Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Malatya - DoubleTree by Hilton Otel
123 ... 112113114   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Gürkan A

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 01:18
Malatya - DoubleTree by Hilton Otel

Arkadaşlar aslında Girişim Grubunun City Life ve Residences adında ki kompleksi ile ilgili bir başlık var olmasına karşın yapılacak olan otel ile ilgili ayrı bir başlık olması gerektiğini düşündüm çünkü Malatya'da ki diğer iki 5 yıldızlı otelimiz ile ilgili haberler ve sohbeti içeren fotolarının da yayınlandığı birer başlıkları mevcut o sebeple yapılacak olan Hilton otelinin de ayrıca bir başlığı hakettiğini düşünüyorum.Bu başlıkta Hilton otelinin yapılışını an be an fotoğraflayıp takip etme şansımız olur diye düşünüyorum.Tabiki bu konuda Malatya'da ikamet eden arkadaşlarımıza daha büyük iş düşüyor , onların yardımlarını bekliyoruz.

(+)

(+)

Fotolar için Semih44 kardeşime teşekkür ederim...

semih_44
3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 13:07

arkadaşlar benim aklıma takılan bir konu var bu otelin vinç yüksekliği bana baya kısa geliyor. evimden bakınca vincin ve belediye sarayının neredeyse aynı yükseklikte olduğunu görüyorum bu durumda otel nasıl 21 katlı olacak anlayamadım. tabi daha sonra bu vinç yükseltilirmi bilemem.

Hüseyin_44

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 13:12

bence 1 vinçle sınırlı kalmaz çünkü hotel alanı büyük birkaçtane daha yüksek vinç kurarlar diye düşünüyorum

Gürkan A

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 14:43

Belki ilk on katı bu vinç ile yapıp daha sonra ya yükseltecekler yada yeni bir vinç getirecekler.Ama otelin 21 kat olacağından süphemiz olmaması lazım çünkü tüm kamuoyuna açıklama yapıldı 21 kat olucak diye

Hüseyin_44

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 17:38

demeye kalmadı 2. vinç'i kurmaya başladılar

ÖZDENN

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 20:34

Malatyamıza yakısan bi proje şimdiden projenin bitmesini sabırsızlıkla bekliyoruz ......vinc konusuna gelince kat yükseldikce vinc.ler kendini tabanlarına beton katmanlar koyarak yükseliyorlar onun için vincin kısa olması yüksekligin az olacagı anlamına gelmez....

Alper Tekkuş

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 22:44

Malatya şehrimize hayırlı uğurlu olsun keşke 44 kat olarak planlansaydı çok müthiş olurdu ama olsun inşallah kısa sürede bitirilir....

Gürkan A

3 yıl önce - Cmt 05 Şub 2011, 22:44

Alıntı:
demeye kalmadı 2. vinç'i kurmaya başladılar

Çok iyi...
Alıntı:
vinc konusuna gelince kat yükseldikce vinc.ler kendini tabanlarına beton katmanlar koyarak yükseliyorlar onun için vincin kısa olması yüksekligin az olacagı anlamına gelmez....

Evet zaten mantıklı düşünürsek şimdiden çok yüksek vinç kurmanın ve malzemeleri gereksiz yere çok yüksekten bırakmanın anlamı yok.
Alıntı:
Malatya şehrimize hayırlı uğurlu olsun keşke 44 kat olarak planlansaydı çok müthiş olurdu ama olsun inşallah kısa sürede bitirilir....

Alper bey aslında bizimde gönlümüzde yatan 44 katlı olmasıydı ve zaten ilk projede ona yakın bir yükseklikte idi yanılmıyorsam 110-120 metre olacaktı bina ama belediye ne mantıkla sakıncalı buldu ise izin vermedi maalesef.Yoksa tam bir gökdelen olabilirdi şehrimizde ama buda idare eder nitelikte 72 metre şimdilik yeterli Zaten biliyorsunuz uluslararası kriterlere göre 13 kat ve üzeri gökdelen sayılıyor Eh buda kriterlere göre bayaa bi gökdelen olmuş oluyor

ahmet yavdaroğlu
3 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 12:49

insaatta son durum nedir arkadaslar? fotograf paylasmamiz mumkun mu?

+Muhammed
3 yıl önce - Sal 08 Şub 2011, 14:36

İnşaattan fotoğraf paylaşmaya çok gerek yok.

Temele seviye betonu atıldı oturması bekleniyor gibi geliyor bana. Kolonlar halinde yükselme başlamadı. Ama temel çok geniş bir alana sahip. 21 katı sadece bir kule gibi düşünmeyelim... altta genişçe bir mekan olacak. MATİM'in şekli gibi veya TÖTM gibi düşüne biliriz, DEFTERDARLIK gibi değil yani.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET