Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'nın Nüfus Bilgileri
« önceki   1234 ... 959697   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 3
+Muhammed
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 14:28

Alıntı:
Belki de Malatyalı bayanlar bu illere kayıtlı beylerle evlenmişlerdir. Koşul olarakta Malatya'da ikamet etmeyi şart koşmuşlardır

İlginç.

Maalesef ne erkeklerimizde ne de bayanlarımızda böyle bir evlilik öncesi veya sonrası talep olmuyor. Bazı illerde hakikaten böyle bir talep olabiliyor. Özellikle yörük veya muhacir nüfus bunu talep edebiliyor.

Serdar OKAN
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 15:16

Nüfus oranları düşük olanlar büyük ihtimalle Memur, öğrenci ve evlenip şehrimize gelmiş olanların oluşturdukları nüfuslardır diye düşünüyorum.

+Muhammed
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 16:12

Alıntı:
Nüfus oranları düşük olanlar büyük ihtimalle Memur, öğrenci ve evlenip şehrimize gelmiş olanların oluşturdukları nüfuslardır diye düşünüyorum.

Kesinlikle.

Hani mesela insan Ayvalığa Erdeğe emeklilik sonrası gidip yerleşebilliyor ancak Malatya'da bu türden bir durumun çok çok az olacağı belli.

Evlenip gelenlerin kütükleri değiştirilmiyor muydu? Yani Malatyalı bir çocuğun annesi başka ildense, çocuğun babasının veya dedesinin kütüğüne geçmiyor muydu?

umitcoskun
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 17:41

Alıntı:
Hani mesela insan Ayvalığa Erdeğe emeklilik sonrası gidip yerleşebilliyor ancak Malatya'da bu türden bir durumun çok çok az olacağı belli.

abi benim ailem emekli olduktan sonra memlekete yerleşecek mesela.bence Malatyalıların çoğu Malatyaya yerleşiyor emekli olduktan sonra..

Hüseyin_44

7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 18:29

Alıntı:
Malatyalıların çoğu Malatyaya yerleşiyor emekli olduktan sonra..

ümit doğru diyorsun öncelikle kendimden bahsedeyim oradaki işimi bırakıp malatya ya geldim akrabalarımdan gelenler oldu ama genel olarak emekli kesim tekrar kendi
memleketine yerleşiyor

+Muhammed
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 22:09

Bizim kasdettiğimiz kesim Malatya kütüğüne bağlı olmayığta Malatyaya yerleşebilecek olanlar.

Diğer türlü tilki'nin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı oluyor kahir ekseriyet

Güven Hoca

7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 22:19
MALATYA İLİ İLÇELER NÜFUSU

TARIKcan44

7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 22:57

Aderese dayalı nüfus sisteminde Malatyaya katkı sağlarmı bilmem amma Ben tayin isteyip duruyom Malataya ya ama bi türlü çıkmıyo, güya branş öğretmeniyiz ama malatya nın öğretmene ihtiyacı yok muş demekki .

+Muhammed
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 23:01

Branş ne hizmet puanı kaç hocam.

Serdar OKAN
7 yıl önce - Prş 24 Şub 2011, 23:07

Alıntı:
Aderese dayalı nüfus sisteminde Malatyaya katkı sağlarmı bilmem amma Ben tayin isteyip duruyom Malataya ya ama bi türlü çıkmıyo, güya branş öğretmeniyiz ama malatya nın öğretmene ihtiyacı yok muş demekki .

Ben Sağlık Personeliyim ve Aralık 29 da Malatya'ya tayin istedim Malatya kanadını bağlamıştık ve oradan uygun yazım gelmesine rağmen görev yaptığım yer personel yetersizliğinden gitmemin uygun olmayacağını yazarak benim tayin işime engel oldular.

Bilmiyorum Milli Eğitimde tayin işleri nasıl oluyor ama Sağlıkta böyle berbat işte hem gideceğiniz İl hemde ayrılmak istediğiniz İlin onay vermesi gerekiyor. Biri uygun görse diğeri hayır dese benim gibi şafta oturuyorsunuz.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 959697   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET