Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2772
talha58
1 ay önce - Cmt 27 Şub 2021, 23:31

Bu arada unutmadan Erdoğan ve Camara ile ilgili yazmak istiyorum. Erdoğan ile 5 yıl sözleşme uzatılınca gerçekten çok şaşırdım. Yönetim hiç böyle hamleler yapmazdı ama Mert Hakan ve Emre gidince belki de Erdoğan ile ilgili çıkan haberler sonrası ilginç bir adım attı. Erdoğan'ı kaybetmemek adına yüksek bir maaş yükü altına girilmemiştir umarım. Erdoğan hasbelkader geçen seneki kadroda iyi işler yapmış bir oyuncumuz. Yerli olarak iyi sayılabilecek bir oyuncu. Yeri geldiğinde süratini kullanabiliyor. Ama bana kalırsa sürekli ilk 11 oynayacak bir oyuncu değil. Ben açıkçası Türk lirası üzerinden uygun şartları varsa 5 sene yerine en fazla 3+1 senelik sözleşme yenilerdim. Özellikle birkaç maç üst üste ilk 11'de oynadığı zaman verimi düşüyor gibi. Sonradan girdiği zamanlarda daha etkili görüyorum. Gelecek senenin planlaması hakkında bu seneyi rahata erdirmeden yazmamaya gayret ediyorum ama sağ kanat için mutlaka çok iyi araştırma yapılması lazım.

Camara ile ilgili de çok iyi hatırlıyorum sözleşme uzatıldığı zaman iyi bir alternatif olabileceğini söyleyen birkaç kişiydik. Mükemmel bir oyuncu mu derseniz tabiki evet diyemeyiz ama görev adamı. Yedek oyuncu olmasına rağmen görevini iyi yapıyor. İsrail takımıyla olan maçta kırmızı görmese çok daha iyi olurdu. Belirli bir grup form durumuna göre bazı oyunculara takıyor. Bir ara Camara'ya kafayı takmışlardı. Bu gözler Camara için pozisyon bilgisi sıfır diyenleri gördü. Formsuz süreçten geçtiğinde gerçi Yatabare için de pozisyon bilgisi sıfır diyorlar. Sıfır ne demek ya Ninga'nın bile pozisyon bilgisi fena değil emin olun. Demekki takım kötü gidince birkaç maç iyi oynayamayan birisini bulup sallayacaklar illaki.

Takımı çok da yerin dibine sokmaya gerek yok bence. Çok kalitesiz bir takım değiliz. Ama orta sıraların üstüne doğru oynayacak bir kalitede olmadığımız da muhakkak. Geçen sene bile o kadroya göre baya iyi bir noktada bitirdik ve biraz daha doğru adımları atmış olsak bambaşka bir başarıya imza atmış olabilirdik. O nedenle takıma destek olalım ve olumlu düşünelim, biraz da gerçekçi olup günlük skorlara göre değişken olmayalım.

MUAMMER TÜRK
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 00:07

Uzun uzadıya yazmıycam,sadece bu maç için ve geçtiğimiz haftalarda kazandığımız maçlar içinde söylüyorum,eğer son 3 maçta 7 puan aldıysak,bunda en büyük pay ,camara ve robin yalçınındır, 3 haftadır rakip forvetler cezasahamıza bile giremiyor,bugün rizenin uzaktan direkten dönen şut haricinde pozisyonu yok,apindongoye ve caner olsa enaz 2 gol yerdi butakım ,defans genel anlamda iyi oynadı ama camara ve robin bi başka oynadı,cofiede maçın sonlarına doğru girseydi takım bu kadar geriye yaslanmazdı,camarayı bu kadar hor görmenin anlamı yok caner gidicii zaten camara banagöre ondan daha iyi ,bugün sıfır hataylaoynadı attığı pasların hiçbiri boşa gitmedi ,rıza hocanın geçmişte doğa diye yeteneksiz bir adamda ısrar etmesi vardı ,bugünde erdoğana yapıyor aynısını,hem kendi kaybediyor hemde erdoğanı taraftarın önüne atıyor ,bu kadar yetenek fakiri adamda ısrar etmenin anlamı yok bence,geçmişte iyi oynadığı maçlar olabilir,bize bugün ne oynadığı lazım,kalan haftalarda çok çok lazım olmazsa oynatılmaması sivasspor lehine olur,tylar bond ve ninga erdoğandan daha faydalı olur ,daha 14 maç var,felixsi,ningayı,kayodeyi,hatta koneyi,cofiyii ,ara ara oynatıp takımı dinlendirmeli hoca,her hafta 30 maçoynadık, avrupa bizi yordu diye ağlamanında anlamı yok,5 oyuncu değiştirme hakkın var,lütfen son dakkalarda oyuncu değiştirmeninde mantığı yok,gerekirse 5 oyuncu değiştir kötü oynamanın bahanesi olurda, kötü koşmanın olmazz..

Yigido Leo
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 00:39

Sivasspor Ziya'ya, Erdoğan'a ve Rıza Çalımbay'a rağmen en azından 1 puan alabildi buna da şükür diyelim. Ziya'yı hala futbolcu diye kadroda tutanın da, onu sahaya sürenin de ve hatta haddini bilmeden hala bu takımın kaptanı olduğunu düşünenin de tez elden şehrin kaderiyle oynamalarına müsade edilmemeli. Çıldırmamak elde değil. Rıza Efendi değişiklik yapmak için dakikanın illa 70 ve üzeri olması mı gerekir. Yatabare bitmiş, sahada yok, adamı 80 dakika sahada tutuyorsun. Rıza Çalımbay'da ne enerji kalmış ne de ne de motivasyon. Kendisini iyi hatırlayalım ve sezon sonu teşekkür edip yolları ayıralım. Bu temennim yönetim için de geçerli ama maalesef bu kör zihniyetten kurtulmamız sanırım hiç de kolay değil. Kimse kusura bakmasın ama Sivassporumuz dua etsin ligin alt sıraları çok çok kötü durumda yoksa bu kadro Süper Ligi asla hak etmiyor birkaç oyuncu haricinde.

sawyer5838
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 12:11

Yorumlarimizi yaparken yuz yuzeyken futbolcularimiza hocamıza soylemeyecegimiz kelimeleri lutfen buraya yazmayalim. Elestirelim ama hakaret etmeyelim. Kendi oyuncumuzu hocamizi kusturmeyelim. Her sene ligi ilk 4 te bitirmek gibi bir dusunceniz varsa bunu milyon dolarlar harcayan farkli sekillerde desteklenen trabzonspor bile yapamıyor. Istikrar onemlidir. Gecen seneki basariyi hangimiz bekliyordu bu basarida en buyuk pay hocanin degil mi hic mi kredisi yok? Arsenal gibi bir takim yillarca arsene wenger ile devam etti hic bir basari olmasa da bu cok guzel bir ornek. Superligde takimlar gomlek degisir gibi hoca degisiyoranadolu takimlarindan hangisi bizden daha basarili Kim ne derse desin riza hoca tokezlese de basarilidir ve gelecek sezon da devam edilmelidir

ismail özçelik
1 ay önce - Pzr 28 Şub 2021, 14:23

Bende Rıza Hoca ile devam edilmesinden yanayım ama yönetimin de elini cebine atması, genç ve kaliteli oyuncular alması lazım. Rıza Hoca geçen sene o kadro ile iyi işler yaptı. Daha iyi kadro ile daha iyi işler yapacaktır.

Samsun davud2
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 16:28

Rıza hoca ile devam edilmesi istikrar açısından daha iyi gibi görünüyor.

Rıza hoca nın oyuncu değişikliği
Genç oyunculara daha çok şans verme konusunda
ve alt yapı üstüne daha çok eğilme hususunda
Kaliteli oyuncu alımı konusunda daha ısrarcı olması kendini geliştirmesi gerekmektedir

talha58
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 16:50

Rıza hoca konusuna geliriz tabiki. Özellikle birkaç maç daha iyi gidersek belki o ivmeyle bazı şeyler daha iyi olur. Özellikle hoca konuşmalara biraz daha dikkat etmeye başladı gibi geliyor bana. Enerjisi ne durumda olacak falan bunlar da önemli durumlar. Öncelikle bu seneyi bir geçelim ve önümüzdeki haftalara bakalım diyorum.

Şu anda ise acil olarak Muammer'in durumunu merak ediyorum. Muammer ile son haftalarda kalede sıkıntı yaşamadık. Sakatlığı ciddi değildir umarım.

mehmet GZL
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 16:54

Piyasa da yerli hoca yok kabullenmek lazım ... Don dolaş yine aynı isimler gidip geliyor ...kısır döngü ... Okan buruk... Bizde berbat yönetti ...bizim le adı geçen Aykut kocama. Koca maç boyunca hiç şut çekmeyen sistem yapıyor

turan58

1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 18:14

Arkadaşlar Sivasspor için şu anki başkandan daha iyi başkan bulunmaz Rıza hocadanda daha iyi hoca bulunmaz öyle böyle idare ediyorlar geçmişte hem büyük şehir takımlı hemde ekonomisi bizden çok daha iyi olan takımların bir çoğu ptt Ligi'nde bile deiller mesela geçmiş yıllarda ligde fırtınalar estiren bazı kulüpler Bursa Kocaeli Sakarya Eskişehir samsun bakın şimdi ptt Ligi'nde Lee bazilarida daha alt ligdeler biz şu anki yönetimi ve hocamızı desteklememiz gerekir .

rosso58
1 ay önce - Pts 01 Mar 2021, 23:32

💥💥💥

Boupendza, Cuma günü yapılan antrenmanda sakatlandı. Sağ el bileğinde çatlak olan Boupendza, Sivasspor maçında forma giyemeyecek.

🔗 @yasindalli

sayfa 2772
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET