Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
mimar m. karakoç

3 yıl önce - Cum 27 Arl 2013, 22:29

Bir kaç aydır bu bölgede çalışıyorum. Çöpler dökülür dökülmez üzerine kil toprak serilerek dozerlerle sıkıştırılmakta, baca ve borularla drenaj sistemi kuruluyor. Pek koku hissetmiyorum. Bu bölgeye yakın olan arıtma tesisleri çalıştığında koku geldiği belli oluyor. Hamitler Toki civarında koku hissedilmiyor.

mystere35
3 yıl önce - Prş 16 Ekm 2014, 17:14

500mt.yakındayken 300mt.yakına kadar geldiler,bakalım evlerin üstüne ne zaman çöp dökmeye başlayacaklar?Milletin memnuniyetide linkten belli;
http://www.reklam_link/p/bursa-b%C3%BCy%C3%BCk%C5% ...-verilmesi
Resimlerdede son durum mevcut...

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Pts 10 Ağu 2015, 13:18

BÜYÜKŞEHİR’DEN KOKU ALANINA 1 MİLYON TL’LİK MÜDAHALE
Alıntı:
- BURSA’DAKİ ÇÖP SIZINTI VE KANALİZASYON ALANLARINDAKİ KÖTÜ KOKUNUN GİDERİLMESİ İÇİN HİÇBİR MASRAFTAN KAÇINMAYAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKLAŞIK 1 MİLYON TL HARCAYARAK HAMİTLER ÇÖP SIZINTI ALANINDAN ÇIKAN KÖTÜ KOKUYU DA ORTADAN KALDIRDI.

Bursa’daki çöp sızıntı ve kanalizasyon alanlarındaki kötü kokunun giderilmesi için hiçbir masraftan kaçınmayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 1 milyon TL harcayarak Hamitler Çöp Sızıntı alanından çıkan kötü kokuyu da ortadan kaldırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın çevresiyle birlikte sağlıklı ve yaşanabilir bir kent olması yolundaki çalışmaları hızla sürdürdüklerini ifade etti. En önem verdikleri konulardan birinin de çevre temizliği olduğunu, geçmiş kuşaklardan kendilerine emanet kalan temiz toprak, hava ve suyun gelecek kuşaklara miras bırakılması yönünde yoğun çaba gösterdiklerini belirten Başkan Altepe, “Bu kapsamda sadece derelerin rehabilitasyonu ve Gemlik Körfezi’nin temizliği konusunda 1 yıl içinde harcayacağımız para 400 milyon TL’yi bulacak” dedi.

Başkan Altepe, Bursa’nın her türlü çevre kirliliğinden kurtarılması yönünde problemli noktalara birer birer müdahale ettiklerini belirtti. Bunlardan birinin de Hamitler bölgesinde yer alan çöp depolama alanı olduğunu kaydeden Başkan Altepe, yıllardır yaydığı kötü kokularla Bursalılara zor anlar yaşatan çöp sızıntı suyunun koku giderici ünite imal edilerek rehalibite edildiğini söyledi. Kentteki çevre yatırımları kapsamında Hamitler Çöp Depolama Alanı’nın da zararsız hale getirildiğini, Büyükşehir Belediyesi olarak en esaslı yatırımı bu bölgeye yaptıklarını kaydeden Başkan Altepe, “Alanın çevresini tamamen yeşillendirerek, 700 ağaç diktik. Arıtma tesisine gelen çöp kanalının üzeri açıktı, kapattık. Açık kanaldan kokular çevreye yayılıyordu, kokuyu yapan hidrojen sülfür koku giderici ünite imal ederek kokuyu yok ettik. Yapılan düzenlemelerle birlikte koku oranı 10’da 1’e düşürüldü. Yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla, hem çevre güzelleşti hem de vatandaşların ettiği şikayetler ortadan kaldırıldı” diye konuştu.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-koku-alani ...ber/20225/

Kötü kokunun giderilmesi bölge için güzel olmuş.

jeopol
2 yıl önce - Pts 10 Ağu 2015, 21:19

Koku gittiyse iyi olmus. Cevre yolundan giderken bile o koku hissediliyordu. Orada yasayanlar kim bilir kac kat kokuya maruz kaliyorlardi.

Misafir 797

2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 16:19

2 gündür çok yoğun bir şekilde koku mevcut. Zaten koku son 1 yıldır aralıklarla hissedilmekteydi. Son hafta hava sıcaklıkları ile daha da tavan yapmıştır. Cam açılamayacak dereceye gelmiştir.

Misafir 039

1 yıl önce - Prş 23 Hzr 2016, 14:12

Hakaret etmicem bizi o pisligin icinde yasatiyorlar sadece Allaha havale ettim onlari yataklarinda rahat uyuyamasinlar insallah.

Toprak44
1 yıl önce - Cum 24 Hzr 2016, 01:46

Hamitler çöp alanı kurulduğunda orası köydü ve etrafta 1 tane yerleşim yeri yoktu.
Vatandaş ve TOKI olarak gidip oraya yerleşirken ses çıkarmayanların aradan geçen 20 seneden sonra öfff bu koku da çekilmiyor demeleri gerçekten ilginç.
Sizleri kim teşvik etti çöpün yanına ev yapın diye merak ediyorum.

Hamitler çöp sahasının süresi 2023 te sona eriyormuş. 6-7 sene daha sabredin.

Misafir d06

1 yıl önce - Sal 28 Hzr 2016, 00:27

Hamitler yunuseli bölgesine yeni taşındım daha 2-3 gündür oturuyorum. Ama buralarda çöp alanı olduğunu bilmiyordum. Haritadan baktığımda baya uzak gözüksede hava sıcaklığı ve rüzgarında etkisiyle leş gibi bir koku eve doluyor. Bu sıcakta kapı cam kapatıyorum. Ev aldık ama bu gidişle evi falan satarım oturulmaz burda. İnsanlar bu kokuya nasıl dayanmış anlayamıyorum. Böyle bir belediye rezaleti olamaz. Koku geliyorsa hertürlü hastalıkda olur kardeşim. Sesimizi duyurmamjz lazım. Bu koku giderilmezse hiç boşuna oy falan istemesinler. Resmen leş gibi ya. Geçen sabah kokudan uyandım nolduğunu anlamadım kapı pencere kapattım. İnsan kokudan uyanırmı ya!!!

Toprak44
1 yıl önce - Cum 01 Tem 2016, 18:12

Geçmişte aktif olarak kullanıldığı zaman Demirtaş çöplüğünde yakılan çöplerin kokusu 5 km ötesinde olduğum halde nefes aldırmazdı. Zaten şehir içinde kaldığı için ve hemen hemen tüm Osmangazi merkezini etkilediği için Hamitler gibi uzak bir bölge seçildi.

Suç sizde değil tabii ki çöp alanının dibine konut yapmayı akıl eden TOKİ zihniyetinde ve kaçak yapılaşmaya dur demeyen belediye yönetimlerinde.

Misafir e25

1 yıl önce - Cum 04 Ksm 2016, 15:59

Çop atma işlemi ne zaman son bulacak? Bölge ne zaman ağaçlandırılacak?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet