Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Mudanya Sahilleri düzenleme çalışmaları
123 ... 121314   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
skucukata
7 yıl önce - Prş 27 Oca 2011, 03:26
Bursa Mudanya Sahilleri düzenleme çalışmaları


BÜYÜKŞEHİR’DEN MUDANYA SAHİLLERİNE CAN VERECEK PROJE
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUDANYA SAHİLLERİNE DEĞER KATMAK AMACIYLA PROJELENDİRİLEN SAHİL PROJESİ, MUDANYA HALKINA TANITILDI.


BÜYÜKŞEHİR’DEN MUDANYA SAHİLLERİNE CAN VERECEK PROJE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUDANYA SAHİLLERİNE DEĞER KATMAK AMACIYLA PROJELENDİRİLEN SAHİL PROJESİ, MUDANYA HALKINA TANITILDI.
- MUDANYA’NIN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK OLAN PROJE, İLÇEDE YENİ MEYDANLARIN VE YAŞAM ALANLARININ KAZANILMASINA, KENT SİLUETİNİN KORUNMASINA, OTOPARK ALANLARININ YAPILMASINA VE KUMSALLARIN CANLANMASINA DA OLANAK SAĞLAYACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya sahillerinde yapılması planlanan ‘Güzelyalı Feribot İskelesi – Mudanya Balıkçı Barınakları Arası Sahil Bandı Kentsel Tasarım Projesi’, ilçenin sahillerine değer katmayı ve deniz kıyısını canlandırmayı hedefliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde yürütülen hizmet zincirine ilçelerde yapılan projelerle yeni zincirler eklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin merkez ilçelerden Mudanya’da yapılması hedefiyle projelendirilen sahil bandı kentsel tasarım projesi, Mudanyalı vatandaşlarla ilçe esnafına tanıtıldı.
Büyükşehir Belediyesi Etüd Projeler Dairesi Başkanı Nalan Fidan, Mudanya Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen halk toplantısında projenin sunumunu yaparak, yaklaşık 2,5 yıldır üzerinde çalışılan projenin detaylı bir çalışma olduğunu ifade etti. Mudanya sahilinin talihini değiştirecek proje hakkında çalışmaları anlatan Fidan, “Uzun vadeli bir çalışmanın ürünü olan bu proje 7.2 kilometrelik bantta sahildeki iskeleden, balıkçı barınaklarına kadar olan bölgeyi kapsıyor. Çok kapsamlı çalışmaların ardından hazırlanan proje, Bayındırlık Bakanlığı’na gönderildi. Projenin Mudanya ve Güzelyalı’ya ciddi anlamda güzellik katacağına inanıyorum. 2013 yılında tamamlamayı hedeflediğimiz proje, Mudanya’nın tarihi ve yeşili gibi değerlerinin korunması açısından da önemli” diye konuştu.

Mudanya sahili canlanacak
Mudanya’nın kaderini değiştirecek olan proje, mekan kalitesinin arttırıldığı, alan içerisindeki gereksinimlerin karşılandığı bütüncül bir proje olarak ele alındı. Kentsel kimliğe ve yaşama katkıda bulunacak sağlıklı bir çevre oluşturulması temel alınarak hazırlanan proje kapsamında farklı niteliklere sahip 11 meydan ve meydancıklar oluşturulacak. Bunlar, kentin ana odak noktası ve kent meydanı olan Mudanya Meydanı, Mütareke Meydanı, kentin denize açılım noktalarındaki günlük ihtiyaçların karşılanacağı toplanma alanlarından oluşan meydancıklar, yaklaşık 2,6 hektarlık alanı kapsayan ve fonksiyonlarıyla kentsel park niteliği taşıyan yeşil alan sisteminin odak noktası Deniz Parkı ile uzun vadede yapılması planlanan gösteri veya konser gibi organizasyonların yapılabileceği rekreatif meydan olan İskele Parkı olarak yapılandırılacak.
Proje ile Mudanya ve Güzelyalı’da eksik olan yeşil alanlar arttırılacak, kıyı bandında var olan monoton yapının düzenlenerek, işlevlendirilmesi, alanın tamamının kent bütünü için kullanılabilirliğinin sağlanması, niteliksiz yapı cephelerinin peyzaj düzenlemesi ile perdelenerek kent siluetinin korunması, alan içindeki uygun bölümlerin otopark olarak değerlendirilmesi ve kumsalların canlandırılması da sağlanacak.


Mert Akgün
7 yıl önce - Prş 27 Oca 2011, 03:36

çok güzel bir gelişme. bursanın turizm konusunda biraz daha ileriye götürecektir umarım.
diğer yandan mudanya çevre yoluyla birlikte mudanyadan ilerideki yerlerde de hotel ve plajlar yapılırsa, bursa yaz turizmi konusunda iddialı olabilir.


Hüseyin Fehimoğlu
7 yıl önce - Prş 27 Oca 2011, 04:11

Haber ile ilgili görsel materyaller.


(+)

(+)

(+)


Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-mudanya-sa ...aber/5506/

Not : Fotoğraflar alıntıdır.ozcan alemdar
7 yıl önce - Cmt 29 Oca 2011, 01:19

Aslında bu 7 km'lik güzergahta deniz yaklaşık 50 m kadar doldurulup, 2 şerit karayolu ve bir de kordon yapılsa daha kullanışlı bir proje olabilirdi. İstanbul'daki Kenndy ve Turgut Özal caddeleri gibi Bursa'nın bir caddesi olurdu. Mudanya'nın trafik sorunu ancak bu şekilde çözülebilir ama maliyeti fazla olur.

metinn
7 yıl önce - Cmt 29 Oca 2011, 01:58

Guzel bir proje insallah biran once baslanir ve biter. Mudanyanin tarihi ve yesilini korumaktan bahsediyorlar. Mudanya ve Guzelyali tepelere dogru cok cirkin bir buyume kaydediyor. Zeytin tarlalari birer birer siteye donusuyor cok cirkin bir goruntu olusuyor. En azindan bu yerlere 2-3 kattan fazla izin vermemeleri lazim. Yoksa Bursadan Guzelyaliya inilirken oralar 10 yil sonra heryer ev olur ve bir tane zeytinlik kalmaz.

Mert Akgün
7 yıl önce - Cmt 29 Oca 2011, 02:08

Alıntı:

Aslında bu 7 km'lik güzergahta deniz yaklaşık 50 m kadar doldurulup, 2 şerit karayolu ve bir de kordon yapılsa daha kullanışlı bir proje olabilirdi. İstanbul'daki Kenndy ve Turgut Özal caddeleri gibi Bursa'nın bir caddesi olurdu. Mudanya'nın trafik sorunu ancak bu şekilde çözülebilir ama maliyeti fazla olur.


denizi doldurmak güzel fikir ama yol yapmak denizle bağlantıyı zorlaştırır.
mesela izmitte E5 karayolu izmitlilerin denizle bağını koparttı. üç tane kocaman üst geçit yaptılar.deger034
7 yıl önce - Cmt 29 Oca 2011, 04:24

bence bu proje bu haliyle gaet şık ve güzel yol zaten arka kısımda kamuşaştırılan binalar bu yarın yıkılcak ordan yol vericek dönüş için denizden bir yola hiç ihtiyaç yok

ozcan alemdar
7 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 19:00

Alıntı:
Mudanya İskelesi'nin Kapatılması KESİNLEŞTİ.

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk'ten aldığımız bilgiye göre Mudanya Tahmil Tahliye İskelesi NİSAN 2011 tarihinde tüm faaliyetlerine sona erdirecek. İskele'nin uzun süredir Mudanya belediyesine para kazandırmadığını söyleyen Başkan Hasan Aktürk, Bursa Büyükşehir Belediyesi mega sahil projesi kapsamında iskelenin faaliyetine son verildiğini ve Mudanya içine artık kamyon girmeyeceğini, kamyon taşımacılığı yapan gemilerinde Mudanya'dan gideceğini açıkladı.

Başkan Aktürk İmralı İrtibat Büro Amirliği için askeri bölgeyeBüyükşehir Belediyesi'nce yapılacak yeni iskele ile birlikte Mudanya Belediye Binası önünde bulunan iskelenin de sivil kullanıma ve turizme açılacağını ifade etti.

İhale aşamasında olan projeye kısa sürede başlanacağını belirten Aktürk iskele çalışanlarından kapatılma konusunda herhangi bir tepki almadıklarını özel girişimcilerin ilgilenmesi durumunda şehir dışına bir liman yapımına sıcak bakabileceklerini iafde etti.

Kaynak : http://www.mudanya.gen.tr/guncel-haber/77-mudanya ...kesin.html


umutberk
7 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 19:07

Mudanya'ya marina yapılması bölgeye çok büyük canlılık katar. Geçenlerde Çeşme'ye gittim marina etrafına bir de alışveriş merkezi yapmışlar mükemmel olmuş. Mudanya'ya da böyle bir proje gerekli.
http://www.cesmemarina.com.tr/index.php?option=co ...Itemid=120


gökselcengiz

7 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 23:50

Önce denizi temizlesinler. Denize akan kanalizasyon şebekelerini ıslah etsinler.Gemlik Körfezi İzmit Körfezi'ne benzemeye başladı son yıllarda,kirlilik had safhada. 'Halk plajları' denen alanlar çöp içerisinde. Deniz temizlenmeden istediğiniz sahil düzenlemesini yapın yine de işe yaramaz.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet