Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Sonicercan
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 23:26
Bursa - Hamitler Katı Atık Depolama Alanı

Hamitler Katı Atık Depolama Alanı çevresinde oturan arkadaşlar için eziyet haline gelen çöp kokusu ne zaman sona erecek? Ben İzmit'te bir proje duymuştum. Çöp kokusu yerine çöplükten hoş kokular yayılmasını sağlayan bir proje vardı.. Nolcak bu Hamitler, Yenibağlar, Yenikent ve çevresi?

ozhanesemen

6 yıl önce - Cum 01 Nis 2011, 10:19

2025 den önce çöp kokusu bitmeyecek gibi görünüyor.

abdullah099
6 yıl önce - Cum 01 Nis 2011, 17:07

toplu konutlar yapıldıktan sonramı yapıldı acaba katı atık depolama alanı yoksa öncedende varmıydı?
bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Sonicercan
6 yıl önce - Cum 01 Nis 2011, 20:44

Ben Bursa'ya ilk gittiğim yıllarda 1996 yılında bile vardı. Hatta daha öncesinde varmış. Yenibağlar'ın kuzeyindeki tepelerde eski gömü alanları mevcut Şimdi ki çöplüğün bulunduğu alan en son yapılan yer. ondan önce onun çevresindeki 2 tepede de katı atık depolama işlemi yapılmaktaydı. Oraları doldu ve üstleri kapatıldı.

(+)

abdullah099
6 yıl önce - Cmt 02 Nis 2011, 13:44

1996 dan beri var ise Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ yi hasseten kutlamamız gerekli öyle değil mi!!! Katı atık toplama alanının dibine toplu konut yap sanki başka yer yokmuş gibi.
Sanırım bir de sahipsiz sokak köpekleri bakım evi var oralarda biryerlerde. Az birşey onlarında kokusu gelse gerek konutlara.
İnsanımızın planlama özelliklerinin komik hali diye nitelememiz gerekecek bu örneği.

mimar m. karakoç

6 yıl önce - Cmt 02 Nis 2011, 14:21

Dün akşam Emek, Akpınar, Korupark civarında idim gece saat 00:30 da ayrıldığımda kesif bir kokudan çok rahatsız oldum. Ya gece daha fazla yayılıyor, yağmur da vardı, tam anlayamadım. Orada oturanlar için çok zor olsa gerek. Bir şekilde çözüm bulmak lazım.

Sonicercan
6 yıl önce - Cmt 02 Nis 2011, 20:23

Alıntı:
Sanırım bir de sahipsiz sokak köpekleri bakım evi var oralarda biryerlerde.

Evet doğrudur.

Ayrıca çöplükte yaşayan 100'e yakın köpekte var. Tahminimce köpek bakım evinden kaçan köpekler direk çöplüğe kapak atıyorlar...

abdullah099
6 yıl önce - Pzr 03 Nis 2011, 10:44

Alıntı:
İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A. Ş.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Kontrol edilmemiş

İzaydaş'ın logosu
İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme A.Ş.(kısa adı: İzaydaş), İzmit Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir kuruluştur.

İzaydaş, 1993 yılı başında hazırlanarak resmi gazetede yayımlanan öncelikli bir proje uyarınca 1996 yılı Mayıs ayında İzmit Entegre Çevre Projesi kapsamında kurulmuştur.

Umarım Bursa da ve diğer tüm sanayi bölgelerinin yoğun bulunduğu şehirlerde de bu tür bir tesisler yapılır. Gerçi bunlarda da yanık kokusu söz konusu.
ancak bildiğim kadarı ile 1993 ten bu tarafa ve özellikle de 2001 den bu yana planlanan bir tesis yok korkarım.

[url=] http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0zmit_At%C4%B1k ...A._%C5%9E. [/url]

ozhanesemen

6 yıl önce - Çrş 04 May 2011, 09:52

Belediyenin yayınladığı faaliyet raporuna göre, bir üst kademe depolamaya geçildiği için yeni bir saha araştırmaya gerek duyulmadığı belirtilmiş.

Kaynak

Yenikent Mh ile Yenibağlar Mh. arasındaki vadiyi çöp ile doldurana kadar devam edecekler sanıyorum.

basri tetik
4 yıl önce - Prş 11 Nis 2013, 12:52
hamitler çöplük

hamitler çöplüğünden yayılan koku hergün orda yaşıyanları rahatsız etmeye devam ediyor bu yetmezmiş gibi şimdide tıbbi atık tesisi kurulcakmış bize bunları reva görenlere yazı...lar olsun. bizler yani o bölgede uturanlar olarak tepkimizi belirtmek ve duyurmak için bazı forum platformlarında sesimizi duyurmaya çalışıyoruz sizlerde destek olmak isterseniz üye olabilisiniz www.hamitler.net facebook,ta HAMİTLER ÇÖPLÜĞÜNÜN KOKUSUNDAN NEFRET EDENLER adında bir gurup kurduk sesimizi duyurmak için desteklerinizi bekliyoruz

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet