Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Susurluk Nehri
123   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
kemalsoylemez

13 yıl önce - Prş 02 Arl 2004, 14:57
Balıkesir - Susurluk Nehri

(+)

Müberra Yenidünya
12 yıl önce - Pts 05 Eyl 2005, 12:55
SUSURLUK NEHRİ

(+)

(+)

olgmtl
11 yıl önce - Çrş 16 Ağu 2006, 01:49

küçükken yıkanırdık .amcamın halamın babaannemin ikamet ettiği köyün hemen dibinden akardı güldür gülür ve tertemiz.şimdi malum

berkant aslaner
11 yıl önce - Prş 17 Ağu 2006, 12:31

Henüz fotoğrafları yükleyemedim ama yazmakta da acele ediyorum 1989-92 yıllarında susurluk-yahyaköy civarında benim tabirimle derede balık tutarken susardık ve akıntı yerlerinden su içerdik,mayıs haziran aylarında bu bölgede olan ama kullanılmayan su bentini aşamayan balıklar yüzünden karşı tarafa geçilmezdi o yörenin insanları sadece çuvalla balık tutardı yazın tatile gittiğimizde kocaman kocaman yayın balıkları (KARABALIK)nı tutardık o tarihlere ait resimleri de en kısa zamanda yükleyeceğim

leventkahraman

11 yıl önce - Pts 22 Oca 2007, 17:39

Susurluk nehri geçtiği ilçelerde farklı isimler almaktadır. Susurluk çayı Simav gölünden doğar ve Simav ilçesinde Simav çayı olarak adlandırılır. Yan kollar birleşerek büyür ve Susurluk ilçesinde Susurluk nehri ismini alır. Nehir Bursa'nın Mustafakemelpaşa ilçesinden geçerek, Karacabey boğazı denen yerden Marmara Denizine dökülür. Denize dökülmeden önce nehir, Nilüfer çayı ve Ulubat gölünden çıkan çay ile birleşir. Bu birleşmeden sonra nehrin denize dökülen yere kadar ki kısmı Kocaçay veya Karadere olarak adlandırılır. Bu çaylar ile birleşmeden önceki kısmına ise (Karacabey ilçesindeki kısmına) Hanife çayı denmektedir.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler