Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7536
Anakin Skywalker
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 20:39
GFS

12-13-14-15

850 hpa'da -6,-7,-8 var.

Beklentilerimizi karşılayabilecek mi bakalım soğuklar.
Bol karlı günler temennisiyle , hayırlı akşamlar.

karsever baattin
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 20:44

Geçen yılın 6 ocak sistemine 10 gün kala, üzerimize buna benzer hatta daha yüksek sıcaklıklar öngürülmüştü, serkan abim paylaşmıştı geçen yılın görüntüsünü birkaç gün önce. Şimdi de yaklaşık 10 gün var, sıcaklıklar daha da düşebilir. Siz ne diyorsunuz üstatlar?

Snowhits

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 20:53
Gfs

Emin bey Gfs o haliyle gelse bile Kar için pek yeterli görünmüyor. İstanbul'a artık eskisi gibi -7 -8 ler yeterli görünmüyor he -2 Karayel destekli İstanbula Kar yağdığına şahidim o ayrı şartların %100 yerinde olması gerek Bize şöyle rahat -10 gerek umarım güçlenerek gelir de sezonun 2. yarısını doya doya yaşarız

selcukselcuk
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:15

Valla bende -12 leri görmeden sevinemiyorum
Umarım herşey güzel olur

karadulcem
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:20

Biraz dinlendim o arada da modelleri incelediğimde ocak ayının 2. Yarısından sonra libya üzerinden gelen sıcak havanın etkisine gireceğimizin bir göstergesi olan modeller keşke libya yerinde kalaydın buralara gelmeseydin dedirtti malesef durum bu kar adına herhangi bir veri yok en azından ocak ayında istanbul için

Anakin Skywalker
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:21

ILIKÇI DEĞİLİM !

Bu modellere göre gündüz 3 derecenin altına düşemeyiz bile.Geceleri 0 olabilir.

Modeller değişecektir elbet. Ben Serkan abimizin tahminini çok tutarlı görüyorum , umarım dediği gibi olur.

Benim farklı fikirlerim var ama inşallah onun dediği olur.

kardanadam emin

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:26

Snowhits zaten şimdiki GFS güncellemesi herşeyin olupbittiğini göstermiyor, burada dikkat çekmek istediğim nokta tüm veriler 12 Ocak sonrasına ufukda bir sistem olasılığına işaret ederken GFS bugüne değin, ECMWF bile 13 Ocağa sistem öngörmeye başlamışken birtürlü 12 Ocağı göstermemekde adeta direniyordu, nasıl olduysa bugün öğleden beridir dansöz Asena gibi inadını kırdı, yola gelmeye başladı. Herkes umudu yitirip Ocağı, Şubatı, hatta kışı bile bitirenler ısrarla üzerimize geldiler, yoksa bizim kimseyle bu sıkıntılı bekleyiş içinde derdimiz yoktu. Bizim tek bir derdimiz var oda 365 günlük yıl içinde 3-5 bilemedin 10 gün sürecek KAR SEVDAMIZI YAŞAMAK..hepsi bu.

Keremburada
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:58

ECMWF soğukları güneye indirmeye devam ederkene.

snowserkan
3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 21:58

Merhaba,
Sevgili perwella anafikir önemli oda istediğimiz doğrultuda gidiyor.

Artık ECMWF Modeline ve UKMO Modelini takip edeceğiz.
Son 60 saat kalada GFS den bakacağız.

Müsait değilim bugün katılım yapamıyorum.
6-7 OCAK gibi tüm hatları çıkar o zaman detay vermeye başlarım.

3 gün daha modellerden takip edeceğiz,
sevinip,üzülmek yok.
Sistem gelmesi gerektiği gibi gelecek,
Modeller sistemi çözene kadar şekilden şekile sokacak bu normal.

İyi geceler..

kardanadam emin

3 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 22:26

Arkadaşlar ECMWF' de 12-13- Ocak sistemini verdi, artık mutabakat sağlandığına göre güzel günler yakında.

sayfa 7536
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet