Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İlginç Bilgiler - Bilmediklerimiz (Genel Kültür)
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Mert Akgün
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 04:22
İlginç Bilgiler - Bilmediklerimiz (Genel Kültür)

bir internet sitesinde dolaşırken gözüme çarpan enteresan ve ilginç bilgilerle karşılaştım. okurkende wow dedim sonra aklıma wowturkeyde konu başlığı açmak geldi.
başlığa ''wow dedirtecek bilgiler'' koymak geldi ama ''başlık anlamsız (-)'' istemedim.
beğenize sunuyorum.

Viyana’nın Türk Korkusu
Viyana’da 1534 yılında Osmanlı Akıncılar’ın gözetlenmesi için St. Stephen’s Katedrali’ne çan çalarak haber vermesi için bir memuriyet tahsis edilir. Bu memuriyet 1956 yılında artık Osmanlı tehlikesi kalmadığı düşünülerek kaldırılmıştır. Memuriyetin ömrü yani Viyana’nın Türk Korkusu tam 422 yıl sürmüştür.

Dünyanın Piri Reis Şaşkınlığı
Piri Reis çizdiği dünya haritası ile başta Ruslar olmak üzere tüm dünyayı şaşkına uğrattı. Harita çizimlerine hiçbir uzman bilimsel açıklama getiremiyor. Rus uzmanlar 500 yıl önce Osmanlı amirali Piri Reis’in çizidiği dünya haritasının uydudan çekilen dünya fotoğrafları kadar eksiksiz ve mükemmel olduğu söylediler.

Rus Komsomolskaya Pravda gazetesi Şili kıyıları, Ant Dağları ile Afrika’nın Piri Reis’in haritayı çizdiği döneme kadar eşi görülmemiş bir biçimde ayrıntılı olarak çizildiğini belirterek; "Türk amiralin haritasında, keşfinden 300 yıl önce Antarktika ile ancak 1958′de bulunan takımadalar da var.” diyerek açıklama yaptılar.

11 Eylül saldırısı

11 Eylül 2001′de Amerika’da Dünya Ticaret Merkezi ikiz kulelerine gerçekleştirilen intihar saldırısında kullanılan uçağın kodu Q33 NY‘dir. Resimdeki karakterler uçağın kod adının Wingdings fontu ile yazılmış halidir. Wingdings fontu ile ortaya çıkan simgeler sırası ile uçak, ikiz kuleler, ölüm, israil. Enteresan değil mi?

En çok kaç kere katlayabilirsiniz?
Herhangi bir kağıt parçasını ne kadar büyük olursa olsun 7 defadan fazla ikiye katlayamazsınız. İsteyen deneyebilir

Marlboro'nun dönüşü
Marlboro ilk kurulduğu yıllarda işleri kötüye gider. Philip Morris bir sürü boş Marlboro pakedini ezdirerek paketlere kullanılmış süsü verir. Bu paketler gece olunca uçak ile Amerika’nın üzerine atılmış. Bunun amacı insanları Marlboro’nun tüketildiğini göstermek bir şekilde satışa yönlendirmektir. İnsanlar sabah uyandıklarında her yanda bol Marlboro paketleri görürler ve bu kadar çok tüketildiğine göre iyi olduğunu düşünerek Marlboro’ya yönelirler. Marlboro şirketi o ay 5 katı satış arttırır.

sizlerden de böyle bilgiler bekliyorum.

En son Mert Akgün tarafından Sal 08 Şub 2011, 04:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

erdoğan06tr
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 06:38

11 Eylül 2001′de Amerika’da Dünya Ticaret Merkezi ikiz kulelerine gerçekleştirilen intihar saldırısında kullanılan uçağın kodu Q33 NY‘dir. Resimdeki karakterler uçağın kod adının Wingdings fontu ile yazılmış halidir. Wingdings fontu ile ortaya çıkan simgeler sırası ile uçak, ikiz kuleler, ölüm, israil. Enteresan değil mi?

Ben bu bilgiye özel başlık açmıştım ve kilitlendi. Bence siz de dikkar edin. Gerekçe ise Q33NY adlı uçuş kodunun gerçekte var olmayışı.

ksrul
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 09:29

1.Bir hamam böceği kafası koptuktan sonra açlıktan ölmeden 9 gün yasayabilir.Hamamböcekleri yaklaşık olarak 250 milyon yıldır yaşadıkları halde hiçbir değişime uğramamışlardır.

2. Park'larda görülen atlı heykellerin ön iki ayağı havada ise, heykeldeki kişi, savaşda ölmüştür. Eğer bir ayağı havada ise o kişi savaşta sadece yaralanmış demektir. Eğer dört ayakta yerdeyse, üstündeki kişi normal nedenlerle ölmüştür.

3.Zürafanın ses telleri yoktur.

4.Versailles Sarayı

Paris'te bulunan ve dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alan Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaleti bulunmadığını biliyor musunuz?

5.Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

Yağmur_06
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 10:09

Alıntı:
2. Park'larda görülen atlı heykellerin ön iki ayağı havada ise, heykeldeki kişi, savaşda ölmüştür. Eğer bir ayağı havada ise o kişi savaşta sadece yaralanmış demektir. Eğer dört ayakta yerdeyse, üstündeki kişi normal nedenlerle ölmüştür.

Yüce Türk Atatürk,

ksrul kardeş At üstündeki heykeller hakkındaki bilgi doğru olmayabilir!

ksrul
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 10:42

Alıntı:
ksrul kardeş At üstündeki heykeller hakkındaki bilgi doğru olmayabilir!

olabilir. internette birçok yerde yazdığı için ekledim. internetin yalancısıyım (aslına bakılırsa Samsun'daki heykel hariç diğer resimler tanımlamaya uyuyor )

Hüseyin Fehimoğlu
7 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 18:04

Alıntı:
5.Hapşırdığınız zaman, kalbiniz de dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur.

Bu yüzden de hapşurduktan sonra Müslümanlar olarak Elhamdülillah deriz.

Hapşırınca bir nevi kısa bir ölüm yaşarız. Dirililince de Allah'a hamd ederiz .

Mert Akgün
7 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 03:17

Muhammed Ali Clay ve İslam
Vietnam Savaşı’nın en kanlı dönemi olan 1967’de dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali Clay askere çağrılır. Muayeneden geçen Muhammed Ali yemin etmeyi ve Vietnam’a gitmeyi ret eder. “İvedi” kaydıyla zorla gönderilmek istense de O Muhammed Ali, “Vietnamlılarla bir alıp veremediğim yok, hem onlar beni sizler gibi zenci diye hiç aşağılamadılar, bana hiçbir kötülük yapmadılar” der

Amerikan Boks Federasyonu dünya boks şampiyonu unvanını geri alır ve lisansına el koyar. Hükümet Muhammed Ali’yi vatan haini ilan eder ve hiçbir eyalette maça çıkmasına izin verilmez. Basit bir trafik suçu işlediği gerekçesi ile mahkemeye çıkarılıp, beş yıl hapis cezasına çaptırılır.

Cezası affedilmesine rağmen üç buçuk yıl çok sevdiği ringlere kavuşamaz. Üniversite üniversite dolaşarak boks hakkında bilgi vermek yerine mürşidi Malcolm X’ten öğrendiği İslam’ı geniş kitlelere anlatır. Bir gazetecinin gücünüzü nerden alıyorsunuz sorusuna “Ben bir din savaşçısıyım, gücümü Kuran’ı Kerim’den alıyorum” der.

Bu resim Yavuz Sultan Selim’e değil Şah İsmail’e ait

Yavuz Sultan Selim’in Tebriz’i istilası sırasında Şah İsmail’e ait tüm eşyaları İstanbul’a taşıdığı bilinmektedir. Bu eşyalar arasında Şah İsmail’e ait küpeli resim de vardır. Yüzlerce yıl saray deposunda kalan resim daha sonra Yavuz Sultan Selim’e ait olduğu iddia ed...ilerek ortaya çıkartılmıştır.

Bugün dünyanın en pahalı arazisi sayılan New York'un ünlü Manhattan adasını 1624 yılında Peter Munite adlı bir tüccar tarafından kızılderililerden 24 dolar değerindeki incik boncuk karşılığında satın alındığını, toplam 58 km2 olan Manhattan'a ilk olarak Hollandalı göçmenlerin yerleştiğini ve bölgeye New Amsterdam adı v...erdiğini, bölgeye 1664 yılında yerleşen İngilizlerin ise New York adını verdiğini biliyormuydunuz?

Günümüzde evlenenlerin %50'si boşanıyor.Sizce tv dizilierinin ülkemizdeki boşanmalara etkisi nedir?

mkurtar

7 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 03:46

Japonca'da 321 Tane Harf Vardır Ve Üç Tane Alfabesi Vardır.

Dünya'nın Lakabı Su Gezegenidir.

İlk kurulduğunda Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin rengi Kırmızı-Beyaz Fenerbahçe'nin ise Sarı-Beyaz'dı

Güney Kore başkenti Seul, Kore dilinde "başkent" anlamına gelmektedir.

Süleyman SEVİÇKAN

7 yıl önce - Pzr 13 Şub 2011, 01:48

YILANLAR HAKKINDAKİ İLGİNÇ BİLGİLER:
*Yılanlar sağırdırlar kesinlikle duymazlar
*yılanlar yönlerini ve avlarının kokusunu ve yerlerini, uaklıklarını çatal dilleri sayesinde alırlar, dilerini her içeri çekişlerinde üst çenelerindeki jakopson denen organa iletirler...
*yılanların gözkapakları yoktur ve gözleri hep açıktır
*yılan avını yutarken burnundan nefes alamadığı için alt çenesinin altında başka bir nefes borusu daha vardır ordan nefes alır verirler
*yılanların sağ akciğerinden kat kat daha uzundur,*yılanlar yılda iki üç defa deri değiştirirler
*bazı yılanların burunlarının altında iki delik daha vardır bunlar hem yerdeki titreşimleri algılarlar hemde yılanların termal ısı algılayıcılarıdır yani çevresinin sıcak lığını ve avının vücut ısısını algılarlar
*dünyanın en zehirli yılanı avusturalyada yaşayan ınland taipan yılanıdır ,bu yılanın bir ısırışındaki zehir 50 insanı öldürmeye yeter ..

Onur.
7 yıl önce - Pzr 13 Şub 2011, 15:13

Alıntı:
En çok kaç kere katlayabilirsiniz?
Herhangi bir kağıt parçasını ne kadar büyük olursa olsun 7 defadan fazla ikiye katlayamazsınız. İsteyen deneyebilir

Hepsi tamam ama buna inanmamıştım. Denedim, doğru çıktı.

A4, 35*50'nin bir küçüğü resim defteri kağıdı ve not kağıdı üzerinde denedim. A4 en fazla 7 oldu. Not kağıdı 6'da kaldı. Resim defterinden kopardığım kağıt ise kalınlık sebebiyle 6'dan ileriye gitmedi. Biraz ince olsaydı 7 olurdu.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET