Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sizce Adana Türkiye'nin 4. Büyük İli Olabilir mi?
« önceki   123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2

Sizce Adana Türkiyenin 4. Büyük İli Olabilir Mi?
olur 26.5%  26.5%  [110]
olamaz 68.7%  68.7%  [285]
karasızım 4.8%  4.8%  [20]
Toplam Oy : 415

nurdan87
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 14:29

Bu başlık niye bu kadar tepki gördü anlamadım.Bursa Türkiye'nin 3.büyük şehir olabilir mi başlığından kat ve kat daha mantıklı ve gerçekçi bir başlık

SERCAN CAN
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 14:32

Alıntı:
Bu başlık niye bu kadar tepki gördü anlamadım.Bursa Türkiye'nin 3.büyük şehir olabilir mi başlığından kat ve kat daha mantıklı ve gerçekçi bir başlık

Nüfus artış oranlarına yer konum avantajlarına bakarsan hangisinin daha mantıklı olduğunu anlarsın.

mserif
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 14:40

sizce van türkiyenin parisi olur mu?

Mert Akgün
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 14:50

adana 4üncü olur ama konya olmazsa

YILMAZ AYDIN

6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 15:18

Eskiden Konya 4 Adana 5 inci siradaydaydi Karaman Konyadan Osmaniyede Adanadan ayrilinca bu iki ilimiz cok irtifa kaybetmis oldu Adana Osmaniye ile birlikte bugün 2.564 bin rakamina ulasiyor Konya ise Karaman ile 2.245 bin rakamina ulasiyor sürekli göc alan ve hizli nüfüs artisi olan Bursa 2.605 bin nüfusa ulasmis durumda yani bu demektirki bu sartlada Adana nin Bursaya yetismesi mükün görünmüyor
Konyanin Adanayi gecmeside cok zor burda Adanayi gececek bir iller varsa oda Gaziantep ve Antalya dir ama zaman ne gösterir bilinmez Alanya Antalyadan ayrilirsa Antalyada Adana gibi olabilirGecmis yillarda cok hizli nüfus artisi olan ve göc alan Adana sonraki yillarda yavasladi Ben Bursa nin nüfus artis hizinin hep böyle devam edecegini sanmiyorum

serkan çınar
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 15:25

Alıntı:
Konyanin Adanayi gecmeside cok zor burda Adanayi gececek bir iller varsa oda Gaziantep ve Antalya dir ama zaman ne gösterir bilinmez Alanya Antalyadan ayrilirsa Antalyada Adana gibi olabilirGecmis yillarda cok hizli nüfus artisi olan ve göc alan Adana sonraki yillarda yavasladi Ben Bursa nin nüfus artis hizinin hep böyle devam edecegini sanmiyorum

Konya toplam il nüfusu olarak 2 milyon toprak olarak çok geniş bir alanda zaten bu nedenlede 2 milyon il nüfusu olmasına rağmen 1 milyon büyükşehir nüfusu var.Aynı şey Antalya içinde geçerli.Bu 2 ilin içerisinden yeni iller çıkması hem mantıklı hemde gereklidir diye düşünüyorum.Bu nedenle ileriki yıllarda bu illerin toplam nüfusları düşecektir.Bursa içinde İnegöl il olabilir çünkü Bursa toprak olarak buna müsait yani herşey değişebilir.

Emre Aykan
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 15:41

Bursa'ya yapılacak olan hızlı tren projesi ile birlikte aynı zamanda kısa süre önce başlanan körfez geçişi projelerinin tamamlanmasıyla, Bursa-Ankara-İstanbul-İzmir ulaşımı kesintisiz ve kısa sürede sağlanacağı için önümüzdeki yıllarda Bursa'nın yoğun bir nüfus artışıyla karşı karşıya kalacağını düşünüyorum. Ayrıca yeni kurulan Bursa Teknik Üniversitesi de şehrin tercih potansiyelini arttıracaktır.Bursa'nın özellikle konumundan ötürü şu durumda Adana tarafından geçilebileceğine ihtimal vermiyorum. Saygılar..

c.can
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 16:07

zaten konuyu açtığında adananın 5. büyükşehir olduğunu söylemişsin sonra neden böyle bir soru yönelttinki... sırada Bursa var istatisliklere göre...

atakan_bursa
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 16:29

Alıntı:
Adana sonraki yillarda yavasladi Ben Bursa nin nüfus artis hizinin hep böyle devam edecegini sanmiyorum

Ah keşke dediğiniz gibi olsa da güzel Bursam planlı büyüse.. İster 5. ister 6. büyük kent olsun ama yeter ki Bursam planlı ve nitelikli büyüsün. Fakat ne yazık ki bu ihtimal deyim yerindeyse 0'ın altında.

can8989
6 yıl önce - Cum 28 Oca 2011, 16:37

Alıntı:
yaa sumer harbi ne kadar s..sın yaa. Nufus verileri belli her sene nüfus artışları oranları belli biraz mantık biraz matematik bilgin olsa bunun imkansız olduğunu anlarsın zaten.sırf Bursa'daki başlığa inat açmışsın.

her sey ıstatıstikle olsa keske ama oyle degıl.mısal eskıden adana 4. büyük sehirdi ve nufus artıs hızı bursadan fazlaydı ama bursa sanayinin gelismesi sonucu adanayı gectı.Pekı bunun tam tersı olmuyacagını kım garanti edebilir. :thumbsup:Adana konum ıtıbarıyla onemlı bır yerde ama bu potansıyel degerlendırılemıyor.en basıtınden tesvık kapsamında bıle degıl.ılerleyen yıllarda adanaya gereken degerın verılecegıne ınanıyorum

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET