Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'nın Nüfus Bilgileri
« önceki   12345 ... 959697   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 4
+Muhammed
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 23:19

Alıntı:
Biri uygun görse diğeri hayır dese benim gibi şafta oturuyorsunuz.

Ben devlet kurumlarının bu tür işlerde işleyişini hiç beğenmiyorum. ma MEB'de en düzenli iş bu. Bu bile bir çok kere aksıyor, insanalr istediğini elde edene kadar en az 6 ay uğraşıyor bi kaşırdımı 6 ay daha bekliyor.

Milli Eğitimde hizmet puanı var. Her sene bulunduğunuz kurumun şartlarına göre puan alıyorusunuz. Ben 22 puan alıyorum okulumdan. Bunları biriktirip gitmek istediğiniz yeri tercih ediyorsunuz.Senede 2 dönem olmak üzere. Ancak kadrolu iseniz bunu sağlayabiliyorsunuz.

Mesela ben sözleşmeli öğretmenim 2 sebeple tayin isteyebiliyorum. Eş ve sağlık özürü.

Malatyaya tayin istersem mesela Dilek Kasabasında ki bir okula 100 puandan fazlası gerekiyor. Merkez 230-240 ile ağzını açıyor

Malatyaya gelmek biraz uzun sürer.

Serdar OKAN
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 23:27

Alıntı:
Mesela ben sözleşmeli öğretmenim 2 sebeple tayin isteyebiliyorum. Eş ve sağlık özürü.

İlk görev yerim bir köy sağlık ocağıydı. Ben 657'ye tabiyim ocağa sözleşmeli bir Ebe gelmişti ve sözleşmesi gereği 5 yıl geldiği yerde görev yapma zorunluluğu vardı. Ama Ebenin arkası kuvvetliymiş geldiğinin 6-7. ayında köyden ayrılmayı ve şehir merkezine gitmeyi başardı. Ben 657 olduğum halde 2,5 yıl köyde çalıştım ve köy nüfusu gerilediği için Sağlık Ocağı kapanıp Sağlık Evine çevrildi de bende öyle kurtulabilmiştim. Varsa dayın ne sözleşmeli diyorlar nede bir yere ayrılamaz diyorlar valla istediğin yere tayinini yapıyorlar.

TARIKcan44

7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 23:58

Alıntı:
Branş ne hizmet puanı kaç hocam.

Branş Fenve teknoloji Puan 100 olucak şu sıralar.Van merkezde başlamıştım, 6 ay sonra adıyamanda kadroya geçtim,
Hatırlıyorum da Malatya da bi doğanşehirden bide doğanyoldan birer okul vardı.İkisinide yazdım.Doğanşehiri anlarımda doğanyol gelmedi ona yanarım 89 Kpss puanıyla, Adıyamanın urfa tarafında bir köye geldim, 4yıl boyunca hergün 50km x2= 100 km yol yaptım evden okula.Bu yıl antep yolunda bi belediyeciğe il içi tayininden geldim.Yolum 20 km x2= 40 km ye düştü Ama sıkıldım artık buralardan memleketi istiyoz, Memleket bizi daha istemiyor.Sözleşmeli olmakta kadrolu olmakta çare değil, Çare Serdar hocanın dediği gibi arkası kuvvetli ebe gibi olmak lazım

+Muhammed
7 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 00:45

Hocamm baya yer değiştirmişsiniz. 3 veya 4 yıl gibi bir süre tahminime göre hizmet süreniz. Allah gönlünüze göre versin. İnşaalah en ksıa zamanda yorgunluğunzu dindirecek bir sonuca ulaşırsınız.

Çok yakın bi akrabam Diyanette İmam.

Elazığlı bir Diyanet İşleri Başkan Yardımcısından dolayı Mlatyalıların tayin, yer değiştirme, görevlendirmelerinin çok aksadıpından bahsediyor hep. Malatyada İl Müftüsünden Arguvanın bir köyünde görev yaparken Yeşilyurt'a gelmek için olur almış ama ne oldu ne bitti sonra yerim değiştirilmedi, öğrendik ki Elazığlı din efendisi engellemiş diyor.

TARIKcan44

7 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 01:14

5 yıl bitmek üzere muhammed hocam.Birileri bizi engelliyor diyorsun yani

Erkan Kvk
7 yıl önce - Cum 25 Şub 2011, 02:27

Alıntı:
Hocamm baya yer değiştirmişsiniz. 3 veya 4 yıl gibi bir süre tahminime göre hizmet süreniz. Allah gönlünüze göre versin. İnşaalah en ksıa zamanda yorgunluğunzu dindirecek bir sonuca ulaşırsınız.

Çok yakın bi akrabam Diyanette İmam.

Elazığlı bir Diyanet İşleri Başkan Yardımcısından dolayı Mlatyalıların tayin, yer değiştirme, görevlendirmelerinin çok aksadıpından bahsediyor hep. Malatyada İl Müftüsünden Arguvanın bir köyünde görev yaparken Yeşilyurt'a gelmek için olur almış ama ne oldu ne bitti sonra yerim değiştirilmedi, öğrendik ki Elazığlı din efendisi engellemiş diyor.

İddanız çok ciddi Elazığlı Diyanet yetkilisi özel olarak Malatyalılara zorluk mu çıkarıyor

Ender ASAN
7 yıl önce - Prş 19 May 2011, 00:01

başbakan malatyanın b.şehir olması için nüfusunu 10bin daha artırması lazım dedi. bunun için durmak yok yola devam malatya.. yoksa bu dönem b.şehirlik bize hayal.. 2013'e kadar 10bin aile birer çocuk yapsa bu iş tamam
Alıntı:
Malatya’nın büyükşehir olma beklentisi içinde olduğunu söyleyen Erdoğan, “Burada bir sınır var. O da Nüfusun 750 bin olması. Malatyamızın 10 bin açığı var. 10 bin açığı 2013’e kadar Malatya’nın gidermesi lazım.” dedi.

Erdoğan daha sonra “Ne yapacaksınız? diye sordu bir süre bekledikten sonra “Malatya’nın nüfus artış oranı binde 5. Bunu binde 10’a çıkarırsak olur” diyen Erdoğan, “Bayanların ellerini görüyorum, bazıları 3 bazıları 4 diyor. 3 olursa yeter zaten” dedi.

Erdoğan, vatandaşlara “Yeter değil mi “ diye sorusuna daha sonra “Ses az geliyor” diye çıkıştı sonra “Beyler ona göre iki yıl içinde 10 bin eksiği tamamlamalısınız Bunu tamamladığınızda mesele bitmiştir.” dedi.

Malatya'nın mülki sınırları, büyükşehir sınırı olacak

Tüm mülki sınırı, yani en ücra köşesine kadar hepsi aynen İstanbul, Kocaeli gibi büyükşehir belediye sınırı olacak. Yani, şu andaki sınır olmayacak, tamamen genişleyecek. Yasal düzenlemeyi böyle yapıyoruz. Zamanlama üzerinde çalışacağız, mümkün olduğunca zamanlamayı daha dikkatli kullanacağız ve Malatya'nın bu 10 bin eksiğini gidermesini istiyoruz. Bu ülkede Malatya gibi bir şehrimiz hem çekim merkezi olsun hem de şu anda marka şehir olma yolunda yürüyor. Bunu bir büyükşehir olarak yürütelim. Şu anda onbir şehir içine girmeyen, yakın iki şehrimiz var. Birisi Malatya, Birisi de Mardin. Bu iki şehrimiz şu andaki bu nüfus artış hızını biraz artırırsa bunu yapabilir -ki Malatya bir zamanlar bin de 14 nüfus artış hızını yakalamış- daha sonra 8'e, 7'ye, en son 5'e düşmüş ve bunu yapabilir.''
http://www.haber7.com/haber/20110517/Erdogandan-eksigi-tamamlayin-emri-VIDEO.php

cemil sav
7 yıl önce - Prş 19 May 2011, 10:37

ne kadar saçma! nüfüs zaten fazla türkiyede ve doğuda zaten bilinçsiz bir çocuk sahibi olma durumu söz konusu..daha yok 3 çocuk yok 4 çocuk bilmem ne..illa büyükşehir olmak için nüfusu böylemi artıracaz saçmalık kusura bakmayın zaten malatya ya çevre illerden göç var yani bu durumda iyi bir şey deil ..artık malatyada istanbul gibi her türden adam var..bu genelde olumsuz anlamda buraya iş bulmak amacı ile gelip iş bulamayıp başka yollara girişinler var..çok kötü bir durum bence büyük şehir olmak güzel ama bunun arkasındaki olumsuzluklar düşünülmüyor bence..bu benim fikrim..

+Muhammed
7 yıl önce - Prş 19 May 2011, 10:46

Bu büyükşehirlik meselesi trajikomik bir hal aldı.

Askerde olmama rağmen ne yapıp edip başbakanın Malatya mitinginde ağzından "büyükşehirlik" meselesi hakkında cümleleri Tv vasıtasıyla duymam gerekiyordu... duydum ama hiç beklemediğim bir sonuç oldu. Birilerinin de söylediğiğ 11 illik potaya giremiyoruz. Bir çıkaım vardı ortada doğru olma olasılığı çok düşük olan.. ama hakikaten doğru çıktı.

Başbakanın nüfus artırın derken çocuk yapın demeye değil de göç alın demeye çalıştığını düşünüyorum.

2 yılda 10.000 insan artıracağız deyip yola çıksak gülünç bir durum ortaya çıkar. Ancak Malatyaya son yıllarda yapılan "hemide kendi milletvekilleri eliyle" haksızlıklara HALK ve SİVİL TOĞLUM, İŞ ADAMLARI DUR DEMELİ artık. Bu traji komik olayı fırsata çevirmeliyiz, bu bir kıvılcım olmalı ve Türkiyeye bu komikliği duyurmalıyız.

umitcoskun
7 yıl önce - Prş 19 May 2011, 20:57

eğer o şehirler büyükşehir olur da biz olamazsak çok yazık olur ve çok büyük haksızlık olur yazık ya o şehirlerin hepsini gördüm Malatya'nın mahallesi kadar şehirler ya yazık günah bu insanlara. geceleri uyuyamıyorum..

sayfa 4
« önceki   12345 ... 959697   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET