Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Gökhan S

9 yıl önce - Cmt 26 Şub 2011, 23:39

çok güzel eleştirmek için erken daha 10 - 15 bölüm yayınlansın bakalım birde ozaman eksiklerini söleriz ilk bölüm güzeldi hadi hayırlısı

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pzr 27 Şub 2011, 00:53

Dizide çekim hataları var. Benim fark ettiğim şu;

Selami (Nam-ı Diyar MURO) BALÇOVA'da çatıdan atlamak isterken vazgeçip aşağıya indiğinde polise, psikologa falan sarılıyor. O arada cüzdanları yürütüyor.

Sonra taaa Balçova'dan kalkıp Bayraklı'ya geliyor. Tantanlar denilen Bayraklı'da eski evlerin olduğu yerde şu anda sokakta bile insan bulmak zorken, Selami bağıra bağıra birilerine selam veriyor.

Balçova'da çaldığı cüzdanları Bayraklı'da açması bana çok ilginç geldi

Dizinin senaryosunu yazanlar çok hızlı geçmişler. Başka diziler ufacık bir olayın üzerinde oyuncuları birbiriyle konuştururken; İZMİR ÇETESİ'nde herşey çok hızlı gelişiyor.

Ayrıca sahne aralarında geçişlerde çok hata yapıyorlar. 1. Bölümün başında Yeşildere Atatürk Rölyefi'ni göstermişti fakat sonra Karakola giderkende aynı geçişi kullanmışlar.

Neyse bakalım... Dizi gayet güzel. Neyin ne olduğu ilk 5 bölümden sonra belli olacaktır.

alizeybek
9 yıl önce - Pzr 27 Şub 2011, 22:30

arkadaşım bir İzmir'li olduğun için doğal olarak hatalarını arıyosun bu her dizide böyle yani bütün çekimler aynı semtte çekilmiyor o şehrin film senaryosuna göre en iyi sokakları tespit edilip buralarda çekim yapıyorlar . Boşver hataları dizi güzelse sorun yok.

KORAY3434
9 yıl önce - Pzr 27 Şub 2011, 22:44

Ben diziyi beğendim. İzmiri bildiği için bazı arkadaşlar hataları da çabuk bulmuş. Ama İstanbul dizilerinin hepsinde bu hataların çoğu var. Mesela Arka Sokaklar dizisinde devriye ekibi Beşiktaş'ta gezerken Kartal'daki bir yerde olay olduğu ihbarı geliyor ve telefonda 10 dakika sonra ordayız diyorlar. Beşiktaş'tan Kartal nerden baksanız gün içinde 1-1,5 saat yol alır.
Başka dizilerde de bu mevcut. Arabada sahil yolunda giderken şoförü koltuğunun arkasında oturan kişinin yanındaki camdan da deniz görünüyor. Onun yanında oturan kişinin yanındaki camdan da.. Yani çekimler kesit kesit yapıldığı için malesef yapımcılar ve yönetmenler bunları pek dikkate almıyor. Dizilerin, filmlerin İstanbul dışına çıkartılması güzel olur. Çünkü inanın buradaki dizi çekimlerinden artık yorulduk. Yanlış hatırlamıyorsam Beylerbeyi ve Kuzguncuk halkı 7/24 mahallerinde ve sokaklarında yapılan dizi çekimleri nedeniyle geceleri bile uyuyamadıkları gerekçesiyle mahkemeye dava açmışlardı.
Ama ben öyle tahmin ediyorum ki bu diziyi de 2-3 bölüm sonra İstanbul'a bağlarlar. Adanalı ismini verdikleri dizide bile 1 kez olsun Adanada çekim yapmadılar. Daha ne demeli ki..

Fuuu
9 yıl önce - Pts 28 Şub 2011, 00:18

bosverin ufak hatalari, zamanla türkiyenin film kalitesi gittikce dahada rayina oturmaya basliyor,
birkac sene evel brazilya dizilerine para veren türkiye simdi filimlerini ve dizilerini baska ülkelere bile satiyor

Açıkgöz

9 yıl önce - Pzr 13 Mar 2011, 22:43

Normalde takip edeceğimi hiç sanmazdım ama 3 bölümdür kaçırmadan izliyorum. Cumartesi akşamları Akasya Durağı yerine İzmir Çetesini tercih ediyorum, en azından bildiğim yerler karşıma çıkıyor. Ayrıca Kadir İnanır'ın dizideki evi Buca'da Barış Manço Kültür Sokağında.

hunlu
9 yıl önce - Pzr 13 Mar 2011, 23:50

Güzel İzmirimizin "çete" sözcüğüyle anılması üzüntü verici.
Ne tesadüftür ki yapımcı şirketin sahibi, ucube gökdelenler yapmaktadır.

balboa
9 yıl önce - Pzr 13 Mar 2011, 23:53

Yapımcı şirkete bu diziyi ve yaptıkları güzel gökdelenler için bir İzmirli olarak sonsuz teşekkür ederim, iyiki varsınız

H.Bayraklı
9 yıl önce - Prş 14 Nis 2011, 22:26

Alıntı:

İzmir'de çekimleri yapılan ''İzmir Çetesi'' adlı TV dizisinin bazı oyuncu ve teknik elemanları çalışma saatlerinin fazlalığını protesto etti.

''İzmir Çetesi'' dizisinin oyuncuları Mustafa Üstündağ, İsmail Oral, ses teknisyenleri Görkem Barçın ve Özkan Coşkun ile kuaför Özgün Doğan Yalçın, Gündoğdu Meydanı'nda ''Jetonla çalışmıyoruz, biz de insanız'', ''Bu iş yerinde grev var'', ''Yerli diziler yersiz uzun'', ''Sendika istiyoruz'' yazılı dövizleri açtı.

Sinemaseverlerin, daha önce canlandırdığı ''Muro'' karakteri ile tanıdığı oyuncu Mustafa Üstündağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, TV kanalı ve yapımcı firmayla sorunları olmadığını, Türkiye'de çekilen tüm dizilerin ekiplerinin aynı sorunu yaşadığını anlattı.

Üstündağ, çalışma saatlerinin insani koşullara göre düzenlenmesini, devletin kendilerine sahip çıkmasını istediklerini ifade ederek şöyle konuştu: ''Dün gece başlayan çekimler saat 07.30'da bitti. Saat 14.30'da yeniden sete döneceğiz. Ve sabaha kadar çalışacağız. Çünkü bölümün cumartesi gününe kadar yetişmesi gerekiyor. Burada herkes yoğun çalışmak zorunda kalıyor. Dünyanın hiçbir yerinde 20 saatlik mesai yoktur. Sendika hakkımız yok. Odamız, meslek birliğimiz, iş güvenliğimiz yok. Ayağım burkulsa ve çekimlere katılamasam, üzerimde 250-300 bin dolarlık sözleşme var. Böyle bir sorumluluğum var.

Modern köleyiz biz. İşten çıkınca eve gittiğimde uyumak değil, bir çay demleyip eşimle içmek itiyorum. Çalışma şartlarımızın güvence altına alınmasını istiyoruz.''

Ses teknisyeni Görkem Barçın da çalışma saatlerinin fazlalığından şikayetçi olduklarını belirterek, ''İnsani bir şekilde çalışmıyoruz. Dizilerin 60 dakikaya düşmesini istiyoruz'' dedi.
Ses kayıt ekibinden Özkan Coşkun ise dizinin yayınlandığı kanal ve yapımcı ile bir sorunları olmadığını, devletin kendilerine sahip çıkıp haklarını korumasını istediğini bildirdi. Yağışa rağmen meydanda 2 saatten fazla kalan dizi çalışanları basın açıklamasının ardından dağıldı.

Kaynak: http://www.Reklam_link.com/haber/-Cete-oyunculari ...sto/790969

BurakÇınar
9 yıl önce - Cum 15 Nis 2011, 12:02

oyuncular en azından bu çalışma temposuna değecek bir ücret alabiliyorlar fakat set çalışanları gerçekten telef oluyor..mustafa üstündağ sabah yediye kadar çalışıyoruz diyorsa orda sabaha kadar üstlerine çubukla mikrofon tutan elemanın halini düşünmek lazım..

sayfa 3
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet