Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7916
Odesay38
1 ay önce - Prş 13 Eyl 2018, 01:08

Ull cok karasız sartlar olusturuyo yarın ıstanbulda beklenen yagıs olmaz ama sakaryada ana tekırdagda veya başık esirde sel olur örnek

karadulcem
1 ay önce - Pzr 16 Eyl 2018, 16:45

Eylülün sonuna doğru ciddi bir serinleme var bazı yerlerde kar yapar nerede yapar derseniz 2000 metre ve üzeri ama soğuğu bize mont giydirir

greenmile
1 ay önce - Pzr 16 Eyl 2018, 18:50
Kar

Mrb karadulcem abi bu kış için tahminleriniz nedir genel olarak kar olur mu?

karadulcem
1 ay önce - Pts 17 Eyl 2018, 06:12

Greenmile bu sene bir çok yabancı hava durumu siteleri ve biz türkiye hava durum değerlendirme siteleri gibi bende ortak düşüncemi söyleyeyim bu sene türkiyenin kar ve yağış açısından tatmin edici hava olayları bizi bekliyor eğerki tahminler ve öngörüler tutarsa çok güzel kar yağışları bizleri bekliyor

efegülçin
4 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 00:14

Bu kış sert geçecek kar fazla yagacak heryer beyaz olacak kışın

mehmeterden198

4 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 00:51

Haberlerde bu sene Kasım ayına kadar yüzde 70 ihtimalle el nino tekrar başlayacak diyordu. El nino kışı nasıl oluyor?

Gurbet Brian

3 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 13:19

Alıntı:
Gurbet tam olarak ne istiyorsun anlayamadım. Konuya bu kadar hakimsen kaynak ve verilere de bizden çok daha rahatça ulaşabilirsin gibi geliyor...
Yine de mgm yle yazışırsan sana tüm istediğin datayı sağlarlar diye düşünüyorum. Devlet sırrı değiller sonuçta.

Merhaba arkadaşlar. Ben hava durumcuyum geçtiğmiz kıştan baya isabetli tahminlerim var ATC yani hava trafik kontrölör eğitimi alıyorum vede aynı zamanda tur rehberiyim. Istedim data mgm sitesinde var ama parayla satıyorlar vede üstelik ayrıca kök ünite testleri ve otokorrelasyon dahil bütün otoregresyon hesaplarını benim manuel yapmam gerekiyor. Daha önce böyle bir interferans çalışması yapıldımı ben bunu sordum ya ama yapılmamış galiba. Böyle giderse yetiştiremiyicem benim işlerim çok yoğun şuanda TRACON brövemi Almakla çok meşgülüm sabah akşam APS radar çalışıyorum biyandan iş de var zamanımızda çok azaldı ya. Volabilite testleri vede arma modellemeleri hesaplamaları bile kaç günlük iş ya. Bide üstüne para ödeyip data satın alamam günde 10 liraya sigara kahve parasına yaşayan adamım ben. Önüme iş konsun alırım sigaramı kahvemi otururum yaparım bitiririm ama işim çok ve modellemeleri engeç bu ayın sonuna bitirmek gerekiyor ki rapor kasıma yetişsin. Aranızda ben bu işi öğrenirim ağbi bu işi kivirtirim diyen varsa işi öğretirim takım çalışması beşer modelleme yapsak iki haftalık iş. Ama bazı burun kıvıran arkadaşlar gibi ben bu işi önce çıraklık sonra ukalalık demesemde bitiririm derseniz anca bu ecmwf nin dandik 3 gün ilersini görmeyen 850 hPa modelleriyle yetiniriz.

snowserkan
3 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 16:58

Alıntı:
Gurbet Brian

Merhaba arkadaşlar. Ben hava durumcuyum geçtiğmiz kıştan baya isabetli tahminlerim var ATC yani hava trafik kontrölör eğitimi alıyorum vede aynı zamanda tur rehberiyim. Istedim data mgm sitesinde var ama parayla satıyorlar vede üstelik ayrıca kök ünite testleri ve otokorrelasyon dahil bütün otoregresyon hesaplarını benim manuel yapmam gerekiyor. Daha önce böyle bir interferans çalışması yapıldımı ben bunu sordum ya ama yapılmamış galiba. Böyle giderse yetiştiremiyicem benim işlerim çok yoğun şuanda TRACON brövemi Almakla çok meşgülüm sabah akşam APS radar çalışıyorum biyandan iş de var zamanımızda çok azaldı ya. Volabilite testleri vede arma modellemeleri hesaplamaları bile kaç günlük iş ya. Bide üstüne para ödeyip data satın alamam günde 10 liraya sigara kahve parasına yaşayan adamım ben. Önüme iş konsun alırım sigaramı kahvemi otururum yaparım bitiririm ama işim çok ve modellemeleri engeç bu ayın sonuna bitirmek gerekiyor ki rapor kasıma yetişsin. Aranızda ben bu işi öğrenirim ağbi bu işi kivirtirim diyen varsa işi öğretirim takım çalışması beşer modelleme yapsak iki haftalık iş. Ama bazı burun kıvıran arkadaşlar gibi ben bu işi önce çıraklık sonra ukalalık demesemde bitiririm derseniz anca bu ecmwf nin dandik 3 gün ilersini görmeyen 850 hPa modelleriyle yetiniriz.

Merhaba,
Yapmak istediğin çalışmanın çok daha geniş kapsamlı versiyonunu yaptım.
Tüm basınç alanlarının karakterine ve ilk hareketine dayalı sonsuz Volatilite hesaplamalarını formüle eden
çıkan sonuçların ilk 100 olasılığı üzerinden hesaplamalar yaparak tahmin özelliği bulunan çok detaylı program mevcut.

Bilinmeyen kelimeler üzerinden lügat parçalamaya gerek yok.

Kurum çapında satışlarım oldu.(yabancı)

Ücreti 1 aylık deneme ve elde edilen sonuçlardan sonra ödüyorsun.
yanlız deneme öncesinde 20.000 tl ön ödeme yapılıyor.

Patenti bana ait.
Şu anda olmasa bile ileride durumun olduğunda benimle iletişime geçebilirsin.

İyi dersler,
İyi çalışmalar

Hakan mali
3 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 20:13

Serkan beyfendi burdan kopamiyorsunuz bakiyorum yine kurkcu dukkani durumlari sanirim, site kaliteli olunca insani cekiyor yine

efegülçin
3 hafta önce - Prş 20 Eyl 2018, 23:45

Sizce 2019 kışı nasıl geçer

sayfa 7916
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet