAT DİZİ MÜZİĞİ:

http://www.startv.com.tr/sirat/siratplayer.html

EVRİM ERDEM
9 yıl önce - Sal 15 Şub 2011, 15:17
SIRAT'IN OYUNCULARI


SIRAT - OYUNCULAR :
       
         
   sayfa 1
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet