Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Adana Türkiye'nin 4. Büyük İli Olabilir mi?
« önceki   12345 ... 343536   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4

Sizce Adana Türkiyenin 4. Büyük İli Olabilir Mi?
olur 26.5%  26.5%  [112]
olamaz 68.8%  68.8%  [291]
karasızım 4.7%  4.7%  [20]
Toplam Oy : 423

can8989
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:48

Alıntı:
Bence de..
Konya ile Adana kıyaslanamaz. Adana Ortadoğu kentleri ile yarışsın, Konya Avrupa kentleriyle

cetvelle cızılmıs sokaklarlamı avrupa kentı olunuyor
al sana bagdat kagıt gıbı

bagdatta avrupa sehrı demı

En son can8989 tarafından Pzr 30 Oca 2011, 01:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cemalczk
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:48

Şöyle konuya biraz açıklık getireyim,
Daha önce açılmış bir başlıkta sıralandığı gibi önümüzdeki 5 yılda dünya enerji gündemine oturan
30 milyar TL lik petrol,petrokimya,tersane,otomotiv ve Petrol Borsası yatırımlarıyla türkiyenin en büyük 2. şehri olması kaçınılmazdır.
.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=104943

Burada ne bursa nede konya karşılaştırması yapması Adana hakkında hiçbirşeyin bilinmeden yapıldığı aşikar olmasına sebep, anlamsız kıskançlık kriz gösterilerine girmeden bursalı konyalı veya başka şehirli arkadaşlarımızın sakin karşılamasını ümit ediyorum..

osmancık
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:55

Alıntı:
cetvelle cızılmıs sokaklarlamı avrupa kentı olunuyor
al sana bagdat kagıt gıbı

Konu sehircilikse eger, Konya'nin bu konuda Adana'dan daha iyi bir une sahip oldugunu kabul etmeliyiz.
Ayrica Avrupa kenti olmak bir kistas degil, Bagdat'in da sehircilik anlaminda cok guzel bir unu var.

orkun_01
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:57

Adana, planlı büyümeye devam etsin de isterse sondan 4. olsun. Adanalıların büyüklük kompleksi yok.

En son orkun_01 tarafından Pzr 30 Oca 2011, 01:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sedat karahallı
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:58

Alıntı:
Adana'da gecekondu çok olabilir ama bu kendi şehrinizi öveceksiniz diye, Adana'yı küçümseme hakkı vermez size...

Peki aynı şeyi Adanalı söyleyince niye tepki vermiyorsunuz?
O mesaj, aşağıda alıntıladığım ucubeye karşı yazılmıştı:
Alıntı:
Konya geçse ne olur? İsterse 2. olsun .Bence Adana ile aynı klasmanda yarışmıyor bile . Adana yı birde Konya'yı gören kıyaslamaz bile .Hadi Bursayı anlarım ama Konya çok alakasız ...

SERDARR1

7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:58

Alıntı:
Konya'nin bu konuda Adana'dan daha iyi bir une sahip oldugunu kabul etmeliyiz.

arkadaslar başka konuları bilemem ama şehircilik konusunda konya Nüfusa oranlarsakda büyükşehirler arasında ilk sıralarda yer alır; çünkü alt yapıda tutun ulaşıma kadar her şey aşırı derecede düzenli...

can8989
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 01:59

Alıntı:
Bagdat'in da sehircilik anlaminda cok guzel bir unu var
ilk defa sizden duyuyorum.ondanmı ınsanlar bagdattan kacmaya calısıyor
Alıntı:
Konu sehircilikse eger, Konya'nin bu konuda Adana'dan daha iyi bir une sahip oldugunu kabul etmeliyiz.

şehircilikten kastınız cetvelle cızılmıs gıbı sokaklar yapmaksa anlarım ama sosyal olanaklar olsun sanayi,tarım olsun adanayla konya kıyaslanamaz bile

En son can8989 tarafından Pzr 30 Oca 2011, 02:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ayhan
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 02:01

Alıntı:
Peki aynı şeyi Adanalı söyleyince niye tepki vermiyorsunuz?
O mesaj, aşağıda alıntıladığım ucubeye karşı yazılmıştı:

Ona da tepki veririm, ben Konya'yı beğeniyorum şehircilikte çok iyidir. Ama başkaları kötü söz kullanıyor diye alakasız savunma yapmak yine de adil değil...

orkun_01
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 02:02

Alıntı:
ilk defa sizden duyuyorum.ondanmı ınsanlar bagdattan kacmaya calısıyor

Bağdat'ın Türkiye'deki birçok şehirle kıyaslanmayacak kadar planlı bir yapısı vardır. Nerden mi biliyorum? Annem Irak Türkmenlerinden.

osmancık
7 yıl önce - Pzr 30 Oca 2011, 02:06

Alıntı:
uyuyan dev artık uyandı 2008de kıpırdanmalar başladı 2023te görüşmek üzere, sanayimizle, ticaretimizle, ekonomimizle yine Türkiyeye damga vuracaz !!!

Insallah keske cok buyuk bir atilim yapsa, butun sehirlerimizi sollasa. Digerlerinin pacasindan asagi cekmeden, onlari da buyuterek kendisi de buyuse ve ust siralara ciksa.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 343536   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET